Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
118_20221204_183645.jpg

Juniorky slaví první vítězství v sezóně, dařilo se i mužům a juniorům

První prosincový hrací víkend je za námi a byl úspěšný. Juniorky sehrály dva domácí zápasy a konečně dokázaly zabrat a vybojovat první výhru v sezóně. Muži A přehráli doma Panthers Praha, junioři A uspěli v Českých Budějovicích. Dorostenci po návratu do 1. výkonnostního koše dvakrát prohráli, junioři B bodovali z poloviny.

Muži A pro sebe dokázali doma získat další utkání a drží se tak v kontaktu s čelem tabulky Národní ligy. Zápas proti Panthers Praha nebyl vůbec jednoduchý a výhra 11:6 je velmi cenná. Klíčové bylo pro domácí odskočení na rozdíl čtyř branek, které nastalo v polovině zápasu a po kterém si Plzeň utkání pohlídala.

Nejlepším hráčem domácích se stal Jirka Čížek, který do prázdné branky upravoval na konečných 11:6 a předtím se prosadil také v přesilové hře. "Dneska bylo klíčové, že jsme tlak soupeře v první třetině paradoxně zvládli se skóre 3:2 pro nás, navíc jsme přidali na začátku druhé třetiny další branku. Soupeř se pak více zaměřoval na útočení a my jsme velmi dobře využívali okýnek v jejich obraně. Nicméně skvělí diváci dnes viděli velmi kvalitní utkání. Díky za podporu a soupeři za zápas," okomentoval utkání trenér Lukáš Kubinec.

Foto: Tomáš Novotný

Junioři A zvítězili 8:4 na půdě Štírů z Českých Budějovic, se kterými sehrají další zápas i nadcházející víkend. V tabulce 1. ligy skupiny A tak drží třetí místo. Na to nenavázali dorostenci A, ti se znovu představili na turnaji 1. koše, ale zápasy se jim nevyvedly podle představ a v Lovosicích dvakrát prohráli shodným výsledkem 3:5.

Naopak se zadařilo zatím tápajícím juniorkám, které se zlepšují každým víkendem. V sobotu sice nestačily na favorizované BLACK ANGELS a podlehly 2:10, ale v neděli konečně zabraly a po skvělém týmovém výkonu doma přehrály Florbalovou akademii MB v poměru 3:1. Hattrickem se blýskla nejlepší hráčka Plzně Viky Binědová.

Trenér Honza Vokáč okomentoval nedělní vítězný zápas: "Tak už konečně i my víme, jak chutná výhra. Zavedli jsme nový rituál, který nám snad i do budoucna pomůže. Za dnešní zápas patří holkám velké díky, byla na nich vidět od začátku chuť a hlad po vítězství. Celou dobu jsme si za ním šli, soupeře jsme takřka do žádné pořádné šance nepustili, naopak sami jsme se tlačili do zakončení. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."

Mladší žáci na domácím turnaji vítězně, junioři B za 3 body
Béčko juniorů dokázalo v sobotu bodovat. V prvním zápase porazilo domácí Rokycany 5:2 a poté nestačilo na Karlovy Vary a prohrálo 2:9. Mladší žáci white na domácím turnaji zvítězili, druhé družstvo red si v Tlučné připsalo jednu výhru a dvě prohry. V akci byly také mladší žákyně, dva týmy přípravky a minipřípravka. 

Foto z turnaje minipřípravek v Tachově

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň