321_20240416_191817.jpg

Trenér Víťa Procházka a shrnutí sezóny žen: "Fanouškům patří za celou sezónu velké díky"

Přicházíme s tradičním posezónním seriálem v podobě zhodnocení jednotlivých elitních týmů ze strany trenérů. Jako první je na řadě hlavní trenér ženského týmu Víťa Procházka. Ženy zakončily svou letošní pouť už ve 2. kole play off proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady a nyní si užívají zaslouženou pauzu. I v příští sezóně budou působit v 1. lize žen.

Ženský tým měl za sebou z hlediska přípravy povedené léto a i do soutěžního podzimu vstoupil dobře. Dařilo se v Poháru i v 1. lize, kde ale v závěru roku přišlo několik nečekaných zaváhání. Postup do čtvrtfinále Poháru byl úspěch i navzdory vypadnutí s jasně favorizovaným Chodovem, který nám tak symbolicky ukončil florbalový rok 2023.

Rozhovory po utkání (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FLORBAL CHODOV

Po Vánocích holky natáhly pěknou vítěznou šňůru a doma porazily v parádním zápase i vedoucí Chomutov. V závěru ročníku bohužel přišly četné absence a v zápasech se silnými soupeři sice hrály slávistky vyrovnaná utkání, bodově ale vycházely na prázdno a vypadly tak z mimořádně vyrovnané pětice na špici ligy. 

Na základní část okamžitě navazovaly zápasy play-off, ve kterém se bohužel nedařilo prolomit pokračující střelecké trápení. Na soupeřky z České Lípy to ještě celkem pohodlně stačilo a prvním kolem tak prošla Slavia bez zaváhání. Ve druhém kole byl papírovým favoritem tým z Vinohrad a hrály se atraktivní zápasy ve vysokém tempu. Soupeřky ale byly v obou střetnutích úspěšnější zejména v zakončování a vystřílely si postup do další fáze.

Uplynulou sezónu v krátkosti zhodnotil hlavní trenér Vít Procházka:

"Sezona nám skončila dříve, než jsme si představovali, přesto lze najít mnoho pozitiv. Holky se do letošního ročníku učily hodně nových věcí, něco zvládly lépe, něco hůře, ale určitě na tom mohou dál stavět. Brzký konec v play-off je důsledkem zkvalitňování a zvyšování konkurence v 1. lize - díky tomu hrajeme s většinou soupeřů náročná utkání, která hráčky více rozvíjí a hlavně všechny víc baví. A co nás opravdu hodně těší, je atmosféra, kterou vytváří naši skvělí fanoušci, za což jim patří za celou sezonu velké DÍKY!"

SESTŘIHY ZÁPASŮ:

Sestřih utkání: (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - SK Meťák České Budějovice 6:5

Sestřih utkání: (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn 18:1

Sestřih utkání: (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - TJ Sokol Nové Strašecí 15:13

Sestřih utkání: (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Panthers Praha 5:4 pn

Sestřih utkání: (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FAT PIPE Tigers Start98 3:7

Sestřih utkání: (Ženy) FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:9

Sestřih utkání: 2. zápas 1. kola play-off: FBC Česká Lípa - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 3:5

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
320_20240412_111930.jpg

Finálový ROZHOVOR s trenérem Kubou Šimkem: "Bez skvělé dlouhodobé práce celého klubu by úspěch nepřišel"

Jako prvního k pofinálovému rozhovoru jsme nemohli přizvat nikoho jiného než hlavního trenéra největšího úspěchu v historii klubu - Jakuba Šimka. V rozhovoru samozřejmě zhodnotil finálovou sérii a celou úspěšnou sezónu. Skvělá zpráva také je, že Kuba bude u realizačního týmu mužů působit i v nadcházející prvoligové sezóně!

318_20240408_170719.jpg

POSTUP! Muži zvládli s Náchodem i třetí zápas a zahrají si 1. ligu

Vysněný cíl se stal realitou! Mužské áčko zvládlo třetí zápas finále Národní ligy s Náchodem a po výhře na nájezdy ovládlo celou sérii 3:0 na zápasy. Díky třetímu vítězství si tak zajistili nejrychlejší možnou cestou postup do 1. ligy mužů. Jedná se o dosavadní největší úspěch v historii klubu.

305_20240319_110013.jpg

ROZHOVOR: Zhodnocení sezóny žen od kapitánky Michaely Maškové

Sezóna v 1. lize žen skončila našim děvčatům o něco dříve, než si asi samy představovaly. Ještě před zhodnocením ze strany trenérů odpovídala na otázky kapitánka ženského týmu Míša Mašková. Hovořila o poslední neúspěšné sérii s SKV, zhodnotila uplynulou sezónu z týmového i individuálního pohledu a také poděkovala skvělým fanouškům. Přejeme příjemné čtení.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.