Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
36_20220317_100013.jpg

VÍKEND: Klíčový souboj o Národní ligu je tady, přijďte nás podpořit!

Veškerá pozornost je před víkendem upřena na naše mužské áčko, které čekají úvodní zápasy 2. kola play up o postup do Národní ligy. Přijede soupeř Sokol Rudná a vítěz této série na tři vítězné zápasy se bude moci radovat z postupu do vyšší soutěže. Přijďte kluky podpořit v cestě za jejich cílem! Dorostenci hrají 2. kolo play off v sobotu na půdě Florbal Chodov, v akci budou také mladší žákyně či elévové a na Slavii se v sobotu uskuteční turnaj mladších žáků.

Bitva o všechno je tady. Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň dokázali postoupit do 2. kola play up o postup do Národní ligy přes Třinec a nyní je čeká další neznámý tým - SOKOL RUDNÁ. Se soupeřem se Slavia nikdy v historii nesetkala a v prvním zápase se tak znovu dá očekávat úvodní oťukávaná. Cílem našich mužů je postoupit do vyšší soutěže tím nejrychlejším možným způsobem, přijďte jim pomoci k jeho splnění a vytvořit nezapomenutelnou atmosféru.

V 1. kole play up velmi dobře zachytal brankář Dan Dolák, kterého můžeme pravděpodobně očekávat v brankovišti i tentokrát, v týdnu s ním také vyšel ROZHOVOR. V prvním kole se z našich borců střelecky dařilo hlavně Hynkovi Mošnovi a ve třetím rozhodujícím zápase Honzovi Žákovi. I na jejich branky budou domácí spoléhat, ale hlavní devízou by měl opět být výborný týmový výkon. Na střídačku se také vrací uzdravený trenér Lukáš Kubinec.

Sobotní utkání začíná na Slavii v 18:00, druhý nedělní zápas pak ve 12:30. Třetí zápas se bude hrát v sobotu 26. 3. v Rudné od 18:30 a případný čtvrtý pak v neděli 27. 3. v Rudné od 16:45.

Rudná se v základní části představila v Divizi A, ve které obsadila konečné druhé místo za první Kadaní. Z 22 zápasů získala 16 výher a šestkrát odešla poražena. V prvním kole play up se utkala proti Kutné Hoře, se kterou si dokázala poradit v poměru 3:1 na zápasy. Dle statistik je nejproduktivnějším hráčem soupeře útočník Adam Pivoňka, který nasbíral ve 26 zápasech celkem 60 kanadských bodů, díky čemuž byl mezi elitními hráči kanadského bodování celé Divize A.

POZVÁNKA NA FACEBOOKU

Foto: Tomáš Novotný

OSTATNÍ DRUŽSTVA
Po domácím postupu přes Litvínov čeká 2. kolo play off také naše dorostence, ale tentokrát to bude o poznání větší oříšek. V sobotu se představí na půdě jednoho z hlavních favoritů na celkové vítězství - FLORBAL CHODOV. Hrát se bude v sobotu, první zápas od 16:30 a druhý od 19:00, vše na chodovské hale Jedenáctka. Hraje se znovu na počet vstřelených gólů v obou zápasech, poraženému družstvu sezóna končí.

V sobotu od rána se na Slavii uskuteční turnaj 1. koše mladších žáků, ve kterém se představí obě naše družstva, která se mimo jiné utkají s Tachovem, Gorilami Plzeň a Horšovským Týnem. Po turnaji je krátká pauza a následuje již zmiňované první utkání mužů ve 2. kole play up. V sobotu v Rokycanech se hraje turnaj přeboru mladších žáků 3+1, kde se znovu představí naše družstvo žákyň.

V první víkendový den hrají také dorostenky a elévové. Dorostenky se představí na turnaji v Klatovech v zápasech proti domácímu týmu a Rokycanům. Elévové hrají na dvou turnajích, družstvo white na dopoledním turnaji na Krašovské a družstvo red turnaj na 14. základní škole v Plzni. 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
34_20220313_103018.jpg

Muži zvládli v Třinci i třetí zápas a postupují do 2. kola play up, ženy proti Liberci neuspěly a sezóna jim končí

Muži A zvládli v Třinci hned první sobotní utkání a v divoké přestřelce porazili svého soupeře 10:8. Díky tomu zvítězili 3:0 na zápasy a těší se na 2. kolo play up, ve kterém se utkají s týmem Sokol Rudná a série bude začínat hned následující víkend 19. a 20. 3. v Plzni. Ženy ve vyrovnané sérii s Libercem neuspěly a prohrály 0:2 na zápasy, sezóna tak pro ně končí ve čtvrtfinále. Dorostenci v prvním kole play off uspěli proti Litvínovu a v dalším si zahrají proti pražskému Chodovu.

35_20220316_100411.jpg

ROZHOVOR s brankářem Danem Dolákem: "Nerozhoduje počet branek ani vítězství v základní části, úspěch se bude počítat až s postupem do Národní ligy"

Muži za sebou mají postup do 2. kola play up o postup do Národní ligy a jsou posledním elitním týmem, který zůstal ve vyřazovacích bojích. Rádi by už ale také vyhlíželi konec sezóny, který může nastat, pokud se jim podaří ve 2. kole uspět. V něm se utkají s týmem Sokol Rudná a před touto sérií, hrané znovu na tři vítězné zápasy, hovořil brankář Dan Dolák, který výrazně přispěl k postupu přes houževnatého soupeře z Třince.