330_20240507_180156.jpg

POHLEDEM: Mistrovský kousek našich mužů a klíčové okamžiky postupové sezóny

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v 1. lize mužů! Tímhle přívlastkem se může nyní pyšnit náš klub a to po právu. V mistrovské postupové sezóně prohráli naši borci naposledy 28. října s Milevskem a play off projeli jako nůž máslem. Pojďme si společně připomenout klíčové okamžiky tohoto největšího úspěchu v historii klubu.

Foto: Tomáš Novotný

Úspěšný vstup do sezóny a pak facka od Blanska a Kobylis

Po třech úvodních výhrách v základní části přišlo velké vystřízlivění. Ve 4. kole Slavia prohrála v Blansku 4:6 a v dalším kole 6:10 doma s Kobylisy. Právě s těmito soupeři se poté utkala také v rámci vyřazovacích bojů, ale to už je jiná pohádka. Třetí prohru v sezóně uštědřilo Slavii Milevsko, které v 8. kole zvítězilo v Plzni 12:8. 

Po tomto zápase však přišla zásadní změna a posun k jedinečné týmové jízdě plné úspěchů a rekordů. Co přesně ale způsobilo tento zásadní zlom ale nikdo neví a pravděpodobně ani nezjistí.

14 výher v řadě a výběr z prvního místa

Po porážce v 8. kole přišla neuvěřitelná série čtrnácti výher v řadě, díky které se Slavia postupně propracovala přes svého hlavního soka v boji o první místo v tabulce - Panthers Praha. Právě zmiňované tři porážky byly jediné v celé sezóně a Slavia tak ztratila pouze devět bodů s konečným skóre 166:114.

V boji o první místo v základní části byl klíčový zápas 20. kola na půdě Panthers, který vyhrála Plzeň 5:2 a dostala se na vytouženou první pozici. Tento klíčový víkend si můžete připomenout v článku se souhrnem tohoto kola. Jako svého soupeře si Slavia do čtvrtfinále vybrala Kobylisy.

Dominance v play off a splněno 9/9

Před začátkem play off probíhala v rámci týmu motivace, že k postupu chybí již pouze devět zápasů (3x3 vítězné série a celkem tedy 9 vítězných zápasů za sebou). Jednalo se však spíše o nadsázku a nikdo opravdu netušil, že se tohle přání nakonec vyplní. A povedlo se!

Vše začalo čtvrtfinálovou sérií s Kobylisy, ve kterém naši muži naprosto dominovali a zvítězili postupně 8:3, 11:4 a 6:0. V semifinále narazila Slavia na tým FBK Atlas Blansko, se kterým v základní části jednou prohrála a měla soupeři co vracet, což v rozhovoru před sérií potvrdil obránce Martin Jeníček

Druhá série už nebyla tak jednoznačná, ale díky dvěma klidným domácím výhrám měla Slavia velkou výhodu a psychicky nalomeného soupeře přetlačila i na jeho palubovce, série skončila po vítězstvích 12:2, 11:7 a 10:6

Postup do 1. ligy v nejkratším možném čase a faktor Huleš

Před finále s Náchodem si Plzeň věřila a byla favoritem, což v rozhovoru před sérií potvrdil i opora týmu Filip Blažek. Finálová série byla logicky nejvyrovnanější a hned v prvním zápase sahal Náchod po prvním bodu v sérii. Díky povedenému závěru zápasu a vítěznému gólu Honzy Huleše však Slavia zápas otočila a vyhrála ho 7:6, což se ukázalo jako klíč k úspěchu v celé sérii. Následně vyhrála Plzeň i druhý domácí zápas v poměru 7:4 a série se přesunula do Náchoda

Právě borec s číslem 99 na zádech Honza Huleš byl jedním z klíčových mužů nejen ve finále, ale v průběhu celého play off. Vždy, když teklo do bot a Plzeň potřebovala zabrat, on byl ve správný čas na svém místě a svou drzostí a kvalitou deptal obrany soupeřů. V play off si připsal 19 bodů za 9 zápasů a byl nejlepším hráčem vyřazovacích bojů.

