205_20230724_121520.jpg

Fat Pipe Open 2023: Přehled umístěných týmů a shrnutí turnaje

V pořadí 9. ročník plzeňského turnaje Fat Pipe Open pro dospělé je za námi. Již tradiční akce přinesla spoustu zajímavých soubojů i emocí a přinášíme krátké shrnutí letošního turnaje. Vítězným týmem v turnaji mužů se stal výběr Šalina in da Plzeň, v turnaji žen uspěla děvčata z týmu SKVladno. Gratulujeme všem umístěným týmům ke skvělým výkonům.

Turnaj probíhal bez větších komplikací a k vidění byla spousta zajímavých duelů. Pozitivem byla účast devíti ženských týmů. V nedělním play off nechyběly emočně vypjaté souboje, kde rozhodovaly maličkosti. Zpestřením znovu byla nová nájezdová soutěž, ve které spolu soupeřily týmy proti sobě na rychlost. Vyhrát musel ten, kdo jako první vstřelil tři góly.

Ve finále "nájezdovky" se podle očekávání utkaly týmy Fialové Kobry Globo Gym a Zvadlý listy, tým Globo Gym vrátil svému soupeři porážku z loňského roku a finále ovládl 2:0 na zápasy. Nájezdová soutěž ozdobila již tak nabitý turnajový program, který vyvrcholil v neděli na hlavní turnajové hale Lokomotiva I.

Do závěrečné fáze turnaje (semifinále) se v mužské části dostaly týmy Šalina in da Plzeň, TSITSIPAS, IBK Płëckÿ a Zvadlý listy. V ženské části turnaje týmy SKVladno, Out of control, Klub starých krav a Namaste? Nemám tušení!

Ve vyhroceném zápase o 3. místo v kategorii mužů uspěl tým složený výhradně z hráčů našeho klubu s názvem IBK Płëckÿ, který přehrál pražský výběr Zvadlý listy v poměru 6:5. V bronzovém souboji turnaje žen to bylo jednoznačnější, naše bývalé hráčky klubu pod názvem Klub starých krav porazily plzeňský mix složený také převážně z našich hráček s názvem Namaste? Nemám tušení! výsledkem 6:2.

Finálové zápasy přinesly vyrovnanou podívanou. Loňský vítěz turnaje mužů tým TSITSIPAS nestačil na silný výběr Šalina in da Plzeň a prohrál 1:3. V týmu vítězů vyzdvihneme výkony čtyř našich borců včetně brankáře Doláka, který se po pauze představil ve výborném světle. V turnaji žen zvítězil pražský tým SKVladno těsně 6:5 nad dalším týmem složeným z hráček našeho klubu s názvem Out of control.

Za celý klub FBŠ SLAVIA Plzeň a za pořadatelský tým turnaje bychom rádi poděkovali všem zúčastněným týmům, hráčům i hráčkám, rozhodčím, pořadatelům a samozřejmě našim partnerům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit. Hlavní ceny do turnaje znovu připravil partner florbalového vybavení FAT PIPE. Galerii fotek brzy najdete na klubovém Flickru i na Facebooku Fat Pipe Open.

UMÍSTĚNÉ TÝMY NA TURNAJI:
Turnaj mužů

1. místo - Šalina in da Plzeň
2. místo - TSITSIPAS
3. místo - IBK Płëckÿ

Turnaj žen

1. místo - SKVladno
2. místo - Out of control
3. místo - Klub starých krav

Vítězové nájezdovky:
Globo Gym

Nejužitečnější hráč turnaje: Matouš Burian (Šalina in da Plzeň)
Nejlepší brankář turnaje: Adam Draslar (TSITSIPAS)
Nejužitečnější hráčka turnaje: Ivana Hrušková (SKVladno)
Nejlepší brankářka turnaje: Lenka Šindelářová (Klub starých krav)

Fotky z turnaje 2023:
https://www.flickr.com/photos/...

Za všechny fotky děkujeme Tomáši Novotnému.
Instagram: https://www.instagram.com/foto...

Fotografie nejlepších týmů v kategorii mužů (postupně 3., 2. a 1. místo)

Fotografie nejlepších týmů v kategorii žen (postupně 3., 2. a 1. místo)

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
204_20230719_144853.jpg

9. ročník Fat Pipe Open Plzeň znovu s velkou účastí našich hráčů a hráček

Již tento víkend 22. a 23. 7. 2023 se uskuteční již devátý ročník dospělého turnaje s názvem FAT PIPE Open Plzeň, který každoročně spolupořádá náš klub v areálu TJ Lokomotiva Plzeň. Jedná se o amatérský turnaj v malém florbale 3+1, kde si účastníci skládají libovolné týmy a bojují o hodnotné ceny nejen od značky FAT PIPE, která je hlavním partnerem turnaje.

203_20230626_113630.jpg

Velké shrnutí turnaje Open Game Brno z pohledu trenérů

Pravděpodobně nejkvalitnější ročník brněnského turnaje s názvem Open Game Brno 2023 je minulostí. Na turnaj jsme vycestovali s rekordní výpravou osmi družstev a z celkového pohledu ho hodnotíme pozitivně. V článku si přečtete shrnutí jednotlivých družstev z pohledu hlavních trenérů. Děkujeme klubům z Tachova a Písku za skvělou spolupráci během turnaje.

201_20230619_140435.jpg

Byly rozlosovány celostátní soutěže, muži A začínají 9. září doma s Benešovem

Minulý víkend proběhl v Brně los celostátních soutěží Českého florbalu pro sezónu 2023/2024. Naše elitní týmy mužů i žen tak znají své soupeře pro úvodní kola Národní ligy, respektive 1. ligy žen. Svůj los už ví také junioři A a dorostenci A. V poháru budou muži začínat až ve 2. kole, ženy čeká skupinové 1. kolo.