323_20240418_123623.jpg

VÍKEND: Po Superfinále nám hrají regionální týmy přípravek, dorostenců a juniorek

Jsou před námi poslední dva hrací víkendy celé letošní sezóny 2023/2024. V nich se představí celkem 8 našich družstev, z toho hned 5 tento víkend. Domácí turnaje čekají juniorky (tento víkend) a juniory B (příští víkend), své poslední turnaje mají na programu také muži C a mladší žáci white (příští víkend), dále dorostenci B a tři týmy přípravek (tento víkend).

Posledními hracími dny v sezóně jsou obě soboty, tedy 20. 4. a 27. 4. Neděle už zůstávají volné a po republice se dohrávají pouze některé závěrečné fáze soutěží a turnajů. Nám už hrají pouze regionální týmy.

Sobota 20. 4.

Na Slavii pořádají svůj poslední turnaj sezóny juniorky, které se postaví proti Rokycanům a Sušici a budou pouze potvrzovat své suverénně první místo v tabulce regionální 2. ligy žen, kde mají 2 kola před koncem dvanáctibodový náskok na čele tabulky. Naše tři týmy přípravek zase hrají na třech různých místech, tým Grey na 14. ZŠ v Plzni, tým Red v Tachově a tým White v Area D Plzeň. Držíme našim nejmenším palce a ať si poslední hraní sezony maximálně užijí.

Sezónu zakončují také dorostenci B, na turnaji v Kašperských Horách se postaví proti Tachovu (14:10) a proti USK Akademik Cheb (15:20). V tabulce regionální soutěže si ještě mohou polepšit na 5. pozici, horší než šestí už neskončí a zakončí tak sezónu ve středu tabulky.

Sobota 27. 4. a neděle 28. 4.

Junioři B zakončí ročník doma na Slavii, kde odehrají zápasy Karlovarské a Plzeňské ligy mužů proti týmům SK Jiskra Domažlice B (9:00) a SPORT CLUB Klatovy B (12:30). Je to poslední možnost, kdy si zajít na Slavii v letošní ligové sezóně zafandit některému z našich týmů. Ve stejné soutěži na jiném turnaji zakončují sezónu také muži C, kteří hrají ve stejný den v plzeňské Area D proti Domažlicím B a FORSEE PLZEŇ.

Tradičně se poslední víkend v sezóně hrají také turnaje regionální ligy mladších žáků. Náš výběr FBŠ SLAVIA Plzeň White hraje jako jediný ze zbylých družstev až v neděli 28. 4. a turnaj proběhne v Area D Plzeň.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
321_20240416_191817.jpg

Trenér Víťa Procházka a shrnutí sezóny žen: "Fanouškům patří za celou sezónu velké díky"

Přicházíme s tradičním posezónním seriálem v podobě zhodnocení jednotlivých elitních týmů ze strany trenérů. Jako první je na řadě hlavní trenér ženského týmu Víťa Procházka. Ženy zakončily svou letošní pouť už ve 2. kole play off proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady a nyní si užívají zaslouženou pauzu. I v příští sezóně budou působit v 1. lize žen.

320_20240412_111930.jpg

Finálový ROZHOVOR s trenérem Kubou Šimkem: "Bez skvělé dlouhodobé práce celého klubu by úspěch nepřišel"

Jako prvního k pofinálovému rozhovoru jsme nemohli přizvat nikoho jiného než hlavního trenéra největšího úspěchu v historii klubu - Jakuba Šimka. V rozhovoru samozřejmě zhodnotil finálovou sérii a celou úspěšnou sezónu. Skvělá zpráva také je, že Kuba bude u realizačního týmu mužů působit i v nadcházející prvoligové sezóně!

319_20240408_174654.jpg

SOUHRN: Béčko juniorů bodovalo naplno, muži B ovládli regionální ligu

Kromě mužského áčka v Náchodě v rámci finále Národní ligy (článek zvlášť) hrálo dalších 13 našich družstev, většina z toho mládeže. Muži B na turnaji v Domažlicích sice získali pouze bod, ale už měli s předstihem zajištěné první místo v tabulce Regionální soutěže, která skončila. Junioři Akademie B naopak bodovali naplno.

318_20240408_170719.jpg

POSTUP! Muži zvládli s Náchodem i třetí zápas a zahrají si 1. ligu

Vysněný cíl se stal realitou! Mužské áčko zvládlo třetí zápas finále Národní ligy s Náchodem a po výhře na nájezdy ovládlo celou sérii 3:0 na zápasy. Díky třetímu vítězství si tak zajistili nejrychlejší možnou cestou postup do 1. ligy mužů. Jedná se o dosavadní největší úspěch v historii klubu.