Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
251_20231121_134128.jpg

VÍKEND: Ženy se znovu představí ve dvou venkovních zápasech v Praze, muži A hrají doma šlágr s Náchodem

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň mají v současné době velmi náročný program a další dva zápasy je čekají tento víkend. V sobotu hrají na půdě FAT PIPE Tigers Start98, v neděli pak na palubovce TJ Sokol Královské Vinohrady. Muži A se v neděli od 16 hodin představí doma proti Náchodu a jedná se o šlágr 12. kola mezi druhým a třetím týmem tabulky. Hraje také spoustu mládežnických družstev.

Zapomenout nesmíme ani na dva zápasy juniorů, z nichž jeden je v rámci výjezdního utkání "TACHOV GAME". Více info o tomto duelu a o juniorské Akademii naleznete v článku ZDE.

Ale teď už pojďme k dalším ligovým zápasům našich žen a mužů. Děvčata mají za sebou poměrně úspěšné období, kdy se jim daří proti lepším soupeřům. Na to by chtěla navázat nadcházející víkend, kdy se v sobotu od 19:00 představí v Praze na hale Jedenáctka proti domácímu celku FAT PIPE Tigerst Start98. Soupeř je v tabulce 1. ligy žen o pouhý bod za Slavií a jedná se tak o přímý souboj o umístění v tabulce.

Slávistky jsou nyní na páté pozici a na třetí TJ Sokol Královské Vinohrady ztrácí nyní 3 body. Právě s tímto soupeřem hrají holky v neděli, od 13:30 v hale na Vinohradech a i tento zápas je tak velmi důležitý z pohledu toho, jak se bude dále vyvíjet popředí tabulky. Domácí jsou ale v nejlepší formě ze všech týmů 1. ligy a vyhráli již devět zápasů v řadě, to bude pro naše holky pořádný oříšek, se kterým si chtějí poradit. Držte jim palce na dálku a nebo ještě lépe, doražte fandit přímo do pražských hal!


Souboj o druhé místo Národní ligy - západ

Pikantní souboj dvou týmů z popředí tabulky čeká také naše mužské áčko. V neděli na Slavii od 16:00 přivítají třetí tým tabulky Florbal Primátor Náchod, který před zápasem ztrácí na domácí tým pouhé dva body v tabulce a v případě úspěchu ho tak může přeskočit. To bude jistě cíl Náchoda pro tento výjezd a úkolem domácích bude tomu učinit přítrž.

Náchod prožívá podobnou sezónu jako Slavia a má občas výpadky výkonnosti. Otázkou zůstává, který z týmů se dokáže lépe naladit na nadcházející utkání. V loňské sezóně byli Slávisté úspěšnějším týmem, ale oba zápasy byly velmi vyrovnané, což se očekává i tentokrát. Favorita zápas nemá, ale vítěz se může udržet v kontaktu s prchajícím vedoucím týmem tabulky Panthers Praha.


Z dospělých týmů nám hrají ještě muži C, čeká je turnaj v neděli v Domažlicích. Když půjdeme věkově níže, dále hrají naši junioři B s názvem Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC na úplně stejném turnaji jako naše mužské céčko a čeká je navíc vzájemný zápas! V sobotu hrají svůj další turnaj juniorky, po odloženém turnaji v Sokolově se tentokrát představí v Kašperských Horách.

Na svůj další turnaj do Prahy na halu Jedenáctka vyráží dorostenky, představí se v neděli proti Tatranu (9:00) a proti Chodovu (11:20). V neděli hrají také oba týmy starších žáků, áčko na turnaji prvního výkonnostního koše v plzeňské Area D a béčko ve druhém koši v hale Lokomotiva Cheb, oba turnaje začínají v dopoledních hodinách. Oba týmy elévů hrají na sobotním turnaji taktéž v Area D Plzeň.

Všem našim družstvům držíme palce!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
250_20231121_112330.jpg

TACHOV GAME: Druhý výjezdní zápas juniorů Akademie v sobotu proti Milevsku, muži A přivítají doma ve šlágru kola Náchod

V loňské sezóně 2022/2023 jsme v závěru základní části uskutečnili první výjezdní utkání juniorů v Tachově, v rámci spolupráci s naším partnerským klubem Florbal Tachov. Nyní se uskuteční již druhý "TACHOV GAME", v sobotu 25. 11. přivítají junioři Akademie v Tachově tým Milevska. V neděli pak hrají doma na Lokomotivě. Muži A se v neděli od 16 hodin představí doma proti Náchodu, ženy hrají dvakrát venku.

249_20231119_191629.jpg

Pohár Českého florbalu: Ženy postupují do čtvrtfinále proti FLORBAL CHODOV!

Podruhé v krátkém časovém horizontu dokázala naše děvčata porazit lídra první ligy BLACK ANGELS. Minulou sobotu v rámci 1. ligy žen zvítězila doma 4:3 a o uplynulé neděli v rámci osmifinále Poháru Českého florbalu vyhrály Slávistky na palubovce soupeře v Kunraticích 6:5 po prodloužení. Díky tomu si zahrají čtvrtfinále poháru, již tradičně proti extraligovému Chodovu.

248_20231118_131307.jpg

Náročný víkend: Přípravka v akci, áčko veze z Pelhřimova výhru, muži B poprvé v sezóně ztratili body

Velmi nabitý hrací víkend je za námi a nabídl spoustu zajímavých zápasů i turnajů. Nejvíce sledovaným mužstvem je tradičně áčko mužů, které se poprvé v historii představilo na palubovce Pelhřimova a přivezlo důležité tři body do tabulky Národní ligy. Muži B poprvé v ročníku zaváhali a prohráli s Koterovem. Dorostenci byli úspěšní pouze z poloviny.