Tuto neděli čeká ženský tým FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň první ostrý test nové sezony. V úvodním kole 1. ligy žen, skupiny západ, se střetne s celkem FBC VHST Kutná Hora. Zápas bude mít hned dvojitý náboj – nejenže půjde o premiéru nové sezony, ale zároveň o první vzájemné utkání s tímto soupeřem od sezony 2022/2023.
1. liga mužů nezastavuje a už tuto neděli 14. září se odehraje první venkovní zápas našeho áčka v letošní sezóně. Prvním venkovním soupeřem bude tým ASK Orka Stará Boleslav a zápas se, stejně jako v loňské sezóně, odehraje v hale ZŠ Palachova v Brandýse nad Labem. Zápas začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete živě na platformě ceskyflorbal.tv.
Hned první hrací víkend v září bylo na programu úvodní kolo 1. ligy mužů. Domácí FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň přivítala na palubovce na Slavii hostující celek Bulldogs Brno, který patří k favoritům soutěže a brousí si zuby na postup zpět do Superligy. Plzeň však svého soka dokonale zaskočila a po výhře 6:4 si připsala první body do tabulky.
Už tuto neděli od 18:00 čeká hráče FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň ostrý start do nové sezóny 1. ligy mužů. Na domácí půdě vyzvou Bulldogs Brno, tým s čerstvou zkušeností ze Superligy. Přijďte přivítat začátek nové sezóny 2025/2026 a zafandit našim mužům v cestě za prvními body do tabulky.
POHÁR: Ženy odehrají domácí čtvrtfinále s FLORBAL CHODOV v předvánoční středu 20. 12.
Našim ženám se letos výjimečně podařila cesta Pohárem Českého florbalu a díky ní se probojovaly až do čtvrtfinále, mezi 8 nejlepších celků celé ČR. Zde už pochopitelně čeká celek z elitní soutěže a v historii už po několikáté to bude pražský Chodov. Sváteční zápas se odehraje na Slavii ve středu 20. 12. od 19:45. Zveme všechny fanoušky na toto výjimečné utkání.
Český florbal sice neeviduje žádné předzápasové statistiky čtvrtfinálového duelu mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FLORBAL CHODOV, ale pamětníci vědí, že se jedná již o několikáté utkání mezi těmito dvěma celky v pozdější fázi poháru, konkrétně už to bude šestý vzájemný pohárový duel. Tentokrát je to však rovnou čtvrtfinále a mezi osmi nejlepšími celky celé republiky jsou naše děvčata úplně poprvé.
Ten vůbec první byl ještě pod starou identitou a klubem Slavia VŠ Plzeň. V rámci tehdejšího 3. kola poháru České pojišťovny naše děvčata doma podlehla Chodovu 1:16. To už je však téměř 10 let a oba týmy jsou samozřejmě úplně odlišné. Tento zápas ze současných účastníků pamatuje pouze trenér Víťa Procházka.
Víťa před letošním duelem odpovídal na následující otázku: Víťo, poprvé jste se s Chodovem v rámci poháru utkali už v roce 2014 a jsi jediným pamětníkem tohoto duelu. Jaké jsou tvé vzpomínky na vzájemná pohárová střetnutí (bylo jich celkem 5) a co očekáváš od toho letošního, který se poprvé v historii uskuteční až mezi osmi nejlepšími týmy? "Vážně už pětkrát? To je náhoda, že pokaždé zrovna Chodov... abych se přiznal, všechny ty zápasy mi už splývají. Měly ale vždycky dost společného - byl to svátek přivítat soupeře takového kalibru, tým nabitý reprezentantkami. Vždy přišlo hodně lidí, byla skvělá atmosféra, hráčky se chtěly ukázat a předváděly skvělé výkony, nikdy jsme jako tým neodcházeli ze zápasu zklamaní. A vždy byla tím zápasem naše cesta Pohárem ukončena. Ale čistě statisticky, jednou to přece vyjít musí :D"
Další zápasy skončily vždy vítězstvím favorizovaného Chodova, ale podobný debakl už se nekonal. V říjnu 2015 Chodov zvítězil 7:2, v říjnu 2016 pak 8:0, v listopadu 2017 to bylo 11:2 a v posledním vzájemném pohárovém měření sil v říjnu 2019 to skončilo 10:2 pro pražský celek. Dvakrát se jednalo o osmifinálové utkání poháru, třikrát o zápas 3. kola.
Překonáme rekord 262 diváků?
Divácká sledovanost pohárových zápasů postupem času uvadala. Ta vůbec největší byla právě na zmiňovaném prvním duelu z roku 2014, kdy si cestu do haly našlo skvělých 262 diváků a i pro hostující tým vytvořili nezapomenutelnou atmosféru. Skvělé fanouškovské jádro mají naše děvčata i nyní a pevně věříme, že bude podpořeno další skvělou návštěvou.
Termín zápasu tomu přímo nabízí, užít si jeden z předvánočních večerů se skvělým ženským florbalem. Určitě se zastaví i naše SLÁVKA a těšit se můžete na další doprovodný program. Vstupné na utkání bude 50,- korun, členové klubu mají vstup zdarma a děti do 12 let včetně taktéž.
Další čtvrtfinálové dvojice jsou následující: FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 1. SC Tempish Vítkovice - FBS Olomouc FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Prague Tigers
Finále letošního poháru Českého florbalu mužů a žen se odehraje 13. února a tentokrát se uskuteční v Českých Budějovicích. Informace o akci a také info o tom, jak zakoupit lístky, naleznete v článku ZDE.
Foto z předposledního vzájemného duelu v roce 2017: - z aktuálních hráček na fotce najdete Míšu Maškovou a Lenku Přerostovou
Jak si jistě příznivci našeho klubu vybaví, na jaře jsme měli možnost přispívat v rámci projektu Donio na to, aby se u nás na hale TJ Slavia začalo stavět vysněné BISTRO, které by zkvalitnilo komfort pro naše fanoušky a pozvedlo by domácí zápasy na další úroveň. I když se podařilo vybrat solidní částku, celý projekt se pozdržel a my Vám přinášíme rozhovor s Tomášem Barochem, který je hlavním garantem projektu a celou situaci nám přiblížil.
Poslední domácí víkend v tomto kalendářním roce za sebou mají naše elitní týmy. Dopadly výborně, florbalová sobota na Slavii přinesla tři vítězství v řadě a v neděli zvládli svůj zápas junioři i ženy. Muži A porazili Blansko 9:4 a připsali si již šestou výhru v řadě. Hrály se také turnaje dorostenek, starších žáků a elévů.
Podruhé v krátkém časovém horizontu dokázala naše děvčata porazit lídra první ligy BLACK ANGELS. Minulou sobotu v rámci 1. ligy žen zvítězila doma 4:3 a o uplynulé neděli v rámci osmifinále Poháru Českého florbalu vyhrály Slávistky na palubovce soupeře v Kunraticích 6:5 po prodloužení. Díky tomu si zahrají čtvrtfinále poháru, již tradičně proti extraligovému Chodovu.