327_20240422_130557.jpg

ROZHOVOR s Pavlem Vrkočem a Ondřejem Wopršalkem: "Během dvou let v dorostu jsme udělali obrovský posun"

Dorostenci za sebou mají sezónu jak na horské dráze. Světlé momenty střídaly ty méně povedené. Týmově to sice nedopadlo podle očekávání, avšak individuálně udělali někteří hráči obrovský pokrok a v budoucnosti mohou být velkým příslibem pro pozdější kategorie. V rozhovoru jsme vyzpovídali dva hráče z ročníku 2007, kteří se v příští sezóně přesouvají do juniorů. Přejeme příjemné počtení.

Ahoj kluci, zkuste se nám na úvod oba dva lehce představit, kolik vám je, jak dlouho a proč hrajete florbal, co všechno vám to přináší a něco dalšího co vás napadne :)

Wopi: Ahoj, jmenuji se Ondřej Wopršalek, ale většina mě spíše zná pod přezdívkou Wopi. Je mi 16 let a z toho 7 let hraji florbal za FBŠ SLAVIA Plzeň. Ještě předtím jsem chodil na kroužek florbalu, kde nás trénoval bývalý trenér Slavie Jakub Heicl, který mi Slavii doporučil. Díky florbalu jsem získal skvělé kamarády, motivaci, odhodlání se stále zlepšovat, naučil se pracovat v kolektivu a to zdaleka není všechno. Nově také pomáhám například s trénováním malých florbalistů a také jezdím na turnaje mládeže jako rozhodčí.

Pája: Čau, jmenuju se Pavel Vrkoč, je mi 17 let a florbal hraju už 9 let. Začínal jsem v Tachově a do dorostu jsem přišel právě sem do Plzně. Florbal mě už hrozně dlouhou dobu naplňuje, baví a upřímně nevím, co jiného bych dělal, nebýt tohohle sportu.

Kdybyste měli zhodnotit uplynulou sezónu dorostenců z vašeho pohledu, tak jak vypadala? Jak jste se prezentovali a co se vám povedlo z týmového či individuálního hlediska?

Wopi: Začátek sezóny vypadal velice nadějně, odehráli jsme kvalitní zápasy se silnými soupeři, ale následně nás bohužel srazilo hodně zranění. Poté jsme zbytek sezóny strávili ve druhém a třetím koši. V play-off jsme v obou zápasech porazili Chomutov, ale na Bohemku jsme v dalším kole nestačili. V lednu jsme byli také na turnaji ve Švédsku, kde jsme ovládli skupinu po skvělých výkonech. Bohužel v play-off jsme zaspali první polovinu zápasu a to nás stálo postup. Je škoda, že jsme nevyužili potenciál týmu a nepovedl se nám nějaký pořádný výsledek, ale z individuálního hlediska je tam vidět velký posun u spousty hráčů.

Pája: Naše uplynulá sezóna vypadala ze začátku velmi nadějně, hráli jsme vyrovnané a kvalitní zápasy v 1. koši. Následně to ale šlo s příchodem mnoha zranění dolů. Pak začaly v týmu nešvary a už to nevypadalo dobře. Naštěstí jsme do play-off chytli Chomutov a v obou zápasech se nám podařilo je herně jasně přehrávat. V 2. kole nás čekala dobře známá Bohemka, kde se nám povedl první zápas u nás doma a předvedli jsme skvělý výkon. Následná odveta druhý den v Praze byla ovšem v režii našeho soupeře a dostali jsme výprask.

V čem vy osobně nejvíce vynikáte a pomáháte týmu? Jaké jsou vaše přednosti?

Wopi: Moje silné stránky jsou určitě hra pod tlakem, buly, technika střelby a přihrávky, mentalita. Myslím, že jsem také pro soupeře nepříjemný na hřišti. V osobních soubojích a fyzické připravenosti jsem se zlepšil, ale stále tam jsou mezery. Nic není dokonalé, takže musím na všem stále pracovat.

Pája: Já si osobně myslím, že exceluji ve hře pod tlakem, kde se nebojím a snažím se nacházet co nejlepší řešení. A také dokážu díky dobré mentalitě podpořit tým. Dále bych asi zmínil přehled na hřišti, čtení hry z pozice obránce a celkově nějaké herní IQ. Jsou ovšem také věci, na kterých musím do budoucna hodně zapracovat, abych se mohl prosadit do velkého florbalu. 

Nyní vycházíte z dorostu a můžete zpětně bilancovat. V čem jste se jako jednotlivci za ty dva roky posunuli a jaký progres je za vámi vidět?

