215_20230905_135816.jpg

PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽE: Ženy opět nastoupí v 1. lize, podívejte se na přehled soupeřů

Naše holky se loni v základní části umístily na krásném 4. místě a ve vyřazovacích bojích došly do čtvrtfinále, kde podlehly pražským BLACK ANGELS. V nadcházející sezoně změří naše ženy síly se 13 celky ze západní poloviny České republiky.

Stejně jako u mužů, tak i u žen si postupně představíme všechny týmy, proti kterým budou naše holky v sezóně bojovat.

Nováčkem v soutěži, který si svůj postup vybojoval z nižší ligy, je SK Meťák České Budějovice. Vlivem různých okolností se naopak z Extraligy žen přesunuly do druhé nejvyšší ligy týmy Panthers Praha, Start 98 Tigers a FA Mladá Boleslav. S Panthers už naše ženy změřily síly v utkání prvního kola poháru, z kterého odcházely plzeňské hráčky vítězně, ale uvidíme, co přinesou ligové zápasy. U všech těchto tří soupeřů můžeme s jistotou čekat, že se budou snažit zúročit extraligové zkušenosti a nikomu nedají nic zadarmo.

V lize už se nebudeme nadále potkávat s Kutnou Horou, Litvínovem a také týmem ze Soběslavi. První jmenovaný se přesunul do východní části 1. ligy žen, druhé dva týmy přihlásily nižší soutěž.

Z tradičních soupeřů můžeme v lize očekávat vyrovnané a kvalitní zápasy s BLACK ANGELS, Prague Tigers nebo Sokol Královské Vinohrady. Utkání s těmito soupeři jsou vždy dobrou podívanou. BLACK ANGELS skončily po základní části na prvním místě tabulky, druhé byly právě Tigers a třetí místo obsadily Vinohrady. Tady bude vaše podpora více než potřebná!

Nemůžeme opomenout ani soupeře z Chomutova, který dokáže být nepříjemný svou hrou a zápasy proti plzeňským ženám jsou vždy tvrdé a vyrovnané. Další silnou stránkou klubu ze severozápadu Čech jsou jejich fanoušci, kteří u nás v hale na Slavii dokázali v rozhodujícím třetím zápase osmifinále loňského play off vytvořit parádní atmosféru a společně s našimi fanoušky zaplnili celou halu a vytvořili pro holky obou týmů nezapomenutelný zážitek, ze kterého až mrazilo.

Dalším účastníkem je také tradiční účastník Florbal Ústí. Ústí se v loňské sezóně pohybovalo ve spodku tabulky a uvidíme, jestli se letos posune o trochu výše.

Sparta Praha, další pražský celek, který má jen o něco málo starší tým než Plzeň. I s tímto soupeřem už se slávistky utkaly v nedávném poháru. Tento zápas skončil smírně remízou 7:7, což nám dává předzvěst toho, že můžeme očekávat vyrovnané zápasy i v sezóně a není radno Spartu podceňovat. Znovu se tyto týmy utkají hned ve druhém kole ligy, konkrétně 10. 9. na domácí půdě.

Dalším tradičním soupeřem jsou Rudé Dračice z Týna nad Vltavou, které dokáží soupeře zaskočit velmi tvrdou hrou. Tým složený ze zkušených hráček nedává soupeři ani metr místa na hřišti a nepřestává hrát ani za nepříznivého stavu. Dračice navíc mají vynikající kulisu na domácích zápasech a hrát u nich je velmi obtížné.

Zbylé dva týmy s podobnou strategií jsou TJ Sokol Nové Strašecí a FBC Česká Lípa. Oba tyto týmy sázejí na zkušenosti kádru, který je doplněn o mladou a bojovnou krev.

Věříme, že i v letošní sezóně je na co se těšit a přejeme našim holkám hodně štěstí a úspěchů! Začínáme již tuto sobotu a neděli na Slavii! 

Rozpis našich zápasů naleznete na webu Českého florbalu, přesné časy jsou vždy zveřejněny nejpozději měsíc před utkáním: https://www.ceskyflorbal.cz/te...

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
213_20230831_151317.jpg

SLEVY PRO ČLENY: FLOW Nutrition novým partnerem klubu, vysoce kvalitní doplňky stravy pro sportovce i běžnou populaci

Od nové sezóny spouštíme další spolupráci s e-shopem, který se zaměřuje na výrobu a prodej potravinových doplňků a suplementů pro sportovce i běžnou populaci. Jedná se o společnost FLOW Nutrition, která vyrábí produkty v té nejvyšší kvalitě. Naši členové tak mají možnost vyzkoušet suplementy nové generace za skvělé ceny!

211_20230829_094400.jpg

Pohár Českého florbalu začal úspěšně, muži postupují do 3. kola, ženy jdou také dál

O uplynulém víkendu vstoupily naše dva elitní týmy do mistrovských zápasů. Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu uspěli na půdě USK Akademik Cheb vysoko 10:3. Ženy v 1. kole obsadily druhé místo ve skupině a postoupily rovnou do 3. kola. V dalším kole muži narazí na Panthers Praha, ženy na BLACK ANGELS.

216_20230905_172913.jpeg

SLEVY PRO ČLENY: Přijďte si zacvičit do KWK Fitness za bezkonkurenčních 80,- korun

Již přes dva roky pokračujeme ve spolupráci s největším plzeňským fitness centrem s názvem KWK Fitness Plzeň. Naši členové nad 15 let disponují slevou 50% a mohou si jít zacvičit za bezkonkurenčních 80,- korun, lepší cenu v rámci plzeňských fitek nenajdete a navíc nejste vázáni na měsíční permanentku. Vyzýváme tak všechny aktivní členy k využití této možnosti.