Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
NáchodFBŠ SLAVIA Plzeň
3:4 sam. náj.(1:0,0:2,2:1)
so 6. 4. 2024 19:00 @ SH TJ Náchod, Národní liga, 3. kolo
318_20240408_170719.jpg

POSTUP! Muži zvládli s Náchodem i třetí zápas a zahrají si 1. ligu

Vysněný cíl se stal realitou! Mužské áčko zvládlo třetí zápas finále Národní ligy s Náchodem a po výhře na nájezdy ovládlo celou sérii 3:0 na zápasy. Díky třetímu vítězství si tak zajistili nejrychlejší možnou cestou postup do 1. ligy mužů. Jedná se o dosavadní největší úspěch v historii klubu.

Naši muži se tak mohou těšit na konfrontaci s novými týmy a čeká je spousta náročných zápasů a výjezdů. Je důležité zmínit, jakou cestou vlastně k postupu došli, díky 23 vítězným zápasům v řadě, což je nový rekord Národní ligy. Poslední zápas byl sice remízový, ale nájezdovou loterii zvládli naši borci lépe a těší se tak zaslouženému postupu.

Třetí zápas série a první na palubovce Náchoda byl zároveň nejvyrovnanějším utkáním v celé sérii. Utkání začalo lépe pro domácí, kdy se velmi šťastnou brankou s odrazem od jednoho z plzeňských hráčů prosadil Filip Čáp. Náchod pak dlouhou dobu držel hostující ofenzivní sílu na uzdě a vyrovnávací branka přišla až ve 26. minutě z hole Honzy Huleše, který předvedl svou typickou individuální akci a vymetl pavučinu Skalického branky.

Na konci druhého dějství Slavia průběh otočila, prosadil se Filip Konrady a za stavu 2:1 pro Plzeň se šlo do rozhodující třetiny. V čase 42:58 zvýšil na 3:1 Ondra Kuhajda a vypadalo to, že Náchod už nebude mít na obrat dost sil. To se ale nestalo, díky brankám Čápa a hlavně Maxima Kubelky 80 sekund před koncem utkání Náchod srovnal na 3:3 a šlo se do prodloužení.

V něm byly šance na obou stranách, ale branka už nepadla. O vítězi tak rozhodovaly nájezdy, ve kterých byla Plzeň lepší. Za Slavii se prosadili i střelci z průběhu zápasu Filip Konrady a Honza Huleš, ale hlavní postavou byl rozhodně neskutečný Dan Dolák v brance, který za svá záda pustil jediný nájezd a předvedl fantastický výkon.

I díky němu byl zvolen nejlepším hráčem utkání, protože zejména v prodloužení svůj tým několikrát podržel. Na komentáře obou trenérů se můžete podívat na videu:

Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér): https://youtu.be/_RUZmKZgUg

Komentář hostů Šimek Jakub (Trenér): https://youtu.be/YfEQ8HKrsuY

Fotograf: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
316_20240403_175303.jpg

FINÁLE: Náchodská mise s jasným cílem startuje v sobotu 6. 4. od 19 hodin!

Teď už není cesty zpět. Muži A proplouvají vyřazovacími boji jako nůž máslem a jsou krůček od historického postupu do 1. ligy. Ten poslední krok však vždy bývá ten nejtěžší a tak je potřeba se mít na pozoru. Nadcházející víkend čekají naše borce venkovní klání ve finále Národní ligy proti Náchodu. Bude to pouze jeden nebo oba zápasy?

317_20240403_183447.jpg

VÍKEND: Po velikonoční pauze jde do akce 13 našich družstev

O Velikonocích hráli pouze muži a juniorky a ostatní kategorie si užívaly prodloužené volno. To se teď znovu otáčí a kromě mužů A jde do akce dalších 13 družstev. Poslední turnaj sezóny před sebou mají muži B, v rámci Karlovarské a Plzeňské ligy hrají také muži C a junioři B, dále hrají týmy dorostenců B, juniorek, oba týmy starších žáků, oba týmy mladších žáků, mladší žákyně a všechny tři týmy přípravek.

314_20240401_095901.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Finále se za stavu 2:0 pro Slavii přesouvá do Náchoda

Úvodní zápasy finálové série Národní ligy mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a Florbal Primátor Náchod nabídly atraktivní podívanou, ve které byl úspěšnější domácí favorit z Plzně. Po vítězstvích 7:6 a 7:4 vede ve finálové sérii 2:0 a má tak na dosah historický postup do 1. ligy mužů! Třetí zápas se hraje v Náchodě v sobotu 6. 4. od 19:00.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.