Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

SOUHRN: Áčko mužů utrpělo výhru na půdě Rudné, ženy ve šlágru zdolaly Vinohrady

Muži A sehráli již ve čtvrtek 27. 10. zápas dalšího kola Národní ligy na celku půdě Sokol Rudná. Zápas se pro naše borce nevyvíjel ideálně a tři body za výhru 10:6 jsou velmi cenné. Ženy hrály na palubovce SKV a v nadstandardním utkání 1. ligy žen zvítězily 8:4. Dorostenky si připsaly další tři body do tabulky.

Zápas mužů A v Rudné se nevyvíjel podle představ a podle toho, že proti sobě hraje druhý a poslední tým tabulky. Domácí tým byl velmi nebezpečný nejen z rychlých protiútoků a Slavia mohla být ráda, že po dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:3. I nadále se v zápase z pohledu Plzně střídaly lepší momenty s horšími a až v závěru utkání se rozhodovalo o tom, kdo vstřelí kýžený vedoucí gól, po kterém bude muset druhý tým začít riskovat.

To se naštěstí povedlo našim borcům, v 51. minutě upravil na 7:6 Kuba Mikolášek a od té doby byla Plzeň lepším týmem, což potvrdila v závěru dalšími třemi brankami do otevřené obrany a prázdné branky soupeře. Nejlepším hráčem utkání byl brankář Dan Dolák, který pochytal spoustu střel soupeře a výrazně stál za důležitou výhrou 10:6.

Ženy sehrály šlágr 8. kola 1. ligy žen na půdě TJ Sokol Královské Vinohrady a o svém vítězství 8:4 rozhodly ve třetí třetině, kdy otočily průběh zápasu na svou stranu a lépe se jim dařilo v zakončení. Skvělý zápas odehrála Viky Binědová (2+1), nejlepší hráčka utkání a také Šárka Ježdíková, která si připsala hattrick.

"Dneska mi výhra hodně chutná, ukázali jsme že i v malém počtu můžeme kousat. Po ustrašené druhé třetině holky v poslední části prokázaly obrovský morál, takhle vypadá tým který chce vyhrát. Obětavě jsme bránili a konečně byli i nebezpeční v zakončení, jen tak dál! Díky i soupeři a sudím za kvalitní utkání," okomentoval trenér Plzně Víťa Procházka.

Dorostenky zatím bez ztráty bodu, junioři B si v jednom zápase zastříleli
Domácí miniturnaj za sebou mají dorostenky, v jediném utkání porazily TJ Sokol Nové Strašecí 2:1 a drží si zatím letos stoprocentní bilanci - 3 zápasy a 3 výhry. Junioři B jsou v tabulce regionální soutěže na třetím místě a v neděli si s chutí zastříleli do sítě Domažlic (18:3). Ve druhém zápase podlehli zatím suverénním Karlovým Varům těsně 3:4.

Muži B Greyhounds bohužel prohráli další utkání, v souboji o spodní příčky tabulky padli na půdě rezervy Štírů z Českých Budějovic 6:11 a krčí se na předposledním místě tabulky Divize B. Své další turnaje odehráli oba týmy starších žáků, tým starších žákyň, oba týmy elévů a tým elévek. Výsledkově se všem dařilo.