Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
278_20240128_185124.jpg

Úspěšný víkend korunovali muži A jedenáctým vítězstvím v řadě

Velmi úspěšný víkend pro téměř všechna naše družstva, která byla v akci, korunovali už jedenáctým vítězstvím v řadě muži A. Ve vyhroceném domácím utkání znovu přetlačili Jaroměř o gól a zvítězili 5:4. Muži B na domácím turnaji dvakrát uspěli a vrátili se na první místo tabulky Regionální ligy, dvě výhry si připsali také dorostenci A a juniorky.

Vysoce atraktivní duel Národní ligy mužů se odehrál na Slavii v sobotu večer. Jaroměř přijela do Plzně pro body a prezentovala se od začátku skvělým výkonem. I přesto šla do vedení Slavia, v 5. minutě se prosadil Šimeček. Poté se na straně Jaroměře podařilo vyrovnat Kroupovi a díky gólu Konradyho z 18. minuty se šlo poprvé do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Tento rozdíl se nakonec ukázal jako klíčový, protože další dvě části skončily smírně (2:2 a 1:1) a Slavia tak ukořistila nejtěsnější vítězství. Dvoubrankový náskok za stavu 5:3 si hlídala velmi zkušeně, Jaroměř se prosadila až v poslední minutě při hře šesti proti pěti, ale na vyrovnání už neměla čas ani síly. Cenné vítězství udrželo domácí ve hře o první místo v základní části Národní ligy.

Zápas okomentoval trenér Plzně Kuba Šimek: "Z naší strany kvalitní vstup do utkání. Ve druhé třetině výkon jak na houpačce. Třetí třetina dobře zvládnutá v hlavě. Škoda, že jsme nepřidali více branek. Příležitostí k tomu bylo dostatek. Chválíme Dane v brance a naše perfektní fanoušky! Díky všem za zápas."


Muži B zvládli dva domácí derby zápasy a vrátili se na první místo v tabulce Regionální soutěže, rezervu FbC Plzeň porazili vysoko 9:3 a Gorily pak těsně 4:3. Dařilo se také dorostencům A, kteří se vrací do druhého koše. V nedělních zápasech v Teplicích porazili nejprve Litvínov 11:3 a poté domácí FD Teplice 9:6.

Také juniorky tentokrát bodovaly naplno, v rámci 2. ligy žen porazily v Rokycanech Sokolov 8:0 a Plamen Sokolov 6:2 a také se dostaly na první místo tabulky. Dorostencům B se už dařilo méně, ze dvou zápasů si připsali pouze bod. Svůj turnaj znovu ovládli mladší žáci White, kteří na turnaji v Sušici zvládli všechny 4 zápasy vítězně.

Úspěšní na svých turnajích byly i další týmy, zejména naši nejmenší z přípravky a minipřípravky. Ti si v sobotu užili sportovní florbalové dopoledne na domácím turnaji na 25. základní škole. Už podle fotky je vidět, že turnaj je bavil a už se těší na další.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
277_20240125_154335.jpg

Na Slavii se v sobotu bojuje o první místo Národní i Regionální ligy mužů

Sobota 27. 1. nabídne zajímavý program v naší domácí hale na Slavii. Od 10:30 zde startuje turnaj Regionální ligy mužů, kde náš B-tým bojuje o přední příčky v tabulce. Od 19 hodin se pak hraje očekávané domácí utkání našeho áčka v rámci Národní ligy proti týmu TJ Sokol Jaroměř. Dorostenci A se představí v neděli v Krupce, hrají také juniorky, dorostenci B, oba týmy mladších žáků, mladší žákyně a tři týmy přípravky.

276_20240121_172425.jpg

Muži A vrátili Milevsku porážku z prvního utkání, ženy zvládly víkend za 6 bodů

Úspěšný víkend zažily naše nejstarší elitní kategorie. Muži A v náročném utkání před více než 200 diváky udolali domácí Milevsko 5:4 a připsali jubilejní desátou výhru v řadě. Ženy zvítězily v obou víkendových zápasech a zejména nedělní výhra nad Chomutovem 8:5 stála za to. Junioři Akademie bodovali pouze z poloviny.

274_20240118_093627.jpg

POZVÁNKA: 8. ročník sportovního plesu Florbál se uskuteční v pátek 2. 2. v Koterově

Již poosmé se v koterovské sokolovně (Koterovská náves 7 - Plzeň) uskuteční naše tradiční neformální zábava v podobě sportovního plesu s názvem "FLORBÁL". Přijďte si společně s námi užít skvělý večer plný hudby, tance a zábavy. Termín je stejně jako v loňském roce v pátek 2. 2. 2024, začátek akce od 20:00 hodin.