Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
273_20240115_095613.jpg

Víkend plný turnajů mládeže je za námi, muži A znovu vítězní

Druhý hrací víkend v roce 2024 přinesl spoustu regionálních mládežnických turnajů, na kterých se představilo dohromady osm našich družstev. V akci byli také muži A, kteří zvládli první domácí zápas po Novém roce a přetlačili houževnatý Písek 7:5. Dorostenci A si připsali 6 bodů za dvě výhry, béčko dorostu naopak dvakrát prohrálo. Juniorky na svém turnaji 2. ligy žen uspěly.

Čelo Národní ligy západ je odskočené díky dvěma celkům. Panthers Praha a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň neustále vyhrávají všechna svá utkání a na třetí Náchod už má Plzeň náskok 12 bodů. Vše směřuje tedy k tomu, že právě vzájemný duel těchto dvou týmů rozhodne o tom, kdo v základní části obsadí první místo.

V rámci 17. kola Slavia doma přivítala nováčka soutěže FbC Písek a ten ukázal, proč se mu do Národní ligy povedlo postoupit. V zápase byl v mnoha pasážích lepším týmem a sahal po bodech, nakonec ale Plzeň potvrdila roli favorita a zvítězila 7:5, díky čemuž se udržela Panterům na dostřel. 

Zápas okomentoval trenér Jakub Šimek: "Objektivně řečeno dnes nevyhrál lepší tým. Písek nás prověřil po všech stránkách a právem má nejlepší obranu v lize. Postupem zápasu jsme se zlepšovali, ale musíme si v týdnu připomenout pár základních automatismů, které jsem dnes ve hře místy neviděl. Ve třetí třetině jsme si zbytečně zkomplikovali vývoj zápas. Na druhou stranu jsem rád, že naše víra ve vítězství byla dnes nezlomná a dokázali jsme zápas vyhrát za 3 body. Děkuji všem za zápas a zvláště pak našim fanouškům!"


Dorostenci A zvládli v Krupce oba své zápasy, porazili v derby FbC Plzeň 5:2 a pak také pražské Pantery stejným poměrem. Dorostenci B v regionální soutěži oba své zápasy prohráli (2:12 Cheb a 2:8 Tachov) a drží se na 6. místě tabulky. Juniorky si poradily se Sušicí 7:0 a s Rokycany 7:2 a drží se v tabulce 2. ligy žen na druhé pozici za vedoucím Sokolovem.

Juniorky v Toužimi

A konečně naše mládež. Své další turnaje za sebou mají oba týmy mladších žáků white i red a užili si je naplno. Podobně také mladší žákyně, které tentokrát válčily netradičně v Toužimi. Na závěr přikládáme pár fotek z těchto turnajů včetně našich nejmladších, přípravky a minipřípravky. Turnaje se tentokrát hrály na třech různých místech - 14. ZŠ Plzeň, Klatovy a Tachov. Mimo jiné děkujeme všem rodičům za úžasnou podporu a za přípravu občerstvení!

Mladší žáci red na 25. ZŠ

Přípravka grey v Tachově

Minipřípravka v Tachově

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
272_20240110_182238.jpg

PROGRAM: Muži A poprvé v roce 2024 na domácí palubovce, přivítají známého soupeře z Písku

Druhý hrací víkend v roce 2024 nabídne jeden domácí zápas našeho elitního týmu mužů. V sobotu od 18:30 se na Slavii představí starý známý soupeř FbC Písek, který hrál proti našemu výběru několik let v Divizi. Kromě mužů čekají na své víkendové turnaje také naše juniorky, oba týmy dorostenců, oba týmy mladších žáků, mladší žákyně a všechny týmy přípravky.

270_20240109_133338.jpg

GOTHIA CUP 2024: Shrnutí kategorie dorostenců B16

Dorostenci jeli do švédského Göteborgu v téměř podobné sestavě jako loňský rok a ze všech slávistických týmů měli asi největší šanci na úspěch. Předvedené výkony stály za to, kluci dokázali ovládnout svoji skupinu se čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů. Poté však tvrdě narazili ve vyřazovací části a prožili si velké zklamání. Přečtěte si níže hodnocení turnaje z pohledu trenérů.

269_20240109_074407.jpg

GOTHIA CUP 2024: Shrnutí kategorií mladších (B12) a starších (B14) žáků

Naše dvě nejmladší družstva na turnaji ve Švédsku se znova představila v kategoriích mladších a starších žáků. Výkon na turnaji se oběma týmům celkem vydařil, s výsledky už to bylo bohužel horší. Shrnutí trenérů konkrétních družstev nejen z florbalového pohledu si můžete přečíst v následujícím článku.