11_20220114_174142.jpg

Spustili jsme první spolupráci s 27. mateřskou školou a plánujeme další

Myšlenka uspořádat pravidelný kroužek s 27. mateřskou školou se zrodila v květnu 2021 na naší společné náborové akci. Slovo dalo slovo a společně s paní učitelkou Leichtovou jsme si řekli, že uděláme vše proto, aby jejich předškoláci mohli od října téhož roku jednou týdně pravidelně sportovat pod vedením trenérů FBŠ SLAVIA Plzeň.

Obě dvě strany byly z celé myšlenky nadšené a po pár schůzkách jsme celou spolupráci zpečetili podáním ruky a podepsáním smlouvy. Během května a června 2021 jsme navštívili mnoho mateřských škol po celé Plzni a uspořádali pro ně sportovní dopoledne, podobné akce plánujeme i pro letošní rok a rádi bychom spolupráci rozšířili i mezi další školky.

Od října 2021 dochází početná skupina z 27. MŠ až třiceti dětí vždy každý čtvrtek na společnou dopolední hodinu. Děti se na hodině vyřádí nejenom s florbalovou holí a děrovaným míčkem, ale užijí si i různé pohybové hry, opičí dráhy a další aktivity. Před Vánocemi nechyběl ani společný vánoční florbalový turnaj, kde své týmy daly dohromady nejenom děti, ale i trenéři a paní učitelky.

„Jsem velmi rád, že jsme všichni nalazeni na společnou sportovní notu včetně vedení obou organizací. Děti jsou šikovné a dle jejich nadšení je vidět, že je náš společný čas baví. Pevně věřím, že tento projekt nezůstane jen u úvodního ročníku, ale bude pokračovat i v další letech“ komentuje vzniklou spolupráci za FBŠ SLAVIA Plzeň Jakub Šimek.

Pár fotografií z kroužku, více jich naleznete na webu školky:
https://ms27.plzen.eu/fotogale...
https://ms27.plzen.eu/fotogale...

Související odkazy