217_20230906_093855.jpg

O víkendu proběhl plzeňský Gorila Cup s dvojnásobnou účastí našich týmů

O uplynulém víkendu 1. - 3. 9. se uskutečnil poslední přípravný neligový turnaj ve velkém florbale před startem sezóny. Plzeňský Gorila Cup je již tradiční akcí na začátku září a v letošním roce jsme se na turnaji představili s týmy mladších a starších žáků. Výsledkově se příliš nedařilo, ale ukázalo se, na čem před startem turnajů pracovat. Přečtěte si krátké hodnocení trenérů.

Mladší žáci B13 - trenér Hynek Mošna

"Celý turnaj bylo spíše osvojování si nových principů naší hry, kterým jsme se poslední tréninky věnovali. Kluci, hlavně ročníku 2012, v poslední době získali opravdu mnoho informací o tom, jak se vůbec hraje pětkový florbal. Ačkoliv výsledkově turnaj nedopadl, jsme rádi, že každým zápasem si kluci principy osvojovali víc a víc, díky čemu se zápas od zápasu zlepšovali. Turnaj nám dal velmi dobrou zpětnou vazbu, na to, na čem potřebujeme pracovat."

Výsledky: 

FBŠ SLAVIA Plzeň - Kanonýři Kladno 5:9
FBŠ SLAVIA Plzeň - FBC Písek 1:5
FBŠ SLAVIA Plzeň - ATRAPS (Sparta Praha) 1:9

FBŠ SLAVIA Plzeň - SK BIVOJ Litvínov 3:2
FBŠ SLAVIA Plzeň - Kanonýři Kladno 3:4 

Starší žáci B15 - trenér Jiří Čížek

"Starší žáky čekal další přípravný turnaj, tentokrát plzeňský Gorila cup. Již ve skupině je čekala slušná výzva v podobě týmů Tatran Střešovice, FBC Liberec a USK Akademik Cheb. S prvními dvěma soupeři kluci poměřili síly již na turnaji Salming cup a o motivaci tak bylo postaráno, s Chebem se pak utkají na prvním turnaji letošní sezony, takže měli šanci si soupeře trochu okoukat. 

Skupinu započali pátečním zápasem s Tatranem, pozdějším vítězem celého turnaje. Odhodlání a bojovnost klukům nelze upřít, bohužel po trápení v zakončení si odnesli prohru 0:4. Sobotní zápas s Chebem pak ovlivnila řada vyloučení, které rozhodly o výsledku 3:3. Večerní zápas s Libercem pak připomínal spíše noční můru, soupeř byl ve všem o parník rychlejší, nicméně pro nás opět dobrá facka, že je třeba vždy makat na 100%. 

Do play off šli B15 vlivem horšího skóre z posledního místa a čekal je tým z Českých Budějovic. I přes nejlepší výkon na turnaji zápas nevyšel a s turnajem se kluci rozloučili, ale právě tento zápas je jedním z těch, od kterých se společně chceme odrazit. Turnaj nám, trenérům, a hlavně hráčům ukázal, v čem ještě máme nedostatky a na čem musíme pracovat. Nicméně nám také ukázal, že kluci jsou odhodlaní se dále posouvat a hlavně, a to je možná to nejdůležitější, jsou parta jak na hřišti, tak mimo něj. Tak 16. září hurá na první zápasy sezony!"

Výsledky:
FBŠ SLAVIA Plzeň - Tatran Střešovice Red 0:4
FBŠ SLAVIA Plzeň - USK Akademik Cheb 3:3
FBŠ SLAVIA Plzeň - FBC Liberec 1:9

FBŠ SLAVIA Plzeň - FBC Štíři České Budějovice 0:4

Fotky: Flickr Turnaj Gorila

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
213_20230831_151317.jpg

SLEVY PRO ČLENY: FLOW Nutrition novým partnerem klubu, vysoce kvalitní doplňky stravy pro sportovce i běžnou populaci

Od nové sezóny spouštíme další spolupráci s e-shopem, který se zaměřuje na výrobu a prodej potravinových doplňků a suplementů pro sportovce i běžnou populaci. Jedná se o společnost FLOW Nutrition, která vyrábí produkty v té nejvyšší kvalitě. Naši členové tak mají možnost vyzkoušet suplementy nové generace za skvělé ceny!