185_20230508_181040.jpg

A tým mužů povede v nové sezóně jako hlavní trenér Jakub Šimek

Na trenérském postu nejsledovanějšího družstva v klubu nastává zásadní změna. Mužský A tým povede od nové sezóny jako hlavní trenér Jakub Šimek, který do teď působil v této roli u juniorek a dorostenek. Na tomto postu nahradí Lukáše Kubince, alias Bínu. Tým se ke startu letní přípravy na začátku nové sezóny poprvé sejde v pondělí 15. května a hráči tak měli po prohrané baráži potřebnou třítýdenní pauzu.

Hráči se tuto zásadní novinku dozvěděli na společném zakončení sezóny a pro celý klub to bude nová výzva. Dosavadní trenér Lukáš Kubinec působil u týmu jako lodivod od sezóny 2018/2019, kdy plynule přešel od hráčské role k té trenérské. Od dalšího ročníku pak byl plnohodnotným hlavním koučem a na tomto postu vydržel až do konce této sezóny, kterou tým zakončil neúspěšnou baráží o postup do 1. ligy.

Jednalo se však o první velmi úspěšnou sezónu v Národní lize, kam jako trenér tým dovedl a má na tom hlavní podíl. U týmu bude navíc v jiné roli působit i nadále, ale jinak dal nyní přednost jiným záležitostem, o kterých pohovoří v plánovaném rozhovoru. Klub jeho rozhodnutí plně respektuje a podporuje v jeho dalším působení.

Lukáš Kubinec na lavičce A týmu během play off 2023

"Musíme zde v první řadě říci, že za Lukášem zůstává kus poctivé práce. Za to mu patří obrovské DÍKY! Na nás teď bude na toto navázat a ještě přidat. Když jsme se domluvili, že mužský tým převezmu, měl jsem od počátku vizi, vytvořit širší realizační tým, který se mi například v Chomutově osvědčil," okomentoval prvně změnu nový kouč Jakub Šimek.

Tým ještě čeká oficiální předsezónní meeting, kde se bude řešit nové fungování družstva, které by mělo být po letošní povedené sezóně jedním z favoritů Národní ligy. "Jsem rád, že Lukáš Kubinec u týmu zůstane, jako jeden z asistentů a bude tím zajištěna kontinuita jeho práce. Bude mít na starosti video přípravu a veškeré back office práce s týmem / jednotlivci. Dalším členem bude Adam Tkadlec, který bude specialista na kondiční složku tréninku a který do teď působil pouze v hráčské roli. Na mne pak bude celkový obraz hry. Rád bych do realizačního týmu přivedl ještě alespoň jedno jméno, aby náš trenérský štáb byl čtyřčlenný," doplnil nový kouč.

"V první fázi budu chtít hráče více poznat. Pro nás je výhoda, že v klubu působím a prostředí A týmu mi není cizí. 15. května zahajujeme společnou letní přípravu. Od tohoto data začínáme společně pracovat. Byl bych rád, pokud bychom s hráči fungovali více individuálně a snažili se naplňovat jejich osobní cíle. Ty společné poté přijdou na základě individuálních. S každým hráčem bych si rád v nejbližší době promluvil face to face. Vzájemná důvěra a poctivá práce bude alfa omega našeho společného úspěchu," zakončil Šimi úvodní řeč ke své nové funkci.

Mužský A tým čekají i další změny, které budeme zveřejňovat postupně, až bude více informací. Těšit se můžete také na rozhovory.

Trenér Kuba Šimek na lavičce ženského družstva

FOTO: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
184_20230502_153914.jpg

Startuje nová sezóna 23/24, v květnu a červnu trénujeme také venku

Sotva nám skončily poslední zápasy sezóny 2022/2023, už jsme začali chystat nový ročník, který oficiálně odstartoval už v úterý 2. května. Tak brzy z důvodu, že nové ročníky spolu začínají trénovat tradičně již od května a společně se budou připravovat a chystat na letní akce a soustředění, včetně začátku ligové sezóny, který nastane v září.

183_20230425_144036.jpg

SHRNUTÍ SEZÓNY žen od trenéra Víti Procházky: "Sezonu určitě hodnotíme pozitivně"

Již před více než měsícem zakončily sezónu 2022/2023 ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Skončily před branami semifinále play-off a ve čtvrtfinále nestačily na favorizované BLACK ANGELS. I přesto trenéři hodnotí celý ročník pozitivně, v krátkém sumáři pohovořil trenér Vít Procházka nejen o uplynulém ročníku, ale také o nejbližších plánech ženského týmu.

182_20230424_124704.jpg

DĚKUJEME ZA PODPORU! Muži A zakončili úspěšnou sezónu 2022/2023

Velmi úspěšná sezóna 2022/2023 je definitivně za námi. Zakončili ji muži A, kteří v barážové sérii o 1. ligu ani jednou nestačili na pražského soupeře FAT PIPE Start98 a prohráli 0:3 na zápasy. Ve své premiérové sezóně v Národní lize byli krůček od postupu do vyšší soutěže a sezónu budou hodnotit kladně. Příští víkend se ještě hraje závěrečný turnaj ligy mladších žáků.

179_20230413_164334.jpg

BISTRO NA HALE: Podpoř projekt zlepšení zázemí pro fanoušky na naší domácí hale

Tělovýchovná jednota Slavia VŠ Plzeň, v jejíchž prostorách trénuje a hraje náš klub přišla se zajímavým projektem. Pro lepší zázemí diváků i hráčů v naší sportovní hale přichází s projektem vybudování prostor pro občerstvení a sociálního zařízení. Rádi bychom vyzvali všechny naše příznivce, členy i rodiče, aby přispěli a pomohli tak celý projekt dotáhnout do úspěšného konce. I malá částka se počítá!