Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
218_20230908_104426.jpg

VÍKEND: Ligová sezóna startuje, vyberte si hned z pěti domácích zápasů

Již tento víkend 9. a 10. září 2023 vstupujeme do nového ročníku ligové sezóny 23/24. Všechny naše elitní týmy začínají doma, muži A sehrají jeden zápas v sobotu večer, ženy si zahrají doma v sobotu i neděli a to samé junioři A. Hraje se také první turnaj regionální ligy mužů a první turnaj 1. ligy dorostenců v Krupce.

Nová sezóna startuje ve velkém stylu. O víkendu nás čeká hned pět domácích zápasů elitních týmů, dále tři různá plzeňská derby a spoustu dalších zajímavých klání. Doma se nám představí muži A, muži B, ženy i junioři A. Pouze dorostenci A vyráží na svůj první turnaj do daleké Krupky, kde se v neděli postupně utkají v derby proti Gorilám Plzeň (9:00) a proti Lovosicím (13:30).

Víkend začíná turnajem regionální ligy mužů na Slavii, kde se náš B tým představí na domácí palubovce v dalším derby proti FbC Plzeň B (8:00) a následně proti Florbalu Sokolov, který sestoupil z Divize (12:30). Po konci turnaje následuje první zápas v 1. lize žen v sezóně, děvčata se utkají od 16:15 s loni extraligovým týmem MITEL Florbalová akademie MB, se kterým se znají již z minulosti, ale to byly oba kádry rozdílné.

Následuje také juniorské derby mezi nově vzniklým týmem Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA, což je náš juniorský A tým a FBŠ Gorilami Plzeň. Zápas startuje v 17 hodin, ale pozor, hrát se bude na hale TJ Lokomotiva Plzeň! Je to z důvodu, že se jedná o společný projekt juniorů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň a pořadatelství se budou různě střídat. 

Sobotu zakončí očekávaný první ligový zápas mužů A, kteří hrají od 19:00 proti Benešovu. S tímto soupeřem se v loňské sezóně utkali hned šestkrát a pouze jednou z toho vyšel vítězně soupeř. Věříme, že se mužům podaří vstoupit do nového ročníku vítězně a před početnou řádkou fanoušků.

V neděli se kromě turnaje dorostenců hrají další dva domácí zápasy, oba na Slavii. Nejprve od 14 hodin hrají junioři A svůj druhý víkendový zápas, který se tentokrát odehraje u nás na Slavii, kluci přivítají pražský tým Wizards DDM SO Praha 10. Víkend zakončí svým druhým zápasem ženy, které hrají od 16:45 zajímavý duel proti ACEMA Sparta Praha, se kterým se utkaly už letos v rámci poháru a zápas skončil smírně 7:7.

Přijďte našim týmům fandit a naladit se na novou ligovou sezónu 23/24!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
217_20230906_093855.jpg

O víkendu proběhl plzeňský Gorila Cup s dvojnásobnou účastí našich týmů

O uplynulém víkendu 1. - 3. 9. se uskutečnil poslední přípravný neligový turnaj ve velkém florbale před startem sezóny. Plzeňský Gorila Cup je již tradiční akcí na začátku září a v letošním roce jsme se na turnaji představili s týmy mladších a starších žáků. Výsledkově se příliš nedařilo, ale ukázalo se, na čem před startem turnajů pracovat. Přečtěte si krátké hodnocení trenérů.