Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

SOUHRN: Muži A i ženy zakončili rok 2023 vítězně

Naše elitní týmy zakončily rok 2023 stylově. Muži A vrátili Kobylisům prohru z prvního vzájemného zápasu, ženy bodovaly naplno ve dvou zápasech na půdě nepříjemných soupeř, junioři Akademie ve velmi kvalitním duelu těsně nestačili na Kladno. Závěrečný turnaj v roce se povedl i áčku dorostenců, kteří si poradili 7:5 s Litvínovem a 9:2 s Teplicemi.

Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň "přezimují" na průběžném druhém místě Národní ligy západ. V závěrečném utkání roku 2023 nenechali nic náhodě a zvítězili na půdě Florbal Kobylisy 9:4. Hlavní soupeř v boji o první místo, tým Panthers Praha vyhrál 6:2 na půdě Pelhřimova a Panteři si tak v čele tabulky pohlídali dvoubodový náskok.

Slavii se povedla zejména první třetina, kde měli skvělou pasáž, ve které nasázeli hosté 4 branky a vyhráli tak první třetinu v poměru 5:1. Poté už si pohodlný náskok pohlídali. Takto zakončil poslední zápas trenér Kuba Šimek: "Perfektní vstup do zápasu. Ve druhé třetině jsme lehce vypadli z koncentrace a soupeř trestal. Nicméně to byla jen krátkodobá záležitost. Třetí třetina byla opět podobně jako ta první v naší režii. Díky všem za zápas a našim věrným fanouškům za povzbuzování po celý rok 2023. Veselé Vánoce a vidíme se v roce 2024!"

Ženy zakončily letošní rok dvěma výhrami na palubovkách soupeřů a nejednalo se o nic jednoduchého. V sobotu ve vyrovnaném utkání na půdě Florbalové akademie chvíli vedli domácí a chvíli hosté a za stavu 2:2 se šlo do závěrečného dějství. Do vedení šli sice domácí, ale Slavia díky dvěma gólům v řadě otočila skóre a v závěru si vedení 4:3 zkušeně pohlídala. Úspěšnými střelkyněmi ve třetím dějství byly Karolína Raslová a Victoria Binědová.

Nedělní zápas na půdě Sparty Praha na Barrandově odehrály Slávistky velmi zkušeně. Po první třetině vedly 3:2, poté už neinkasovaly a přidaly další tři branky, které znamenaly závěrečný stav 6:2 pro Plzeň. Spokojený byl i trenér Víťa Procházka: "Proti včerejšku jsme se zlepšili ve hře s míčkem a většinu zápasu kontrolovali hru, cením že jsme se udrželi celých 60 minut v plné koncentraci. Holky bezvadně zvládly improvizace v sestavě, body z tohoto víkendu jsou pro nás nesmírně důležité. Děkujeme soupeři za zápas, my si jdeme krátce odpočinout a ve středu všechny zveme na čtvrtfinále Poháru k nám domů na Slavii proti Chodovu. Hezký zbytek neděle všem."

Junioři na Kladně prohráli těsně 7:8

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA sice nepřipsali osmé vítězství v řadě, ale odehráli na palubovce Kladna velmi kvalitní utkání. Za stavu 8:4 pro domácí v 52. minutě to vypadalo na klidný závěr, ale naši borci se otřepali, zásluhou Kubeše se v čase 57:23 dotáhli na rozdíl jediné branky a v závěru útočili na vyrovnání.

Kvalitu utkání potvrdili také trenéři: "Zápas hodnotím velice kvalitně. Parádní juniorský florbal, spoustu osobních soubojů akcí a střel. Oba brankáři taky podrželi. Škoda naší druhé třetiny, ta soupeři vyhrála zápas. Za třetí třetinu klukům děkuji. Soupeř se musel až dokonce strachovat o výhru a taková stíhací jízda se nevidí každý den. Soupeři gratuluji k výhře a doufám v brzké uzdravení jejich hráče. Děkuji pořadatelům a přeji hezký zbytek večera," zakončil svým posledním komentářem v roce trenér Honza Polomis.