Třetí zápas byl nejvyrovnanějším v celém play off. Slavia ho získala až na samostatné nájezdy v poměru 4:3 a vypukl tak gejzír radosti a zasloužených oslav. O postupu o ligu výše se hovořilo od začátku sezóny, ale až po splnění tohoto cíle se všem obrovsky ulevilo. Je to tam a Slavia postupuje do 1. ligy!

Na konci celé cesty pak mluvil o postupu a dalších plánech hlavní strůjce letošního úspěchu, trenér Kuba Šimek. Připomeňte si také jeho postupový rozhovor.

Nejlepší diváci!

Na závěr nesmíme ještě jednou zapomenout na fantastické fanoušky, kteří provázeli náš mužský výběr nejen v domácích, ale i venkovních zápasech. Bezpochyby tvořili nejlepší kulisu v rámci Národní ligy a dost často byli naším sedmým hráčem na hřišti. Za celý tým i klub bychom jim chtěli ještě touto cestou jednou poděkovat a těšíme se na společné chvilky v sezóně 1. ligy.

Na závěr je potřeba zmínit, že tento úspěch stojí na pevných základech poctivého budování celého týmu i klubu jako celku. Na postupové soupisce byli pouze 3 hráči, kteří nejsou přímo kluboví odchovanci. Zbylých 18 borců prošlo naším klubem od samého začátku jejich cesty a na fungování celého týmu je to krásně vidět. Hoši, děkujeme a držíme palce v téhle nové výzvě!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
324_20240422_155000.jpg

Společnost SWIETELSKY stavební s. r. o. novým hlavním partnerem klubu

Společně s postupem do 1. ligy mužů přichází také nový partner klubu, který se zařadí mezi ty významné. S hrdostí oznamujeme, že s námi spojila své jméno renomovaná společnost SWIETELSKY stavební s. r. o. Moc děkujeme za důvěru a těšíme se na společnou cestu a budoucí úspěšné projekty v rámci našeho partnerství.

320_20240412_111930.jpg

Finálový ROZHOVOR s trenérem Kubou Šimkem: "Bez skvělé dlouhodobé práce celého klubu by úspěch nepřišel"

Jako prvního k pofinálovému rozhovoru jsme nemohli přizvat nikoho jiného než hlavního trenéra největšího úspěchu v historii klubu - Jakuba Šimka. V rozhovoru samozřejmě zhodnotil finálovou sérii a celou úspěšnou sezónu. Skvělá zpráva také je, že Kuba bude u realizačního týmu mužů působit i v nadcházející prvoligové sezóně!

318_20240408_170719.jpg

POSTUP! Muži zvládli s Náchodem i třetí zápas a zahrají si 1. ligu

Vysněný cíl se stal realitou! Mužské áčko zvládlo třetí zápas finále Národní ligy s Náchodem a po výhře na nájezdy ovládlo celou sérii 3:0 na zápasy. Díky třetímu vítězství si tak zajistili nejrychlejší možnou cestou postup do 1. ligy mužů. Jedná se o dosavadní největší úspěch v historii klubu.

307_20240317_185455.jpg

Muži ve finále Národní ligy! Ve třetím zápase přetlačili Blansko v poměru 10:6

Cíl číslo 2 je splněn! Muži A zvládli proti FBK Atlas Blansko i třetí zápas a po vítězství 10:6 ovládli celou sérii 3:0 na zápasy, stejně jako to dokázali ve čtvrtfinále proti Kobylisům. Nyní čekají na svého finálového soupeře, který vzejde ze dvojice Panthers Praha - Florbal Náchod. První zápasy finále jsou na programu o velikonočním víkendu 30. a 31. 3.