Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
223_20230918_110633.jpg

Snový začátek sezóny - 8 zápasů elitních týmů a 8 vítězství

Velmi povedený začátek sezóny prožívají naše elitní týmy. Za dva hrací víkendy odehráli muži A, ženy nebo junioři A celkem osm zápasů a ze všech jsme odešli jako vítězové. O uplynulém víkendu si junioři připsali další dvě výhry a muži A zvítězili na půdě Náchoda. Dařilo se nám i na turnajích mládeže.

Muži A na půdě Náchoda dominovali

I druhý hrací víkend v sezóně byl pro naše týmy úspěšný. Muži A absolvovali dlouhý výjezd na horkou půdu do Náchoda a poprvé se proti tomuto soupeři výrazněji gólově prosadili. V rámci 2. kola Národní ligy byli diváci svědkem vyrovnaného úvodu utkání, ale hosté z Plzně byli trpělivější a hlavně produktivnější, což potvrdili dvěma brankami v závěru první třetiny z hole Malkuse a Huleše.

Slavii se skvěle povedla druhá třetina, kterou vyhrála 5:1 a prakticky tak rozhodla o osudu utkání. Třetí třetina pak skončila smírně 3:3 a celkově jednoznačně 10:4 pro Plzeň. Nejlepším hráčem Slavie byl vyhlášen kapitán Filip Štědrý, ale skvělý výkon podal v brankovišti také Dan Dolák. Ohlasy trenérů a nejlepších hráčů po utkání si můžete poslechnout v souhrnu utkání ZDE.

Junioři v souboji o CE ligu zatím úspěšní

Také tento víkend junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA dvakrát zvítězili a nové dresy pokřtili úspěšně. Nejprve je čekal sobotní důležitý duel na půdě Mladé Boleslavi, kde předvedli skvělý výkon a odvezli si tři body za výhru 9:5. "Z naší strany velice kvalitní výkon. Byli jsme důslední v obraně, efektivní v protiútocích a gólman zachytal špičkově. Dnes jsme přijeli pro výhru a tu si odvážíme. Úkol splněn. Děkuji soupeři a pořadatelům za utkání a těšíme se na odvetu u nás v Plzni," okomentoval zápas jeden z trenérů Honza Polomis.

V neděli pak v plzeňské Area D splnili povinnost a ve druhém derby porazili houževnatého soupeře Gorily Plzeň 6:3. Vkvalifikační skupině tak zatím junioři drží první příčku a pokud zvládnou závěrečné dva zápasy, mohou se těšit z premiérové účasti v nejvyšší celostátní juniorské lize. O uplynulém víkendu se kluci představili v nových dresech, viz. foto:

Už minulý víkend jsme zaznamenali pět vítězství (2x ženy, 2x junioři A, 1x muži).

Navážeme turnaji mládežnických týmů. Starší žáci A vyhráli turnaj druhého koše a v příštím kole si tak zahrají koš první. Starší žáci B se na turnaji třetího koše neztratili a také bojovali o postup do vyššího koše. Dorostenky v 1. lize nezačaly dobře a dvakrát prohrály, s Tatranem 3:7 a s Chodovem vysoko 0:13.

Na tradičním plzeňském zářijovém neligovém turnaji 3+1 s názvem Starosta Cup se představily dva naše týmy mladších žáků a jeden tým elévů. Nakonec jsme posbírali všechny druhy medailí. Mladší žáci obsadili první a třetí místo a elévové celkové druhé místo. Gratulujeme všem ke skvělým výkonům a výsledkům!

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
222_20230915_105804.jpg

Florbalový svátek v Plzni, na Slavii se představí superligové SOKOLI Pardubice

Znovu po dvou letech zavítá na Slavii účastník mužské Livesport Superligy. Mužům FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se podařilo postoupit do 4. kola Poháru Českého florbalu, ve kterém narazí na tým SOKOLI Pardubice. S tímto soupeřem jsme se zatím nikdy neutkali a jistě nás čeká zajímavé utkání. Přijďte si užít florbalový svátek v Plzni!

220_20230914_090616.jpg

Tisková zpráva: Nové rozdělení kompetencí v rámci fungování klubu

Se začátkem sezóny 2023/2024 se srovnáváme s největším množstvím personálních změn za posledních několik let. V rámci fungování klubu na té nejvyšší úrovni jsme tedy byli nuceni k několika úpravám, hlavně v podobě kompetencí jednotlivých pracovníků. Přinášíme stručné info o tom, kdo má nyní co v klubu na starosti a na koho se můžete s jednotlivými body obracet.