Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
97_20221013_142451.jpg

Obránce Filip Blažek před zápasem s Jaroměří: "Potřebujeme ještě zodpovědnější přístup"

Dalším soupeřem mužského A týmu bude o víkendu tým TJ Sokol Jaroměř. Před zápasem hovořil o úvodu letošní sezóny obránce domácí Plzně Filip Blažek, který patří k základním kamenům sestavy. Ženy se představí na severu, na Slavii se uskuteční také turnaj starších žáků, kde hrají naše žákyně a do sezóny vstoupí domácím turnajem elévové.

Do Plzně zavítá silný soupeř z Jaroměře
V 6. kole Národní ligy uvidíme souboj druhé Plzně a třetí Jaroměře. Slavia sehraje třetí domácí utkání v sezóně a bilanci má zatím jednu výhru a jednu prohru. Proti dalšímu soupeři chce připsat 3 body, což potvrdil i obránce první formace Filip Blažek. "Zatím jsem neměl tu čest vidět hru Jaroměře, ale očekávám vyrovnané, divácky atraktivní utkání s mnoha góly, které dokážeme dotáhnout do vítězného konce."

"Řekl bych, že jsme si před sezónou někteří mysleli, že zápasy budeme zvládat vyhrávat podobně, jako v sezóně minulé. Jak jsme se ale přesvědčili po pěti výsledkově vyrovnaných zápasech, nebude to tak snadné a abychom mohli opět začít vyhrávat jak výsledkově, tak herně, budeme si muset nastavit o něco zodpovědnější přístup k jednotlivým zápasům," zakončil konstruktivní bek, kterému v klubu nikdo neřekne jinak než "Bláža".

Zápas mužského áčka proti Jaroměři začíná v sobotu 15. 10. od 19:30 a je tradičně hlavním tahákem víkendu. Přijďte kluky podpořit v boji o další body do tabulky Národní ligy.


Ženy čeká první letošní výjezd
Náš ženský tým vyráží ke dvěma víkendovým zápasům na sever, kde ze sobotu na neděli budou i přespávat. V sobotu se od 17 hodin představí na palubovce týmu SK BIVOJKY LITVÍNOV, v neděli od 10 hodin pak atraktivní duel proti Florbalu Chomutov. Děvčata chtějí ukořistit plný počet bodů, ale zase se budou muset potýkat s absencemi v sestavě. Zápasy můžete sledovat v textových online přenosech na webu Českého florbalu, odkazy naleznete v pravé části tohoto článku.

Foto: Tomáš Novotný

Elévové startují sezónu doma, na programu jsou turnaje starších žáků
Muži B
se v neděli od 13 hodin představí na půdě Panthers Praha B a budou usilovat o druhé vítězství v sezóně. Na domácí palubovce můžeme sledovat sobotní turnaj starších žákyň, které hrají v rámci 4. koše starších žáků. Oba klučičí týmy starších žáků hrají také v Plzni. Áčko v sobotu v Area D a béčko v přeboru v neděli na 25. ZŠ Plzeň. V neděli od 10 do 15 hodin se na Slavii uskuteční také první letošní turnaje elévů, kde budou hrát dva naše chlapecké a jeden dívčí tým.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
96_20221009_184405.jpg

Junioři na úvod soutěže bodovali naplno, muži mají čtvrtou výhru

V úvodu 1. ligy juniorů se našim klukům zadařilo, dokázali porazit oba soupeře z jihu Čech a šest bodů zůstalo doma. Muži A vyhráli počtvrté v sezóně, z toho podruhé v prodloužení, tentokrát na půdě týmu FAT PIPE Traverza. Na turnajích se dařilo i dorostencům a mladším žákům, muži B v domácím zápase proti Gorilám neuspěli a juniorky stále čekají na první body.