Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
219_20230911_110447.jpg

Velmi povedený první hrací víkend sezóny, všechny týmy byly úspěšné

Hned první hrací víkend v nové sezóně 2023/2024 přinesl skvělou podívanou, pěkné obraty a zajímavé zápasy. Ale hlavně devět vítězství našich družstev z devíti hraných zápasů! Muži A si připsali první domácí výhru nad Benešovem, ženy doma dvakrát uspěly proti silným soupeřům a postaraly se také o nejzajímavější víkendový zápas proti Spartě. Uspěl také nově složený tým juniorů Akademie, dále dorostenci A i muži B.

Celý vítězný víkend začali muži B již v sobotu v 8 ráno, kdy dokázali porazit rezervu FbC Plzeň 6:2 a na vítězství navázali dalším úspěchem proti slabšímu Sokolovu. Do akce šly poté ženy, jako první doma přivítaly loňského účastníka Extraligy žen Florbalovou akademii MB a po povedeném výkonu zvítězily 7:3.

Komentář k sobotnímu utkání od trenéra Víti ProcházkyVelké množství oslabení je pro nás zdviženým ukazováčkem, musíme být disciplinovanější. Na druhou stranu je pozitivní, jakým způsobem jsme je odehráli. Jsme rádi, že jsme udrželi konstantní tempo zápasu a výsledkově ho kontrolovali až do konce. Mladým hráčkám gratuluju k vítězné premiéře. Díky soupeři za zápas."

V soutěžním zápase se vůbec poprvé v sobotu představil také nový tým juniorů, který je v rámci plzeňské Akademie složen z hráčů FbC Plzeň a FBŠ SLAVIA Plzeň. Výběr trenérů Taubera, Kubince a Polomise uspěl v derby proti Gorilám Plzeň a zvítězil 7:3. Úspěšnou sobotu zakončilo mužské áčko, které si doma poradilo těsně 6:5 s Benešovem.

"Druhou třetinu jsme předvedli kvalitu po všech směrech a to nám zajistilo 3 body. Dnes to stačilo, ale jindy nemusí. Stále je před námi dostatek práce, kterou si musíme odmakat v tréninku. Děkujeme všem přítomným fanouškům, kteří nás povzbuzovali až do konce! Soupeři přejeme šťastnou cestu domů," okomentoval zápas trenér domácích Jakub Šimek.

V neděli v Krupce se představil nový tým dorostenců. Ten má za sebou kvalitní přípravu a to se na úvodním turnaji sezóny potvrdilo, v prvním zápase kluci přehráli Gorily Plzeň vysoko 15:2, ve druhém utkání předvedli naši hráči skvělý výkon a po zásluze porazili Lovosice 6:4. Junioři Akademie hráli v neděli na Slavii a i na této hale uspěli, proti pražským Wizards DDM SO Praha 10 zvítězili 9:4.

Jako poslední hrály v neděli odpoledne ženy svůj druhý víkendový zápas proti týmu ACEMA Sparta Praha a jednalo se o nejatraktivnější víkendové utkání. Naše hráčky dlouho tahaly za kratší konec a Sparta sahala po bodech, ale díky velmi povedené třetí třetině jsme byli svědky skvělého obratu a zisku tří bodů pro domácí po výsledku 6:5.

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
218_20230908_104426.jpg

VÍKEND: Ligová sezóna startuje, vyberte si hned z pěti domácích zápasů

Již tento víkend 9. a 10. září 2023 vstupujeme do nového ročníku ligové sezóny 23/24. Všechny naše elitní týmy začínají doma, muži A sehrají jeden zápas v sobotu večer, ženy si zahrají doma v sobotu i neděli a to samé junioři A. Hraje se také první turnaj regionální ligy mužů a první turnaj 1. ligy dorostenců v Krupce.

217_20230906_093855.jpg

O víkendu proběhl plzeňský Gorila Cup s dvojnásobnou účastí našich týmů

O uplynulém víkendu 1. - 3. 9. se uskutečnil poslední přípravný neligový turnaj ve velkém florbale před startem sezóny. Plzeňský Gorila Cup je již tradiční akcí na začátku září a v letošním roce jsme se na turnaji představili s týmy mladších a starších žáků. Výsledkově se příliš nedařilo, ale ukázalo se, na čem před startem turnajů pracovat. Přečtěte si krátké hodnocení trenérů.

213_20230831_151317.jpg

SLEVY PRO ČLENY: FLOW Nutrition novým partnerem klubu, vysoce kvalitní doplňky stravy pro sportovce i běžnou populaci

Od nové sezóny spouštíme další spolupráci s e-shopem, který se zaměřuje na výrobu a prodej potravinových doplňků a suplementů pro sportovce i běžnou populaci. Jedná se o společnost FLOW Nutrition, která vyrábí produkty v té nejvyšší kvalitě. Naši členové tak mají možnost vyzkoušet suplementy nové generace za skvělé ceny!