Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
32_20220311_094426.jpg

ROZHOVOR: Kateřina Valečková po úspěšném osmifinále play off 1. ligy: "Vykoupení a neskutečná úleva"

Ženy ve včerejším rozhodujícím osmifinálovém zápasy play off 1. ligy žen po velkém boji udolaly nakonec Florbal Ústí na domácí palubovce 3:1 a zvrátily sérii na svou stranu. Po úspěchu 2:1 na zápasy je nyní ve čtvrtfinále čeká tým Crazy girls FBC Liberec. Po skončené osmifinálové sérii a před začátkem té další nám na pár otázek odpověděla jedna z hlavních postav v úvodní sérii, brankářka Kačka Valečková.

Do haly na Slavii si ve středu večer našlo cestu více než 100 diváků a ti měli možnost vidět vyrovnanou bitvu plnou emocí. Domácí Slavia odehrála o poznání lepší utkání, než svůj první duel v sérii na domácí palubovce a po výhře 3:1 nakonec zaslouženě postoupila do čtvrtfinále. "V první řadě pochvala pro soupeře, po celou sérii výkon hodný play-off, skvěle zvládnutá obrana, bojovnost, i výkony golmanek. Díky za tuto konfrontaci. Pro náš velmi mladý kolektiv je otočení takto těžké série cenné hlavně s ohledem na sebevědomí do dalších bojů. Fantastickým divákům jsme snad poděkovali pohledným florbalem za úžasnou atmosféru. Přístí zastávka: Liberec,", takto zápas okomentoval trenér Plzně Vít Procházka. 

A před blížící se čtvrtfinálovou sérií si užijte rozhovor s brankářkou Kačkou Valečkovou:

Ahoj Kačko. Máte za sebou nervydrásající osmifinálovou sérii play off proti Ústí. Jak moc náročné to byly zápasy a proč myslíš, že vás soupeř tak potrápil?
Zdravím všechny. Play off je bohužel i bohudík úplně jiná část soutěže a pro větší část našich hráček to bylo poprvé, co se do play off 1. ligy žen dostaly. Soupeř byl ve všech zápasech velice dravý a po výhře toužil také. V některých pasážích hry nám dělala problém jejich obětavá a důrazná obrana. Zápasy byly náročné kvůli tlaku, který nás všechny "dusil" a chybějícím zkušenostem z podobných zápasů. První zápas doma s podporou plného hlediště, kterému se chcete odvděčit za návštěvu a nám se to nepovedlo. No hrůza! Cesta do Ústí byla dlouhá, ale klid zvítězil. A u nás doma ve středu? To už byla jen třešnička na dortu a vydřená výhra.

2) Jaké byly tvé pocity po včerejším postupu, kdy jsi za svá záda pustila jediný gól a výrazně tak k němu přispěla?

Na tuhle otázku mi stačí opravdu jen čtyři slova: "Vykoupení a neskutečná úleva".
Oba dva zápasy se mi velice vydařily a doufám, že mi forma vydrží po celé play off.

3) Klíčový byl bezpochyby druhý duel na palubovce soupeře, kde se rozhodovalo až v samostatných nájezdech a ty jsi udržela nervy na uzdě. Připravovali jste se na tuhle variantu nějak speciálně?
V rámci tréninků si sem tam nájezdy zkoušíme. Pro nás na palubovce Ústí bylo nejtěžší zachovat klidnou hlavu. Dostat pětiminutový trest v 16. minutě třetí třetiny a v prodloužení dostat další dvouminutový trest vám moc nepřidá, ale klid a stoprocentní podpora od holek ze střídačky (a snad i ode mne) byly těmi správnými ingrediencemi při vypjatých nájezdech.

4) Ve čtvrtfinále vás čeká soupeř z Liberce, se kterým jste se již letos v základní části také utkali. Co od další série očekáváš?
Čekám od obou týmů bojovnost a nasazení. Z mého pohledu bude Liberec více techničtějším soupeřem než-li Ústí, tak uvidíme, jak si nastudujeme jejich hru a využijeme to v zápasech. Od nás znovu očekávám maximální týmové výkony, které jsme ukázali v neděli a ve středu.

5) Juniorkám už sezóna skončila a mohou se tak plně soustředit na pomoc v ženském družstvu. Jak moc je podle tebe jejich účast na zápasech žen důležitá?
Jejich součást je rozhodně více než přínosná. Stačí se jen podívat na kanadské bodování a je zřejmé, že naše juniorky se drží jejich rolí celou sezónu a výrazně ovlivňují hru v náš prospěch. Holky mám moc ráda a baví mě jejich osobnosti, bez kterých už by to asi nebylo ono, jsou plnohodnotnou součástí týmu.

6) Současně bojují o postup do Národní ligy také muži A a sezóna vrcholí na více frontách. Sleduješ klubové dění i v ostatních kategoriích?
Po celou sezónu se snažím chodit na jejich zápasy a fandit, protože je důležité udržovat vztahy v klubu a jelikož si občas zachytám na mužském tréninku, přijde mi to i příhodné. Sednout si do hlediště, zvednout ruce nad hlavu a "halekat", je to nejmenší, co si můžeme v klubu všichni předávat. Jsme jeden klub a mělo by to tak fungovat ve všech kategoriích. Sledovala jsem naše juniory a teď momentálně se snažím zapojit jako asistentka trenéra v dívčích mládežnických kategoriích, které tedy taky sleduji.

Pozvánka na sobotní utkání proti Liberci ZDE

Vítězná fotka po středečním postupovém utkání
Foto (Tomáš Novotný)

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
21_20220209_114058.jpg

ROZHOVOR: Ženy v základní části 1. ligy vyhrály všech 11 domácích zápasů a těší se na blížící se play off

Zajímavý úspěch za sebou mají v 1. lize žen naše děvčata. V základní části letošního ročníku nepoznaly na domácí palubovce, jaké to je ztratit body a zvítězily ve všech jedenácti domácích utkáních. Do konce základní části soutěže zbývají dvě kola a náš tým se tak pomalu připravuje na blížící se play off. Na pár otázek odpověděl i hlavní trenér Víťa Procházka.