333_20240520_082539.jpg

ROZHOVOR s kluky ze starších žáků: "Florbal nám přináší pravidelný program, kamarády, radost a neustálou chuť se zlepšovat"

Na rozhovor jsme přizvali dva kluky, kteří hráli v loňské sezóně za výkonnostní tým starších žáků. Přečtěte si stručné hodnocení sezóny, plány do budoucna a v čem jsou kluci silní a na čem musí zapracovat.

Ahoj kluci, na úvod se nám krátce představte, kolik vám je, kam chodíte na školu, jak dlouho a proč hrajete florbal, jak vnímáte náš klub a nějakou další zajímavost o sobě.

Matěj: Čau, já jsem Matěj Breu a je mi 15 let. Chodím na 28.ZŠ v Plzni, kde jsem zároveň s florbalem začínal. Pravidelně se mu věnuji už 9. rokem a za Slavii 7-8 let. Hraji ho, protože to je sport, který mě baví. Klub vnímám jako místo se spoustou fajn lidmi, kam se vždycky rád vracím, protože mi dokáže zlepšit náladu.

Vojta: Ahoj, já jsem Vojtěch Muška, je mi 14 let a chodím do ZŠ Chlumčany. Florbal hraji už 8 let od 1. třídy a na Slavii jsem přibližně třetím rokem. Klub vnímám jako super komunitu, ve které jsou fajn lidi. Jak trenéři, tak i hráči. Dřív jsem dělal i jiné sporty, např. fotbal, box, motokros a také chvilku i biatlon. 

Když se ohlédnete za uplynulou sezónou starších žáků, jak vypadala? Jak jste se jako tým prezentovali a co se vám povedlo a nepovedlo?

Matěj: Za mě jsme minulou sezonu udělali velký progres a bylo vidět, že jsme se prezentovali jako tým, jak herně, tak i mimo hřiště. Zároveň jsme splnili cíl, který jsme si nastavili, což bylo udržet se na konci sezony v prvním koši.

Vojta: Za mě jsme se prezentovali kvalitním pressem a dobrou fyzickou hrou. Některé zápasy se nám nepovedli a některé zase jo.

V čem vy osobně nejvíce vynikáte a pomáháte týmu? Jakých silných stránek využíváte? A na čem potřebujete zapracovat?

Matěj: Já osobně vynikám zejména ve čtení hry a trochu i v technice. Potřeboval bych však vylepšit nějaké typy střelby a i fyzickou stránku.

Vojta: Ja vynikám ve fyzické hře, pokrytí míčku a v rychlosti. Zamakat bych potřeboval na střelbě.

V čem jste se nejvíce změnili od doby, kdy jste na Slavii přišli poprvé? Co všechno vám florbal přináší?

Matěj: Změnil jsem nějaké svoje nastavení a celkově postoj k florbalu jako ke sportu. Např. dříve to byl pro mě prostě jen koníček, ale postupně jsem to začal vnímat jako součást mě samotného. Florbal mi totiž přináší pravidelný program, kamarády a vždy chuť hrát dál.

Vojta: Změnil jsem se v mentalitě, jelikož jsem určitě menší introvert, než jsem byl dříve. Ve florbale jsem udělal značný progres za tu dobu co jsem na Slavii. Florbal mi přináší radost a chuť se posouvat dál a dál.

Jaké jsou vaše cíle do následující sezóny? Máte ve florbale nějaké dlouhodobé ambice a případně co pro ně děláte?

Matěj: Můj cíl do následující sezony je hrát za Áčko dorostu a udržet si dobré místo v tabulce jako tým. Moje dlouhodobé cíle jsou zlepšovat se a pokračovat dále ve florbale za A tým, a proto se mu snažím co nejvíce věnovat.

Vojta: Můj cíl do následující sezóny je hrát v A týmu a být stabilně v prvním koši. To je podle mě cíl nás všech v týmu. A také se pravidelně prosazovat do dorostu A. Můj dlouhodobý cíl je hrát aktivně za A týmy.

Předpokládám, že florbal vám společně se školou zabírá spoustu času, ale je něco, čemu se věnujete i mimo? Sledujete i nějaký jiný sport? Máte nějaké oblíbené seriály nebo filmy? Případně kdo je pro vás inspirací?

Matěj: Občas jdeme s kamarády ven si třeba zahrát fotbal, nebo jsem chodil většinou během sezóny na hokej. Nějaký konkrétní film nebo seriál oblíbený nemám a inspiraci/idol asi zatím taky ne.

Vojta: Chodím rád s kamarády ven. Občas sleduji hokej a fotbal. Oblíbený seriál nebo film nemám. Inspiraci taky žádnou nemám, jelikož nikdo mě nijak neinspiruje.

Kluci, děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucích let!

Matěj: Díky a čau.

Vojta: Také děkuji, mějte se.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
327_20240422_130557.jpg

ROZHOVOR s Pavlem Vrkočem a Ondřejem Wopršalkem: "Během dvou let v dorostu jsme udělali obrovský posun"

Dorostenci za sebou mají sezónu jak na horské dráze. Světlé momenty střídaly ty méně povedené. Týmově to sice nedopadlo podle očekávání, avšak individuálně udělali někteří hráči obrovský pokrok a v budoucnosti mohou být velkým příslibem pro pozdější kategorie. V rozhovoru jsme vyzpovídali dva hráče z ročníku 2007, kteří se v příští sezóně přesouvají do juniorů. Přejeme příjemné počtení.

330_20240507_180156.jpg

POHLEDEM: Mistrovský kousek našich mužů a klíčové okamžiky postupové sezóny

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v 1. lize mužů! Tímhle přívlastkem se může nyní pyšnit náš klub a to po právu. V mistrovské postupové sezóně prohráli naši borci naposledy 28. října s Milevskem a play off projeli jako nůž máslem. Pojďme si společně připomenout klíčové okamžiky tohoto největšího úspěchu v historii klubu.

331_20240513_211724.jpg

DRAGON CUP: Dva zlaté úspěchy z tradičního turnaje v Milevsku, žákyně hrály v Klatovech

Po konci ligové sezóny nezahálíme a úspěšně jsme zahájili také letní sezónu plnou neligových turnajů. Jeden z nich se odehrál druhý květnový víkend v Milevsku na tradičním turnaji zvaném Dragon Cup. V sobotu v Milevsku bojovala naše přípravka a elévové, v neděli se pak představili mladší žáci. A byl to velmi povedený výjezd!