Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
252_20231126_154812.jpg

Ženy na povedené výsledky nenavázaly a v Praze dvakrát padly, junioři Akademie drží vítěznou šňůru

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň za sebou mají povedené období plné pěkných výsledků z posledních zápasů, ale tento víkend jim nevyšel. Proti silným pražským protivníkům dvakrát prohrály. Junioři Akademie naopak dvakrát zvítězili a připsali si již pátou výhru v řadě. Muži A doma proti Náchodu uspěli a pojistili si druhé místo v tabulce Národní ligy.

V sobotu sehrála naše děvčata přímý souboj o umístění v tabulce, ale posílený výběr FAT PIPE Tigers Start98 ukázal na domácí palubovce svou sílu a zejména díky povedené třetí třetině zvítězil vysoko 10:4. Hvězdou zápasu se stala pětibodová hráčka domácích Denisa Bubeníková, hráčka Florbal Chodov.

V nedělním utkání se situace otočila a našim ženám se naopak vůbec nepovedla první třetina, po které prohrávala 0:5 a už těžko mohla se zápasem něco dělat. Zbylý průběh utkání byl vyrovnaný, ale domácí tým TJ Sokol Královské Vinohrady pohodlně držel svůj získaný náskok a díky dalším dvěma vítězstvím se posunul na první místo v tabulce 1. ligy žen. 

Nedělní zápas na půdě SKV okomentoval trenér Víťa Procházka takto: "Zápas rozhodla 1. třetina, ve které jsme dostali brutální lekci z produktivity, prudké sluníčko nám taky moc nepomohlo. Pak jsme udělali výrazné změny a zlepšili se, ale opět nás dohnalo neproměňování vyložených šancí. Máme za sebou 5 velmi těžkých zápasů ve třech víkendech, už nám asi nezbývala kapacita na zvrat. Díky holkám za bojovnost až do konce a gratulujeme soupeři k bodům."


Muži A doma proti Náchodu

Velmi těžké domácí utkání čekalo naše mužské áčko. V souboji druhého celku tabulky se třetím jsme přivítali v neděli od 16 hodin na naší palubovce Florbal Primátor Náchod. Ve vyrovnaném zápase rozhodovaly drobnosti a ty se ve třetí třetině převážily na stranu domácích. Slavia porazila svého soka 7:4 díky třetí části, kterou vyhrála 3:0 a odskočila na druhém místě na náskok pěti bodů.

"Černou kaňkou na dnešním zápase je náš velký počet trestných minut. Zbytečně jsme si tím komplikovali průběh zápasu. Když pominu tento fakt, tak jsme s předvedenou hrou spokojeni a kluky chválíme. Myslím, že se zápas musel líbit a že to byla pěkná pozvánka pro naše diváky na další domácí utkání. Díky všem za zápas," okomentoval utkání trenér domácích Kuba Šimek.

Statistiky z utkání:


Junioři Akademie zvládli oba víkendové zápasy a připsali si čtvrtou a pátou výhru v řadě. Je to skvělý počin, vzhledem k tomu, že úvod skupiny A 1. ligy juniorů byl doslova hrůzostrašný. Tentokrát juniorka zvládla výjezdní utkání s přívlastkem "TACHOV GAME 2" a porazila v tachovské hale Milevsko 6:3. 

V nedělním o poznání lehčím utkání pak porazila na Lokomotivě Štíry z Českých Budějovic vysoko 12:1, z čehož měli trenéři radost: "Dnes jsme šli od začátku pro tři body. Děkuji klukům za přístup k utkání. Soupeř měl na můj vkus až příliš střeleckých pokusů a jedna obdržená branka neodpovídá utkání. V brance fantastický Smazal zastavoval pokusy soupeře. Děkujeme soupeři za utkání a za aktivní hru po celou dobu. Děkuji pořadatelům. Přeji všem krásný zbytek neděle."


Z dalších týmů se představily muži C (2 zápasy - 2 výhry), junioři B (2 zápasy - 2 prohry), juniorky (2 zápasy - 1 výhra a 1 prohra), dorostenky (2 zápasy - 2 prohry), starší žáci A (4 zápasy - 1 výhra, 3 porážky), starší žáci B (4 zápasy - 1 výhra, 3 porážky) a oba týmy elévů na turnaji v plzeňské Area D. 

Výsledky všech zápasů naleznete v našem přehledu UTKÁNÍ.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
250_20231121_112330.jpg

TACHOV GAME: Druhý výjezdní zápas juniorů Akademie v sobotu proti Milevsku, muži A přivítají doma ve šlágru kola Náchod

V loňské sezóně 2022/2023 jsme v závěru základní části uskutečnili první výjezdní utkání juniorů v Tachově, v rámci spolupráci s naším partnerským klubem Florbal Tachov. Nyní se uskuteční již druhý "TACHOV GAME", v sobotu 25. 11. přivítají junioři Akademie v Tachově tým Milevska. V neděli pak hrají doma na Lokomotivě. Muži A se v neděli od 16 hodin představí doma proti Náchodu, ženy hrají dvakrát venku.

251_20231121_134128.jpg

VÍKEND: Ženy se znovu představí ve dvou venkovních zápasech v Praze, muži A hrají doma šlágr s Náchodem

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň mají v současné době velmi náročný program a další dva zápasy je čekají tento víkend. V sobotu hrají na půdě FAT PIPE Tigers Start98, v neděli pak na palubovce TJ Sokol Královské Vinohrady. Muži A se v neděli od 16 hodin představí doma proti Náchodu a jedná se o šlágr 12. kola mezi druhým a třetím týmem tabulky. Hraje také spoustu mládežnických družstev.

249_20231119_191629.jpg

Pohár Českého florbalu: Ženy postupují do čtvrtfinále proti FLORBAL CHODOV!

Podruhé v krátkém časovém horizontu dokázala naše děvčata porazit lídra první ligy BLACK ANGELS. Minulou sobotu v rámci 1. ligy žen zvítězila doma 4:3 a o uplynulé neděli v rámci osmifinále Poháru Českého florbalu vyhrály Slávistky na palubovce soupeře v Kunraticích 6:5 po prodloužení. Díky tomu si zahrají čtvrtfinále poháru, již tradičně proti extraligovému Chodovu.