214_20230904_190112.jpg

PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽE: Národní liga - Západ startuje již tento víkend, s kým se utkají naši muži A?

Letošní sezóna je tady! Naši muži po loňském úspěšném ročníku, kterému chyběla pouze třešnička na dortu v podobě postupu do 1. ligy, opět nastoupí v Národní lize - západ. Ta oproti té loňské zaznamenala značné změny v obsazení. V článku se dovíte, s kým se naše mužské áčko v letošní sezóně utká.

Níže si postupně představíme všech 11 týmů, se kterými se muži postupně střetnou dvakrát během sezóny, jednou doma a jednou venku. Nejprve je potřeba pogratulovat soupeřům, proti kterým naši muži několik let nastupovali v divizní soutěži. V Národní lize totiž budou od nové sezóny působit FBC DOŠWICH Milevsko a FbC Písek. Oběma těmto týmům gratulujeme a těšíme se na opětovné měření sil.

Milevsko je známo svou vysoce kvalitní defenzivní hrou a kvalitními brejky. Tým mají navíc doplnit také dva kluci, kteří mají zkušenosti z mládežnických reprezentací. O dramatické zápasy tak jistě nebude nouze.

Písek prošel loni dlouhou cestou. Díky dostatečnému zisku bodů ze základní části dokázal nakouknout do postupových bojů i přes čtvrtou pozici v tabulce. V 1. kole porazili po vyrovnaném boji pražskou Slavii a následně ve druhém kole porazili v pěti zápasech plzeňské Gorily. Jedná se o velice bojovný tým a vzájemné měření sil bude určitě stát za to!

Nováčkem soutěže bude tým FBK Atlas Blansko, sídlící nedaleko Brna. Ten dokázal v základní části loňské sezóny získat fantastických 62 z 66 možných bodů. V play off nejprve vyřadil ambiciózní Olomouc, ve druhém kole jim ovšem stopku vystavil Třinec. V následné baráži si ale celek z Jihomoravského kraje došel pro postup a v pěti zápasech porazil FBC Hranice.

Dalším tým, se kterým se utkají naši muži, je Florbal Primátor Náchod. Zápasy s tímto soupeřem patřili mezi nejvíce sledované. Aktuálně tento tým bojuje ve vrcholové části Poháru Českého Florbalu. Nedávno těsně prohrál se superligovým Libercem nebo porazil prvoligové Štíry z Českých Budějovic. Tým zapojuje mladé hráče juniorského věku a drží se tak podobné filozofie jako náš klub. Očekávají se těžké zápasy proti tuhé obraně.

Po sestupu v roce 2022 se do Národní ligy vrací TJ Kobylisy. Tento tým si v loňské sezóně došel pro druhé místo po základní části v Divizi A, kde pouze třikrát podlehl svým soupeřům. V play off nejprve po pěti zápasové bitvě postoupili přes pražské Wizards DDM. Ve druhém kole nastoupili proti již zmíněnému Milevsku, zde byl šťastnější soupeř z jihu Čech. V následné baráži se však vytoužený postup povedl v sérii proti Prague Tigers.

Mezi tradiční týmy Národní ligy patří určitě Panthers Praha. Tento oddíl hraje tuto soutěž nepřetržitě od roku 2016 a patří mezi týmy, se kterými je třeba počítat! Doma na Rudné již dokázali připravit o body spoustu různých favoritů.

Další z klubů v Národní lize je SK Florbal Benešov. Benešov působí v této soutěži již od roku 2019. Loni se držel ve spodní polovině tabulky. I přes nižší postavení v tabulce ovšem nejsou v této lize omylem. V prvním kole play off prověřili naše áčko, které si s nimi dlouhou dobu nevědělo rady.

Spartak Pelhřimov je pro celou západní skupinu “neznámý” soupeř. Jako u několika dalších týmů se jedná o jeden z nejdéle hrajících týmů v Národní lize, ovšem v případě Pelhřimova východní část. Tento tým hrál v minulosti dokonce 1. ligu mužů a můžeme tak očekávat zajímavá střetnutí.

T.B.C Králův Dvůr je náš nejbližší soupeř z hlediska dojezdové vzdálenosti, zároveň nejstarší účastník této ligy. Králův Dvůr je součástí Národní ligy od roku 2015, kdy postoupil z tehdejší 2. ligy mužů. V loňské sezóně tým okusil play-down, ve kterém hned v prvním kole zvítězil nad Rudnou a ve druhém kole porazil Gorily Plzeň. Uhájil tak svou příslušnost.

Tým TJ Sokol Jaroměř skončil v loňské sezóně po základní části na 5. místě. Klub, který několik let hrál 1. ligu, patří k velkým favoritům. V prvním kole play off minulé sezóny svedla Jaroměř souboj s Hradcem Králové, v pětizápasové bitvě byl úspěšnější Hradec.

TROOPERS je z dalších brněnských týmů, který minulý rok okusil zápasy 1. ligy mužů. V sezóně ovšem zůstal po základní části na 12. pozici a tak spadl do play-down. Tam nejprve Troopers porazili Chomutov 4:3 na zápasy. Ovšem následně nestačili v baráži na tým z Opavy. Vlivem velkých změn převážně v Národní lize západ byl přidělen do naší skupiny a čeká nás tak výjezd na Jižní Moravu.

Celá skupina Národní ligy západ je představena a nám zbývá jen čekat do startu letošní sezóny. Rozpis našich zápasů naleznete na webu Českého florbalu, přesné časy jsou vždy zveřejněny nejpozději měsíc před utkáním: https://www.ceskyflorbal.cz/te...

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
213_20230831_151317.jpg

SLEVY PRO ČLENY: FLOW Nutrition novým partnerem klubu, vysoce kvalitní doplňky stravy pro sportovce i běžnou populaci

Od nové sezóny spouštíme další spolupráci s e-shopem, který se zaměřuje na výrobu a prodej potravinových doplňků a suplementů pro sportovce i běžnou populaci. Jedná se o společnost FLOW Nutrition, která vyrábí produkty v té nejvyšší kvalitě. Naši členové tak mají možnost vyzkoušet suplementy nové generace za skvělé ceny!

212_20230829_120001.jpg

Přípravný turnaj Salming Cup je za námi, přečtěte si hodnocení trenérů jednotlivých kategorií

Salming Cup, což je každoroční přípravný turnaj na konci srpna, je za námi. Do Prahy vyslal náš klub 3 týmy, konkrétně starší žáky, dorostence a také spojený tým juniorů s FbC Plzeň. Bohužel ani jednomu týmu se výsledkově nezadařilo. Všechny týmy nasbíraly cenné zkušenosti a ví na čem musí zapracovat. Přečtěte si níže souhrn z pohledu trenérů jednotlivých kategorií.

211_20230829_094400.jpg

Pohár Českého florbalu začal úspěšně, muži postupují do 3. kola, ženy jdou také dál

O uplynulém víkendu vstoupily naše dva elitní týmy do mistrovských zápasů. Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu uspěli na půdě USK Akademik Cheb vysoko 10:3. Ženy v 1. kole obsadily druhé místo ve skupině a postoupily rovnou do 3. kola. V dalším kole muži narazí na Panthers Praha, ženy na BLACK ANGELS.