Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
275_20240118_100119.jpg

Ženy čekají první domácí zápasy v roce 2024, muži A hrají v Milevsku

Třetí hrací víkend v roce 2024 nabídne první domácí ligové zápasy našich žen v tomto období. V sobotu od 16:30 přivítají ženy doma TJ Sokol Nové Strašecí, v neděli od 14:30 pak lídra tabulky Florbal Chomutov. Muži A hrají v sobotu večer v Milevsku. Junioři Akademie hrají dohrávku s Panthers už v pátek 19. 1., v sobotu je čeká další derby proti FBŠ Gorily Plzeň.

V sobotu budou naše děvčata v zápase proti Novému Strašecí favoritkami, v prvním vzájemném utkání v sezóně však soupeř zvítězil doma 4:3 a předem tak nemůže být nic jasné, i když je na tom Slavia tabulkově o hodně lépe. Vše se ale upíná na očekávanou nedělní bitvu s Chomutovem, kterému mají naše hráčky také co vracet.

V Chomutově prohrály holky v prvním vzájemném zápase vysoko 1:7 a soupeř si stále drží první příčku v tabulce 1. ligy žen západ. Vzájemné zápasy těchto dvou týmů jsou navíc vždy emočně vyhrocené a jedná se o velmi atraktivní duely, fanoušci si tak přijdou na své. Na domácí půdě se rozhodně Slávistky nebudou chtít nechat zahanbit a budou bojovat o každý centimetr hřiště, aby favorita zaskočily. Přijďte je v tom podpořit.


Muži A budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii v Národní lize již na 10 utkání, v cestě jim stojí Milevsko, které dokázalo jako jeden ze tří týmů uštědřit v letošní sezóně našemu výběru porážku (8:12). Paradoxem je, že poslední prohrané utkání našich borců bylo koncem října právě proti Milevsku. Soupeř navíc bojuje o osmé místo zajišťující účast v play off a očekává se vyrovnaná bitva.

Junioři Akademie hrají už v pátek 19. 1. Jedná se o dohrávaný zápas ze začátku roku proti Panthers Praha, zápas začne v 18 hodin na palubovce ZŠ Rudná. Druhý venkovní zápas hrají naši Akademici v sobotu v plzeňské Area D, kde se již počtvrté v letošní sezóně postaví v derby proti FBŠ Gorily Plzeň.

Zápas dohrávají také dorostenky, protože se nemohly zúčastnit prvního turnaje v roce kvůli švédskému Gothia Cupu. Ve čtvrtek 18. 1. hrají hrají v Čakovicích od 18 hodin proti BLACK ANGELS. Další dva zápasy sehrají pak na sobotním turnaji v UNYP Aréně, postaví se proti týmům SK Dvojka Praha a domácím ACEMA Sparta Praha.

Z dalších našich družstev hrají tento víkend své turnaje či zápasy muži C, junioři B a oba týmy elévů. Všem držíme palce.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
274_20240118_093627.jpg

POZVÁNKA: 8. ročník sportovního plesu Florbál se uskuteční v pátek 2. 2. v Koterově

Již poosmé se v koterovské sokolovně (Koterovská náves 7 - Plzeň) uskuteční naše tradiční neformální zábava v podobě sportovního plesu s názvem "FLORBÁL". Přijďte si společně s námi užít skvělý večer plný hudby, tance a zábavy. Termín je stejně jako v loňském roce v pátek 2. 2. 2024, začátek akce od 20:00 hodin.

273_20240115_095613.jpg

Víkend plný turnajů mládeže je za námi, muži A znovu vítězní

Druhý hrací víkend v roce 2024 přinesl spoustu regionálních mládežnických turnajů, na kterých se představilo dohromady osm našich družstev. V akci byli také muži A, kteří zvládli první domácí zápas po Novém roce a přetlačili houževnatý Písek 7:5. Dorostenci A si připsali 6 bodů za dvě výhry, béčko dorostu naopak dvakrát prohrálo. Juniorky na svém turnaji 2. ligy žen uspěly.

272_20240110_182238.jpg

PROGRAM: Muži A poprvé v roce 2024 na domácí palubovce, přivítají známého soupeře z Písku

Druhý hrací víkend v roce 2024 nabídne jeden domácí zápas našeho elitního týmu mužů. V sobotu od 18:30 se na Slavii představí starý známý soupeř FbC Písek, který hrál proti našemu výběru několik let v Divizi. Kromě mužů čekají na své víkendové turnaje také naše juniorky, oba týmy dorostenců, oba týmy mladších žáků, mladší žákyně a všechny týmy přípravky.