Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
136_20230119_132451.jpg

Mužské áčko čekají dva domácí zápasy v řadě, ženy přivítají soupeře ze severu

Hned dva domácí zápasy za sebou sehrají muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Tuto sobotu 21. 1. přivítají večer od osmi hodin známého soupeře z loňské sezóny Sokol Rudná a ve středeční předehrávce 25. 1. se ve šlágru utkají proti prvnímu Hradci Králové. Dvakrát doma hrají také ženy, fandit můžete přijít i mužům B, elévům a elévkám. Junioři A i juniorky mají volný víkend.

V sobotu se jako první na Slavii představí muži B Greyhounds, kteří bojují o záchranu v Divizi a také by potřebovali podpořit. Rezervu Štírů z Budějovic přivítají od 14:30. Po nich následuje zápas žen proti Bivojkám z Litvínova (17:15) a znovu jako třetí zápas budou hrát muži A, ti se střetnou proti týmu Sokol Rudná.

Muži A zatím s tímto soupeřem mají stoprocentní bilanci. V rámci loňského 2 kola play up o postup do Národní ligy vyhráli svou sérii 3:0 na zápasy a v prvním letošním vzájemném měření sil zvítězili na půdě soupeře 10:6. Zde je ale potřeba velké opatrnosti, protože tento zápas se Plzni hrubě nepovedl a domácí si zasloužili bodovat. Tentokrát věříme v lepší výkon a další tři body do tabulky, které se budou v konečném zúčtování hodit. 

Ženy se představí na domácí palubovce teprve podruhé v novém roce. V posledním zápase na půdě Prague Tigers prohrály 2:7 a tento zápas budou chtít odčinit, ideálně dvěma víkendovými výhrami. V sobotním zápase proti Litvínovu budou mírným favoritem, v neděli hrají od 18 hodin s Chomutovem a v tomto šlágru kola mezi pátým a třetím týmem tabulky se očekává vyrovnaný souboj.

Z dalších týmů se na nedělním turnaji v Area D představí junioři B. V neděli se na Slavii také hraje turnaj Plzeňské ligy elévů, kde v akci můžete vidět jedno naše chlapecké a jedno dívčí družstvo. Náš třetí tým elévů hraje ve stejný den v Rokycanech. V neděli se uskuteční také turnaj přeboru starších žáků, kde hraje jedno naše družstvo, turnaj se odehraje na 25. ZŠ v Plzni. V sobotu hrají také starší žáci A (Františkovy Lázně) a starší žákyně (Lokomotiva Plzeň).

Muži A sehrají předehrávku 20. kola ve středu 25. ledna
Další domácí utkání sehrají muži A netradičně ve středu a nebude to ledajaký zápas. Utkají se totiž proti vedoucímu týmu tabulky FbC Hradec Králové a dá se očekávat hodně kvalitní utkání. Jedná se o souboj prvního celku tabulky s druhým a o přímý boj o čelo. Udělejte si ve středu čas a přijďte kluky podpořit v závěru základní části své premiérové sezóny v Národní lize.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
135_20230116_124343.jpg

VÍKEND: Skvělá sobota a slabší neděle, juniorky mají druhou výhru v sezóně

Víkend ve znamení domácích zápasů elitních družstev je za námi. Muži A i v oslabené sestavě skvěle zvládli domácí zápas s Benešovem, juniorky i junioři vyhráli jeden ze dvou domácích zápasů. V sobotu se dařilo i dorosteneckému áčku, které vyhrálo oba své zápasy a zadělalo si tak zpět na postup do prvního koše.

133_20230111_171338.jpg

GOTHIA CUP 2023: Hodnocení trenérů jednotlivých družstev

Naše premiérová účast na turnaji Gothia Cup ve švédském městě Göteborg je za námi a po souhrnu se podíváme také na hodnocení trenérů všech čtyř družstev, které se turnaje zúčastnily. Nutno podotknout, že všichni hodnotíme turnaj velmi pozitivně a určitě jsme na něm nebyli naposledy.