66_20220627_145745.jpg

V Olomouckém kraji probíhá Olympiáda dětí a mládeže 2022

V termínu od neděle 26. 6., kdy proběhlo oficiální slavnostní zahájení na Andrově stadionu v Olomouci, do čtvrtka 30. 6. 2022 probíhá v Olomouckém kraji další ročník jedinečného českého projektu s názvem Olympiáda dětí a mládeže. Na této akci je již po několikáté jedním ze sportů také florbal, i letos s hojnou účastí našich členů.

Jedná se o unikátní projekt, který zavedl Český olympijský výbor a jehož se letos koná již 19. ročník. Ob jeden rok se vždy střídá Olympiáda zimní a letní a letos v Olomouckém kraji se jedná o letní variantu, kde se představí právě florbal. Již v neděli na zahajovací ceremoniál vyrážela na akci také plzeňská výprava.

Florbalové turnaje holek i kluků startují v pondělí a na Olympiádě máme velké zastoupení. Za holky se na téhle jedinečné akci představí brankářky Veronika Čemoláková a Kateřina Holečková a hráčky Tereza Duchková, Kristýna Krutinová a nejmladší Adéla Nicklasová.
Za kluky pak brankář Lukáš Šimeček a hráči Adam Löwy a Jakub Černý.

Zastoupení máme i v obou trenérských výběrech. S výběrem holek vyrazili naši trenéři Vít Procházka, Jakub Šimek a Anna Bejčková, s výběrem kluků je jedním z trenérů Lukáš Kubinec. Všem přejeme na turnaji hodně úspěchů a také držíme palce našemu Plzeňskému kraji v boji o co nejlepší umístění. Kompletní výsledky nejen florbalu, ale i ostatních sportů, můžete sledovat přímo na webu turnaje.

Web ODMhttps://www.olympijskytym.cz/o...

Devatenácti ročníky Olympiády dětí a mládeže prošla řada dnes úspěšných sportovců. „Pro mě to byla první opravdu velká akce. Je fajn, že ji mladí sportovci mají možnost zažít jednak kvůli zážitkům, ale i kamarádstvím, které tam vznikají,“ zavzpomínala biatlonistka Markéta Davidová. „Udělala jsem si spoustu kamarádů z různých koutů republiky, a to mi na tom přišlo nejlepší.“

Od pondělí do čtvrtka bude v Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici soutěžit na 34 sportovištích 3600 mladých nadějí ve dvaceti různých sportech. Sledujte kompletní dění také na Instagramu celé akce.

Zdroj: web ODM

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
58_20220518_120442.jpg

NOVINKA: Přecházíme na finský model a nasazujeme ochranné brýle pro děti

Ochranné florbalové brýle jsou povinnou výbavou ve finských soutěžích a jako další klub v ČR zavádíme tuto povinnost také my. Od září 2022 u nás budou ochranné brýle povinně nosit děti v kategoriích minipřípravka, přípravka a elévové/elévky. Od září 2023 bude tato povinnost platit také pro kategorii mladších žáků a později i starších žáků.

63_20220609_144425.jpg

Muži A už znají své soupeře v Národní lize, nejdále pojedou do Náchoda

V současné době probíhají losovací aktivy celostátních soutěží na nadcházející sezónu 2022/2023 a naše mužské áčko už po svém postupu do vyšší soutěže zná nové soupeře pro Národní ligu - západ. Nejbližším soupeřem bude tým T.B.C. Králův Dvůr, nejvzdálenějším Florbal Primátor Náchod. Hned tři soupeři jsou z Královéhradeckého kraje.