Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
120_20221211_124212.jpg

SOUHRN: Ženy na severu bodovaly naplno, muži A uspěli na půdě T.B.C. Králův Dvůr

Předposlední ligový hrací víkend v roce 2022 je za námi a byl pro naše týmy úspěšný. Plný počet šesti bodů získaly ze svého výjezdu na sever ženy. Juniorům A se nepovedlo nedělní utkání a získali tak z výjezdu na jih 3 body. Důležitý zápas sehrálo v neděli večer mužské áčko a odvezlo si výhru 11:6 z palubovky T.B.C. Králův Dvůr.

Muži sehráli zápas netradičně až v neděli od 18 hodin a připsali si druhou ligovou výhru v sezóně nad týmem T.B.C. Králův Dvůr. Klíčový náskok si vytvořili ve druhé třetině, když díky gólu kapitána Filipa Štědrého odskočili ve 37. minutě už na rozdíl pěti gólů. Závěrečná třetina byla vyrovnaná 3:3, ale na jasném vítězství hostujícího celku už se nic nezměnilo. V utkání se pěti body blýskl Pavel Šimeček (1+4).

"Na to, že jsme ještě v pátek měli dva zdravé obránce a místo předzápasového tréninku byl střelecký, tak jsme to zvládli skvěle. Obrana byla pevná a produktivita v útoku nadprůměrná. Děkujeme soupeři za pohledný zápas a děkujeme také našim fanouškům, kteří nám vytvořili téměř domácí prostředí," okomentoval zápas nadšený trenér Plzně Lukáš Kubinec.


Ženám se zadařilo na dalším výjezdu na sever. V sobotu zvítězily na palubovce FBC Česká Lípa 8:4 a úplně stejným výsledkem vyhrály v neděli nad Florbalem Ústí. V sobotu byla nejlepší hráčkou juniorka Viky Binědová, v neděli pak střelkyně hattricku Lenka Přerostová.

Po nedělním klání v Ústí okomentoval trenér Plzně Víťa Procházka celý víkend: "Dnes jsme to zvládli velmi dobře takticky, byli jsme trpěliví i efektivní. V závěru už s úbytkem sil odcházela i kvalita a koncentrace, ale to je v tomto počtu pochopitelné. Děkuju téhle partě za odvedené výkony, dalších 6 bodů z víkendu venku je skvělý počin. Díky i Ústí za fér zápas a pořádání."

Foto: Tomáš Novotný

Junioři i potřetí v sezóně porazili v sobotním utkání Štíry z Českých Budějovic (10:6), ale na dobrý výkon nenavázali a hrubě se jim nepovedl nedělní zápas proti poslednímu týmu tabulky SK Meťák České Budějovice, se kterým prohráli vysoko 4:11. Poslední hrací víkend je čeká ještě městské derby proti FbC Plzeň

OSTATNÍ DRUŽSTVA
Dařilo se také mužům C, kteří vyhráli oba své zápasy a upevnili své třetí místo v Karlovarské a Plzeňské lize mužů. Muži B naopak nepřekvapili proti favoritovi a se Strakonicemi prohráli 3:10. Dorostenky vyhrály oba své zápasy a drží si stoprocentní bilanci. V akci byly také oba týmy starších žáků, tým starších žákyň, dva týmy elévů a jeden tým elévek. Všechny výsledky našich týmů najdete v programu zápasu ZDE.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
117_20221130_210950.jpg

AKCE: Vánoční slevy a výprodeje pro členy, aneb co pořídit pod stromeček

Jako každý rok jsme i letos na Vánoce připravili různé vánoční nabídky, které můžete jako naši členové využít. Některé jsou přímo z našich vlastních skladových zásob, některé akce nám nabídli naši partneři, kterým chceme i touto cestou poděkovat. Pořiďte pod stromeček florbalové a klubové vybavení, více informací v emailu v členské sekci.

119_20221208_132104.jpg

Předposlední hrací víkend v roce 2022: Muži A, junioři A i ženy hrají venku, v akci 12 týmů

Rekordních 12 týmů se nám tento víkend představí jak na domácí palubovce, tak na těch venkovních. Tři elitní týmy hrají venku - muži A na půdě Králova Dvora, junioři A dvakrát na jihu a ženy dvakrát na severu. Na Slavii se v sobotu hraje turnaj starších žáků a zápas Divize mužů, v neděli pak dva turnaje elévů a turnaj Plzeňské a Karlovarské ligy mužů. Hrají tedy všechny tři naše mužské týmy.