326_20240421_185029.jpg

ROZHOVOR s Martinem Bradou: "Postup do Divize je vyústěním naší poctivé práce"

Také mužský B tým má za sebou nejúspěšnější sezónu za dobu svého působení, ve které ovládl celou Regionální ligu mužů a zaslouženě postoupil do celostátní soutěže Divize, kde ještě nedávno působil i náš mužský A-tým. K rozhovoru jsme přizvali jednoho ze strůjců tohoto úspěchu, mladého útočníka Martina Bradu.

Ahoj Martine. Předem gratulujeme k postupu do Divize. Jak se na novou výzvu v příští sezóně těšíš?

Zdravím všechny, na samý úvod bych chtěl poděkovat za gratulaci k postupu. Nové sezóny se nemůžu dočkat, přesně kvůli tomuhle jsem začal hrát za Slavii, abych se mohl pořád dál posouvat a zkoušet nové výzvy, kterou nám teď postup do Divize přinesl.

Asi jsi nečekal, že bude tvá první sezóna v mužské kategorii tak úspěšná viď? Prvním rokem muž a hned postup do celostátní soutěže a vítězství v regionální lize, jak se to poslouchá?

Poslouchá se to dobře a je pravdou, že až takový úspěch v mé první sezóně za muže jsem nečekal. Celý rok jsme poctivě makali a věděli hned  po pár zápasech, že na postup máme. Pak už naším úkolem bylo jen udržet si motivaci a jít si pro náš jasný cíl v podobě postupu do vyšší ligy.

Jaká tedy byla tvá první mužská sezóna, jak bys ji zhodnotil z pohledu individuálního i týmového?

Za mě byla sezóna přesně taková, jaká měla být. Šel jsem do ní s lehkými obavami jaké to bude, přeci jen přechod z juniorského florbalu do toho mužského je celkem skok a chtěl jsem podat co nejlepší výkony. Nyní už ale vím, že jsem žádné obavy mít nemusel. Máme skvělý kolektiv, do kterého jsem zapadl a od svých spoluhráčů se mám ještě hodně co učit. Určitě máme na čem pracovat, ale jinak bych sezónu hodnotil pozitivně a teď už se můžeme těšit na nové zkušenosti v Divizi a doufat, že další sezóna bude ještě lepší než tato.

Není tajemstvím, že na Slavii nepůsobíš tak dlouho a spousta fanoušků tě tak vůbec nezná. Přibliž jim trochu, jak jsi s florbalem vůbec začínal a jak jsi se dostal do tvého nynějšího klubu?

Pravda, na Slavii působím teprve druhou sezonou a postupem času mi došlo, že je velká škoda, že jsem to nezkusil už dříve. Začínal jsem někdy ve dvanácti letech u nás v sokolovně v Přešticích, se kterými hraji trojkový florbal, takže přechod na pětkový florbal nebyl pro mě nic jednoduchého. Na Slavii jsem se dostal díky dvěma klukům od nás, kteří hráli za Greyhoundy a přemlouvali mi, ať to jdu zkusit a získám co nejvíce zkušeností ve florbale. Teď už vím, že oba měli pravdu a je to něco v čem jsem se hrozně našel a ničeho nelituji. Dostal jsem se do týmu juniorů, který trénuje Pepa Cipra, což byl ten nejlepší začátek ve Slavii, který jsem mohl zažít. Celá parta i s trenéry byla úžasná a díky ní jsem si tento klub zamiloval a našel si spoustu kamarádů.

Teď vás čeká náročnější úkol v podobě zvládnutí o poznání těžších zápasů v Divizi. Myslíš, že tým má na to, aby v soutěži zaujal důstojné místo?

Podle mě máme na to ukázat, že jsme dobrý tým a že když něco chceme, tak to dokážeme. Myslím, že to bude těžší než v této sezóně, ale když na sobě budeme dál pracovat a budeme se chtít posouvat, tak nic nebude nemožné. Hlavní myslím bude to, abychom drželi pospolu, chodili poctivě na tréninky a také aby nedošlo k žádnému zranění. Poté se už jen snažit umístit se na co nejlepší pozici, abychom si na konci mohli říct, že sezóna byla úspěšná.

Celostátní soutěž je nevyzpytatelná a oproti té regionální je to velká změna, hlavně z důvodů časových a finančních. Myslíš, že je tým připraven tuhle výzvu přijmout?

Myslím, že ano. Přeci jen s tím jsme do toho šli. V této sezóně byla Divize naším cílem, kterého se nám povedlo dosáhnout. Teď to nesmíme vzdát. Ano, bude to náročnější, ale když se chce, tak všechno se dá zvládnout a myslím, že budu mluvit za celý tým, že tohle je přesně to, co chceme a kvůli čemu jsme v této sezóně tak makali.

Moc držíme palce do nové sezóny a teď nám prozraď, jak se na ni budeš připravovat?

Děkuji za podporu. Musím se přiznat, že nějaký zvláštní plán zatím nemám. Přes léto budu trávit dost času v hale a pokusím se nevypadnout z režimu, který jsem si jel tuhle sezonu. Budu rozhodně muset zapracovat na rychlosti i kondici obecně, jelikož co si budeme, tak nepatřím mezi nejrychlejší hráče :)

Na závěr nám na sebe prozraď, jak kromě florbalu dále trávíš volný čas, co děláš a jaké jsou tvé další koníčky?

Poslední dobou mi přijde, že florbal je celý můj život a skoro nic jiného nedělám, když nebudu počítat školu. Ale když už netrávím čas v hale nebo ve škole, tak rád jezdím na kole, věnuji se seberozvoji, trávím čas s kamarády nebo zvedám váhy v gymu.

Martine, děkujeme za rozhovor a ještě jednou přejeme hodně štěstí do nové sezóny!

Taktéž děkuji a přeji celé Slavii hodně úspěchů v následujícím ročníku.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
325_20240419_124102.jpg

Juniorky zakončily sezonu vítězně, přípravka hrála v Plzni a v Tachově

Své poslední turnaje za sebou mají dorostenci B a juniorky v regionálních soutěžích. Juniorky zvládly jediný hraný zápas FBC ROKYCANY a zvítězily 3:1, dorostencům B se nedařilo. Naposledy se v ligových turnajích představily také tři naše přípravkové týmy.

321_20240416_191817.jpg

Trenér Víťa Procházka a shrnutí sezóny žen: "Fanouškům patří za celou sezónu velké díky"

Přicházíme s tradičním posezónním seriálem v podobě zhodnocení jednotlivých elitních týmů ze strany trenérů. Jako první je na řadě hlavní trenér ženského týmu Víťa Procházka. Ženy zakončily svou letošní pouť už ve 2. kole play off proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady a nyní si užívají zaslouženou pauzu. I v příští sezóně budou působit v 1. lize žen.

320_20240412_111930.jpg

Finálový ROZHOVOR s trenérem Kubou Šimkem: "Bez skvělé dlouhodobé práce celého klubu by úspěch nepřišel"

Jako prvního k pofinálovému rozhovoru jsme nemohli přizvat nikoho jiného než hlavního trenéra největšího úspěchu v historii klubu - Jakuba Šimka. V rozhovoru samozřejmě zhodnotil finálovou sérii a celou úspěšnou sezónu. Skvělá zpráva také je, že Kuba bude u realizačního týmu mužů působit i v nadcházející prvoligové sezóně!