FBŠ SLAVIA PlzeňPardubice
4:5(2:2,1:1,1:2)
st 20. 9. 2023 19:45 @ Slavia VŠ Plzeň, Pohár, 5. kolo

Muži A potrápili superligové Pardubice, ale nakonec v poháru končí

Smolnou porážku v poháru za sebou má náš mužský A- tým. Ten sehrál na domácí půdě v rámci 4. kola Poháru Českého florbalu naprosto vyrovnaný duel se superligovými Pardubicemi a k postupu chybělo snad jen trochu toho štěstí. I díky nevyužitým přesilovkám domácího týmu ale nakonec dál postoupil favorit, který v Plzni zvítězil 5:4. Slavia však po sympatickém výkonu svého soupeře přestřílela a velmi potrápila.

Ve velmi slušně zaplněné hale na Slavii viděli fanoušci jedno z nejzajímavějších utkání vůbec. Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a vytvořili si několik slibných příležitostí, čímž favorizovaného soupeře očividně zaskočili. Pardubice ale úvodní tlak přestáli a z protiútoku se o první gól zápasu postaral Ondřej Hurt - 0:1.

Po skvělé kombinaci první lajny srovnával v 7. minutě zápasu Filip Štědrý střelou do prázdné branky a o dvě minuty později šly Pardubice znovu do vedení po druhé brance Hurta. V závěru prvního dějství srovnal střelou z dálky Honza Huleš na 2:2 a bylo jasné, že uvidíme vyrovnané utkání.

Také druhá třetina nabídla skvělou podívanou a skončila smírně 1:1. Slavia šla do vedení hned v úvodu po trefě Davida Malkuse, ale Pardubice v přesilovce dokázaly srovnat ve 31. minutě. Ve třetí třetině Slavia měla několik šancí zápas rozhodnout, hrála hned tři přesilové hry, ve kterých si vytvořila spoustu příležitostí.

Bohužel ale neproměnila ani jednu z nabízených možností a tak trestaly Pardubice, které šly do vedení 4:3. Na to ještě stihli domácí odpovědět po hezké akci Ondry Kuhajdy, ale na smolnou branku Lukáše Prixe z 57. minuty zápasu už nedokázali zareagovat, i když při hře v šesti si znovu vypracovali dvě pěkné šance. Pardubice udrželi těsné vedení a postoupili do dalšího kola.

Plzeň v poháru končí, ale s výkonem v zápase museli být domácí spokojeni, což potvrdil i trenér Kuba Šimek: "Rozhodla produktivita superligového soupeře. Náš společný zápasový cíl nebyl naplněn a jsme s klukama trochu smutní a naštvaní zároveň. Postup byl jistě reálný. Kluky však musíme pochválit, že makali od začátku až do konce. To samé se dát říci i o našich fanoušcích. Díky moc všem za zápas!"

Naopak trenér Pardubic Ladislav Štancl neskrýval po utkání rozhořčení: "Je asi jasné, kdo je po dnešním zápase spokojenější se svým výkonem. Domácí hráli odvážně, využili vynikající atmosféry na hale a klobouk dolů před jejich výkonem. My se musíme probrat z toho, že se bojíme hrát, neplníme základní pokyny a opouštímě věci, které fungují. Bez toho se dál nepohneme. Pro mladíky další zkušenost s vyhroceným zápasem, aktivními diváky, dohrávání soubojů, toto nás musí posunout."

Gratulujeme soupeři k postupu a děkujeme za skvělé utkání!