FBŠ SLAVIA Plzeň
Panthers PrahaFBŠ SLAVIA Plzeň
2:5(1:1,1:1,0:3)
so 3. 2. 2024 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 20. kolo

Národní liga: Muži ovládli prestižní souboj s Panthers a podruhé za sebou útočí na vítězství v základní části soutěže

Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zvládlo šlágr 20. kola západní Národní ligy a zvítězilo na půdě Panthers Praha 5:2. Díky lepšímu závěru utkání se Plzeň v tabulce dostala před svého soupeře a chybí ji dvě kola do konce k zopakování loňského úspěchu, kterým bylo vítězství v základní části soutěže.

Slavia se v tabulce dostala o bod před svého sobotního soupeře Panthers Praha a je nejlépe střílejícím týmem celé soutěže. V loňské sezóně stačilo vítězství v základní části na pozdější účast ve finále Národní ligy a následně v baráži, kde už Plzeň na své soupeře nestačila. Tentokrát chybí vyhrát dva zápasy do konce ZČ a může se v play off pokusit vylepšit loňské umístění.

V klíčovém utkání o první pozici bylo na hřišti vidět, jak je zápas důležitý a jak si oba týmy dávají pozor. Jednalo se spíše o taktičtější bitvu, ve které byli nakonec úspěšnější hosté. První dvě části přitom skončili vždy 1:1 a za 52 minut zápasu padly pouze čtyři branky. Až poté se jako první trefila Slavia z hole kapitána Filipa Štědrého - 3:2.

O dvě minuty později v 56. minutě zvyšoval na klíčových 4:2 nejlepší hráč zápasu David Malkus po asistenci Michala Fuchse a Slavii už zbývalo jen ustát soupeřovu hru bez brankáře. To se Plzni povedlo na výbornou a do prázdné branky zvyšoval na konečných 5:2 junior Michal Fuchs. Skvělý zápas odchytal také brankář Dan Dolák, který za svá záda pustil pouze dvě branky soupeře. Vítězný zápas okomentoval trenér Plzně Jakub Šimek:

"Soupeř o poznání lépe nastoupil do zápasu a my jsme až od 2. třetiny předváděli výkon, který jsme chtěli vidět. Víra ve svou hru, víra v tým a v to, že se jako hráč můžeš spolehnout na svého parťáka na hřišti byla klíčová pro 3. třetinu. Jsme rádi, že jsme tento play-off zápas zvládli. Děkujeme Panthers za dobrou prověrku před play-off. Veliké díky i našim skalním fans, kteří nás i přes včerejší juchání na plese přijeli podpořit :-) DÍKY!"

Nyní čeká Slavii poslední "domácí" zápas v základní části. Vůbec poprvé se v rámci výjezdního utkání představí v TACHOVĚ, kde přivítá Spartak Pelhřimov. Zápas se uskuteční v sobotu 10. 2. od 16 hodin a naši borci budou jistě rádi, když je vyjedete podpořit i na palubovku našeho partnerského klubu.