Wopi: Posunul jsem se jak hráčsky, tak i lidsky. Hráčsky ve fyzické hře a také ve hře pod tlakem. Lidsky hlavně v tom, že jsem se naučil dávat konstruktivní kritiku, zpětnou vazbu a pracovat v kolektivu. A také se zajímám o to, jak se co nejlépe starat o tělo, například jak správně regenerovat a jak zlepšit stravu.

Pája: Za ty 2 roky, co jsem zde na Slavii, jsem se posunul úplně ve všem. Nejen florbalově, ale také mentálně. Jsem úplně jiný člověk a k florbalu a ostatním věcem přistupuji také jinak. Naučil jsem se mnoho věcí a také změnil přístup v oblastech jako je strava nebo spánek.

Příští rok se přesouváte do juniorů, jaké jsou vaše ambice do následující sezóny? Máte ve florbale nějaké dlouhodobé cíle?

Wopi: Mám jasné cíle. Dostat se s týmem do CE ligy juniorů a stát se v juniorech rozdílovým hráčem. Rád bych se také v budoucnu prosadil v mužském A týmu a zahrál si nějaké zápasy.

Pája: Následující sezónu se pokusím předvést to nejlepší, co ve mně je. Máme v juniorech výběr kvalitních hráčů a to je jen jedině dobře, takže snaha o místo bude určitě veliká. Jako tým máme také velké ambice a pevně věřím, že se nám povede to, co budeme chtít.

Předpokládám, že florbal vám společně se školou zabírá spoustu času, ale je něco, čemu se věnujete i mimo? Sledujete i nějaký jiný sport? Máte nějaké oblíbené seriály nebo filmy?

Wopi: Ve volném čase si chodím s kamarády zahrát fotbal nebo tenis. O víkendech, když zrovna nehrajeme, jezdím s rodinou na cyklovýlety a s tátou se chodím dívat na hokejová utkání Škodovky. Nejraději mám film Jurský park a seriály moc nesleduji. A také se dívám na zápasy fotbalového Realu Madrid.

Pája: Ano, u mě to je tak, že se většinou buď učím, nebo jsem na tréninku. Když už si najdu čas, tak velmi rád koukám na fotbal, nebo prostě jen chodím ven s přáteli.

Kluci, děkujeme za rozhovor, za váš přístup k florbalu a přejeme hodně štěstí do budoucích let jak ve florbale, tak i v životě!

Wopi: Děkuji a mějte se famfárově!

Pája: Také děkuji za rozhovor a ať se daří všem ve všem!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
321_20240416_191817.jpg

Trenér Víťa Procházka a shrnutí sezóny žen: "Fanouškům patří za celou sezónu velké díky"

Přicházíme s tradičním posezónním seriálem v podobě zhodnocení jednotlivých elitních týmů ze strany trenérů. Jako první je na řadě hlavní trenér ženského týmu Víťa Procházka. Ženy zakončily svou letošní pouť už ve 2. kole play off proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady a nyní si užívají zaslouženou pauzu. I v příští sezóně budou působit v 1. lize žen.

320_20240412_111930.jpg

Finálový ROZHOVOR s trenérem Kubou Šimkem: "Bez skvělé dlouhodobé práce celého klubu by úspěch nepřišel"

Jako prvního k pofinálovému rozhovoru jsme nemohli přizvat nikoho jiného než hlavního trenéra největšího úspěchu v historii klubu - Jakuba Šimka. V rozhovoru samozřejmě zhodnotil finálovou sérii a celou úspěšnou sezónu. Skvělá zpráva také je, že Kuba bude u realizačního týmu mužů působit i v nadcházející prvoligové sezóně!

326_20240421_185029.jpg

ROZHOVOR s Martinem Bradou: "Postup do Divize je vyústěním naší poctivé práce"

Také mužský B tým má za sebou nejúspěšnější sezónu za dobu svého působení, ve které ovládl celou Regionální ligu mužů a zaslouženě postoupil do celostátní soutěže Divize, kde ještě nedávno působil i náš mužský A-tým. K rozhovoru jsme přizvali jednoho ze strůjců tohoto úspěchu, mladého útočníka Martina Bradu.

324_20240422_155000.jpg

Společnost SWIETELSKY stavební s. r. o. novým hlavním partnerem klubu

Společně s postupem do 1. ligy mužů přichází také nový partner klubu, který se zařadí mezi ty významné. S hrdostí oznamujeme, že s námi spojila své jméno renomovaná společnost SWIETELSKY stavební s. r. o. Moc děkujeme za důvěru a těšíme se na společnou cestu a budoucí úspěšné projekty v rámci našeho partnerství.