335_20240522_185505.jpg

TISKOVÁ ZPRÁVA: Od srpna 2024 ochranné brýle povinně i pro kategorii starších žáků a žákyň

Od sezóny 2022/2023 jsme zavedli povinnost nosit ochranné brýle u našich nejmladších kategorií minipřípravky, přípravky a elévů. Od loňského roku také mladší žáci a nyní od srpna 2024 bude tato povinnost i pro kategorii starších žáků a žákyň. Oči jsou nejohroženější částí těla hráče florbalu a je opravdu důležité je chránit.

Důvod je jednoduchý. Ve florbalu se napříč republikou kupí různá zranění očí, z nichž spousta z nich je bohužel s trvalými následky a je zázrakem, že v našem klubu zatím k podobnému zranění nedošlo. Chceme tomu co nejvíce předejít a tak zavádíme nově tuto povinnost až do kategorie starších žáků a žákyň. Hráči a hráčky si na toto lépe zvyknou a je pak větší předpoklad, že u hraní s brýlemi zůstanou i v dospělých kategoriích, což je cílem.

Povinnost nosit brýle i pro starší žáky a žákyň (ročníky 2010 a 2011) vznikne od 1. 8. 2024. V pohodě to bude pro ročníky 2011, kteří s nimi nastupovali již v loňské sezóně, ročníky 2010 si bohužel budou muset zvykat nově. Koneckonců i v našich dospělých týmech najdeme spoustu hráčů a hráček, kteří s ochrannými brýlemi nastupují a věříme, že půjdou mladším příkladem ve stále větším počtu. Povinnost samozřejmě vzniká na zápasy i tréninky.

"Je to přirozený proces. Stále více klubů v republice se uchyluje k těmto povinnostem a přijde nám logické, že by si hráči své zdraví měli chránit, jelikož se jedná o jednu z priorit našeho klubu. Není tedy potřeba toto rozhodnutí dál argumentovat a moc si přejeme, aby se navyšoval i počet starších hráčů a hráček, kteří budou s brýlemi nastupovat," okomentoval rozhodnutí klubu manažer Adam Tkadlec.

Jak si na brýle zvyknout?
Ne každému budou brýle na začátku sedět. Někomu se budou nepříjemně hýbat, někomu zamlžovat a někomu zkrátka bude nepříjemné mít něco na hlavě během hry. Všechny tyto problémy se časem odstraní a jedná se pouze o zvyk, na kterém je potřeba pracovat a najít si vlastní cestu k tomu, aby nošení bylo "příjemné".

U každých brýlí je hadřík na čištění, v případě častého zamlžování je potřeba s ním pracovat a během tréninku si brýle čistit (případně si pořídit speciální hadřík). K odmlžení pomůže také pravidelné sundavání brýlí, např. v přestávce mezi cvičeními nebo střídáními. Brýle mají pásek, který je potřeba nastavit na míru, aby se brýle nekývaly a seděly co nejlépe. Je pochopitelné, že někomu budou sedět více a někomu méně, ale nastavit se dají šikovně na každou hlavu.

K zakoupení ochranných brýlí mohou všichni členové klubu využít slevu ve výši 40% u našeho florbalového partnera FAT PIPE. Pravidelně je držíme skladem také v klubové kanceláři.
https://www.fatpipe.cz/bryle/ 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
58_20220518_120442.jpg

NOVINKA: Přecházíme na finský model a nasazujeme ochranné brýle pro děti

Ochranné florbalové brýle jsou povinnou výbavou ve finských soutěžích a jako další klub v ČR zavádíme tuto povinnost také my. Od září 2022 u nás budou ochranné brýle povinně nosit děti v kategoriích minipřípravka, přípravka a elévové/elévky. Od září 2023 bude tato povinnost platit také pro kategorii mladších žáků a později i starších žáků.

334_20240522_105054.jpg

Sedmý ročník FAT PIPE OPEN JUNIOR je minulostí, děkujeme všem za účast!

O uplynulém víkendu proběhl na Slavii a v protější hale 11. ZŠ Plzeň s názvem Šedivka již sedmý ročník tradičního dětského turnaje FAT PIPE OPEN JUNIOR, který pořádá náš klub pravidelně každý rok. Jednalo se o nejpočetnější ročník v historii turnaje, který čítal účast 51 týmů.

330_20240507_180156.jpg

POHLEDEM: Mistrovský kousek našich mužů a klíčové okamžiky postupové sezóny

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v 1. lize mužů! Tímhle přívlastkem se může nyní pyšnit náš klub a to po právu. V mistrovské postupové sezóně prohráli naši borci naposledy 28. října s Milevskem a play off projeli jako nůž máslem. Pojďme si společně připomenout klíčové okamžiky tohoto největšího úspěchu v historii klubu.