67_20220627_153055.jpg

HUMMEL Open Game 2022: Mladší žáci i dorostenky v Brně získávali zkušenosti

V uplynulém týdnu, od čtvrtka do neděle se v Brně uskutečnil tradiční neligový turnaj s názvem HUMMEL OPEN GAME Brno 2022. Na turnaji se nám vůbec poprvé představil tým mladších žáků a jako nejmladší družstvo si kluci nevedli vůbec špatně. Děvčata jela v kategorii dorostenek na turnaj také s velmi mladým výběrem a nabrala spoustu nových zkušeností.

Obě naše družstva z turnaje vypadla už v sobotu. Mladší žáci se v kategorii BU13 i přes sympatický výkon neprobojovali do druhého kola play off, holky v kategorii GU17 vypadly ve čtvrtfinále a mezi nejlepší čtyři celky se nedostaly. Cíle turnaje však byly splněny, těmi bylo získání nových florbalových zkušeností v podobě kvalitních zápasů a konfrontace s jinými celky, než na které jsme zvyklí z našeho regionu.

Obě kategorie, kterých jsme se zúčastnili, vyhrál brněnský klub. Mezi dorostenkami to byl celek Bulldogs Brno, který si ve finále poradil s Tatranem Střešovice 4:2, v mladších žácích to byl tým Hattrick Brno, který porazil ve finále Wizards Praha 8:3. V příštím roce se turnaj uskuteční v termínu 22. 6. - 25. 6. 2023 a určitě se na něj rádi vrátíme.

Hodnocení týmu dorostenek z pohledu trenéra Jakuba Šimka: "Tým dorostenek byl pro tento turnaj složen ze tří našich kategorií. Hlavním cílem turnaje bylo sehrát co nejvíce kvalitních zápasů, sbírat zkušenosti a užít si turnaj a atmosféru letního Brna. Holky do každého zápasu šly vždy na 100 procent a na žádné z nich nebylo vidět, že hrají proti až o 4 roky starším soupeřkám. Mimo florbal jsme si užili odpoledne v historickém centru města a turnaj hodnotíme také jako dobrý teambuilding pro všechny zúčastněné."

Výsledky:
FBŠ Hattrick Brno - FBŠ SLAVIA Plzeň 0:2
BLACK ANGELS - FBŠ SLAVIA Plzeň 0:2
ACEMA Sparta Praha - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:1
Bulldogs Brno - FBŠ SLAVIA Plzeň 7:0
FBŠ SLAVIA Plzeň - Tatran Střešovice 0:1
FBŠ SLAVIA Plzeň - FBC Česká Lípa 0:4

TÝMOVÉ FOTO - dorostenky

Hodnocení týmu mladších žáků z pohledu trenéra Adam Tkadlece: "I pro nás trenéry to byla první brněnská zkušenost a jsme moc rádi, že jsme se rozhodli turnaj přihlásit. I přes problémy těsně před odjezdem, kdy jsme přišli o zkušenější kluky z ročníku 09 a byli jsme tak nejmladším týmem turnaje, jsme sehráli minimálně tři kvalitní utkání se soupeři, se kterými se u nás jen tak nepotkáme. Zejména poslední dva zápasy turnaje proti Panthers a Liberci snesly kvalitní měřítko a klukům daly obrovskou dávku nových zkušeností a poznatků. Za konfrontaci se všemi soupeři jsme moc rádi a i mimoflorbalové aktivity si celý tým užil naplno.

Rád bych poděkoval všem hráčům za skvělé výkony, rodičům za tuto možnost a speciální poděkování patří mému trenérskému kolegovi Tomášovi a také celé rodině Duníkových, kteří nám v závěru turnaje připravili překvapení v podobě skvělé podpory v hledišti a pozápasového "rautu" po vypadnutí s Libercem."

Výsledky:
FBŠ SLAVIA Plzeň - PSKC Okříšky 3:7
FBŠ Hattrick Brno blue - FBŠ SLAVIA Plzeň 2:5
FBŠ SLAVIA Plzeň - 1. FBC Sokol Husovice 6:7
FBŠ SLAVIA Plzeň - Panthers Praha 5:6
FBC Liberec - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:2

TÝMOVÉ FOTO - mladší žáci

Všechny výsledky a další informace z turnaje naleznete na webu ZDE.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
66_20220627_145745.jpg

V Olomouckém kraji probíhá Olympiáda dětí a mládeže 2022

V termínu od neděle 26. 6., kdy proběhlo oficiální slavnostní zahájení na Andrově stadionu v Olomouci, do čtvrtka 30. 6. 2022 probíhá v Olomouckém kraji další ročník jedinečného českého projektu s názvem Olympiáda dětí a mládeže. Na této akci je již po několikáté jedním ze sportů také florbal, i letos s hojnou účastí našich členů.

61_20220530_101607.jpeg

VÍKEND: V Milevsku znovu cinkaly medaile, dařilo se všem našim družstvům

O uplynulém víkendu 28. - 29. 5. se v Milevsku uskutečnil již tradiční turnaj Dragon Cup, na který jsme se vypravili už podruhé za sebou. Po loňském úspěchu musíme konstatovat, že i tentokrát se turnaj skvěle vydařil a pořadatelé zaslouží pořádnou pochvalu. Naše týmy byly znovu úspěšné a dostaly se do závěrečných fází ve všech třech kategoriích.