Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
276_20240121_172425.jpg

Muži A vrátili Milevsku porážku z prvního utkání, ženy zvládly víkend za 6 bodů

Úspěšný víkend zažily naše nejstarší elitní kategorie. Muži A v náročném utkání před více než 200 diváky udolali domácí Milevsko 5:4 a připsali jubilejní desátou výhru v řadě. Ženy zvítězily v obou víkendových zápasech a zejména nedělní výhra nad Chomutovem 8:5 stála za to. Junioři Akademie bodovali pouze z poloviny.

Ženy si prožily dva naprosto odlišné zápasy. Během sobotní divočiny v utkání proti TJ Sokol Nové Strašecí padlo dohromady 28 branek a šťastnější nakonec byla naše děvčata, která zvítězila neuvěřitelným výsledkem 15:13, přitom ještě 10 minut před koncem vedli hosté o 2 branky. Zápas se několikrát přeléval ze strany na stranu a diváci si nemohli dojít ani na toaletu, aby nepřišli o některý z gólů.

V neděli byl k vidění o poznání kvalitnější duel dvou týmů z předních příček tabulky. Florbal Chomutov byl dokonce před víkendem na prvním místě a jel do Plzně pro 3 body. Slávistky ale předvedly velmi koncentrovaný výkon korunovaný dobrou produktivitou a bylo z toho vítězství 8:5, díky kterému v tabulce 1. ligy žen poskočily na třetí příčku. 

Spokojený byl po nedělním šlágru i trenér Víťa Procházka: "Pro nás ohromně cenný skalp, jsme rádi že jsme odčinili nepovedené představení na podzim v Chomutově. Těší nás, že nadále držíme vysoký standard vstřelených branek. Dneska jsme to zvládli takticky i nasazením a koncentrací, velký kontrast proti včerejšímu blázinci a pro holky za to pochvala. Děkujeme soupeři za těžké ale fér utkání a našim fanouškům za tradičně skvělou atmosféru."


Muži zažili úspěšný výjezd do Milevska a vrátili tak tomuto soupeři porážku z prvního vzájemného utkání (8:12). Tentokrát byl k vidění vyrovnaný duel, ve kterém si Slavia dokázala vytvořit dvoubrankový náskok ve druhém dějství. Ve třetí části ho poté i přes prvotní snížení Milevska navýšila, ale domácí vstřelili 2 branky při hře bez brankáře a závěr byl hodně napínavý. I přesto si nakonec naši borci odváží 3 body za těsnou výhru 5:4 a připsali si již 10 výhru v řadě!

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA hráli už v pátek a odvezli si cennou výhru 7:5 z půdy Panthers Praha. Na tu bohužel nedokázali navázat v sobotním derby v Area D proti FBŠ Gorily Plzeň a poprvé s tímto soupeřem letos prohráli, Gorily doma zvítězili 7:4. V sobotu hrály ještě naše dorostenky a oba sehrály v UNYP Aréně vyrovnané zápasy, bohužel nakonec oba prohrály.

V neděli se hrál na Slavii turnaj Karlovarské a Plzeňské ligy mužů, kde působí naši muži C a junioři Akademie B. Z celkových čtyř zápasů jsme získali pouze 3 body za výhru našeho C týmu nad SVKI Plzeň. Oba naše týmy pak prohrály s Tachovem a junioři přidali těsnou porážku 3:5 proti FBC Nýřany.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
275_20240118_100119.jpg

Ženy čekají první domácí zápasy v roce 2024, muži A hrají v Milevsku

Třetí hrací víkend v roce 2024 nabídne první domácí ligové zápasy našich žen v tomto období. V sobotu od 16:30 přivítají ženy doma TJ Sokol Nové Strašecí, v neděli od 14:30 pak lídra tabulky Florbal Chomutov. Muži A hrají v sobotu večer v Milevsku. Junioři Akademie hrají dohrávku s Panthers už v pátek 19. 1., v sobotu je čeká další derby proti FBŠ Gorily Plzeň.

274_20240118_093627.jpg

POZVÁNKA: 8. ročník sportovního plesu Florbál se uskuteční v pátek 2. 2. v Koterově

Již poosmé se v koterovské sokolovně (Koterovská náves 7 - Plzeň) uskuteční naše tradiční neformální zábava v podobě sportovního plesu s názvem "FLORBÁL". Přijďte si společně s námi užít skvělý večer plný hudby, tance a zábavy. Termín je stejně jako v loňském roce v pátek 2. 2. 2024, začátek akce od 20:00 hodin.

273_20240115_095613.jpg

Víkend plný turnajů mládeže je za námi, muži A znovu vítězní

Druhý hrací víkend v roce 2024 přinesl spoustu regionálních mládežnických turnajů, na kterých se představilo dohromady osm našich družstev. V akci byli také muži A, kteří zvládli první domácí zápas po Novém roce a přetlačili houževnatý Písek 7:5. Dorostenci A si připsali 6 bodů za dvě výhry, béčko dorostu naopak dvakrát prohrálo. Juniorky na svém turnaji 2. ligy žen uspěly.