Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
116_20221130_205443.jpg

Muži A v prvním domácím zápase druhé fáze základní části přivítají Panthers Praha

Mužské áčko za sebou v Národní lize má první polovinu základní části. Tu druhou začalo už minulý víkend venkovní výhrou proti Prague Tigers a nyní doma přivítá jiný pražský tým - Panthers Praha. Doma hrají také muži B, juniorky a mladší žáci, dorostenci začínají první koš turnajem v Lovosicích.

Mužské áčko trápí marodka
Muži A se poslední týdny potýkají se zvýšenou marodkou, což se částečně podepsalo na nedávných výsledcích. Dlouhodobě chybí v sestavě nejzkušenější hráč Adam Tkadlec, delší dobu je na marodce i Filip Konrady, v posledních týdnech trápila zranění obranné duo Patrik Med - Adam Stejskal a naposledy se zranil další obránce Šimon Dubský. 

Do toho různé virózy a tak hráli muži A minulý víkend poprvé v sezóně pouze na 13 hráčů v poli, ale je jasné, že nelze celou sezónu odehrát v kompletní sestavě. Dlouhodobě navíc chybí také jeden z hlavních strůjců loňského úspěchu Honza Žák, který letos zatím nastoupil do jediného utkání.

I přesto dokázalo áčko poslední dva zápasy vyhrát a svou začínající vítěznou sérii budou chtít prodloužit již tento víkend doma. Zápasem proti pražským Panterům zároveň začíná druhou část základní části na domácí palubovce. Před zápasem je Slavia podle umístění v tabulce favoritem, na čtvrtém místě má na šesté Panthers Praha náskok 6 bodů.

Představení soupeře
Pražský klub v loňské sezóně bojoval o postup do 1. ligy a po neúspěšném play off přišel o řadu klíčových hráčů. I díky tomu se zatím po dvanácti odehraných zápasech nachází na šesté příčce. Teď má za sebou špatnou sérii a v posledních třech zápasech Panteři prohráli, naposledy doma s Benešovem v poměru 7:10.

Na domácích zápasech elitních týmů FBŠ SLAVIA Plzeň (hlavně muži A a ženy) máme nově víkendový program formou QR kódu, čímž chceme přispět k udržitelnosti a k cestě, kterou chce jít Český florbal. Rádi bychom, aby si naši fanoušci na nový způsob rychle zvykli a přikládáme tak tento kód i do předvíkendového článku.

Víkendový program 3. - 4. 12. 2022, nově jako QR kód

OSTATNÍ DRUŽSTVA:
Na Slavii se v sobotu začíná turnajem mladších žáků white, kteří ještě letos nepoznali hořkost porážky. Poté následuje zápas juniorek proti BLACK ANGELS (15:15) a na závěr dne již zmiňovaný zápas Národní ligy mužů. V sobotu v Rokycanech hrají na svém dalším turnaji junioři B a mladší žákyně hrají na 14. ZŠ v Plzni.

V neděli se na Slavii hraje druhý zápas juniorek, které od 13:45 přivítají Florbalovou akademii MB. Po nich následuje zápas mužů B proti Wizards DDM Praha 10 (16:30). Dorostenci A hrají v neděli v Lovosicích a čekají je zápasy proti Bohemce (11:30) a proti domácím Lovosicím (14:30). Druhý tým mladších žáků se v neděli představí na turnaji v Tlučné, dva týmy přípravky hrají v Tachově a v Klatovech. V akci tedy celkem 11 našich družstev, držte nám palce!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.