Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
119_20221208_132104.jpg

Předposlední hrací víkend v roce 2022: Muži A, junioři A i ženy hrají venku, v akci 12 týmů

Rekordních 12 týmů se nám tento víkend představí jak na domácí palubovce, tak na těch venkovních. Tři elitní týmy hrají venku - muži A na půdě Králova Dvora, junioři A dvakrát na jihu a ženy dvakrát na severu. Na Slavii se v sobotu hraje turnaj starších žáků a zápas Divize mužů, v neděli pak dva turnaje elévů a turnaj Plzeňské a Karlovarské ligy mužů. Hrají tedy všechny tři naše mužské týmy.

Proti Králováku letos již potřetí
Již potřetí v této sezóně se muži A postaví proti týmu T.B.C. Králův Dvůr. V poháru zvítězil soupeř, v prvním vzájemném zápase Národní ligy zase Plzeň a teď se hraje třetí utkání, které rozhodne o tom úspěšnějším. V celkovém kontextu se zatím více daří Plzni, která je po 13 odehraných kolech na čtvrtém místě tabulky Národní ligy a na desátý Králův Dvůr má náskok 15 bodů.

Podle umístění v tabulce je tedy Plzeň jasným favoritem, ale oba předchozí vyrovnané zápasy ukázaly, že houževnatý soupeř může obrat o body každého. "Královák" má však nyní nepříznivou sérii čtyř porážek v řadě a Slavia si chce z palubovky soupeře přivézt body. Nečeká ji ale nic jednoduchého nejen z důvodu různých zranění a nemocí, které oslabují zejména obranné řady Plzně.


Ženy jedou podruhé v řadě na dva venkovní zápasy a čekají je duely proti soupeřům z druhé poloviny tabulky. V sobotu od 16 hodin se Plzeň představí na půdě předposlední České Lípy a v neděli od 12 hodin pak na půdě desátého týmu Florbal Ústí. V úvodních dvou kolech letošní sezóny 1. ligy žen Slavia dokázala oba soupeře doma porazit shodně 5:1, podaří se ženám znovu bodovat naplno?

Foto: Tomáš Novotný (FLICKR FBŠ SLAVIA Plzeň)

Junioři znovu proti Českým Budějovicím
Také juniorské áčko čeká již třetí zápas proti stejnému soupeři v této sezóně. Proti Štírům z Českých Budějovic se postaví v sobotu od 13:15 na palubovce soupeře a bude obhajovat zatím stoprocentní bilanci. V prvním vzájemném divokém domácím utkání Plzeň zvítězila 12:10, před týdnem v Budějovicích pak 8:4. V neděli od 15 hodin hrají kluci proti druhému týmu z Českých Budějovic - SK Meťák ve sportovní hale ZŠ Chýnov.

Na Slavii muži B, muži C, starší žáci a elévové
Rušno bude o víkendu i u nás doma. V sobotu od 10:30 startuje turnaj 2. výkonnostního koše starších žáků, kde se naši kluci postupně utkají se Sokolovem, Gorilami Plzeň a Domažlicemi. Poté od 17 hodin startuje atraktivní zápas Divize mužů, ve kterém náš B tým Greyhounds Slavia Plzeň přivítá známého soupeře ze Strakonic.

V neděli od 8:30 se u nás hrají dva regionální turnaje elévů, na kterých se dohromady představí 12 týmů, z toho dva naše chlapecké a jeden dívčí. Poté od 14 hodin startuje turnaj Plzeňské a Karlovarské ligy mužů, kde se náš C tým postaví proti FORSEE PLZEŇ (15:10) a proti Sokolovu B (18:40). Starší žákyně hrají na turnaji 4. výkonnostního koše v neděli v Chebu.

A kdo nám zbývá? V neděli ke svým turnajům vyráží ještě starší žáci B a dorostenky. Holky budou o další body do tabulky bojovat v pražské Exe Sport Aréně, kde se utkají proti TJ Sokol Nové Strašecí (10:00) a proti Wizards DDM SO Praha 10 (13:00). Starší žáci B hrají v soutěži 3+1 letos podruhé v nejzápadnějším městě ČR v Aši.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
117_20221130_210950.jpg

AKCE: Vánoční slevy a výprodeje pro členy, aneb co pořídit pod stromeček

Jako každý rok jsme i letos na Vánoce připravili různé vánoční nabídky, které můžete jako naši členové využít. Některé jsou přímo z našich vlastních skladových zásob, některé akce nám nabídli naši partneři, kterým chceme i touto cestou poděkovat. Pořiďte pod stromeček florbalové a klubové vybavení, více informací v emailu v členské sekci.

118_20221204_183645.jpg

Juniorky slaví první vítězství v sezóně, dařilo se i mužům a juniorům

První prosincový hrací víkend je za námi a byl úspěšný. Juniorky sehrály dva domácí zápasy a konečně dokázaly zabrat a vybojovat první výhru v sezóně. Muži A přehráli doma Panthers Praha, junioři A uspěli v Českých Budějovicích. Dorostenci po návratu do 1. výkonnostního koše dvakrát prohráli, junioři B bodovali z poloviny.