44_20220405_150721.jpg

Poslední rozhovor mužů po postupu s Patrikem Medem: "Lepší fanoušky si ani nemůžeme přát, děkujeme!"

Jako posledního jsme k rozhovoru po postupu mužů do Národní ligy přizvali mladého obránce Patrika Meda, který v letošní sezóně ještě patřil do juniorské kategorie, ale kvůli prioritě mužů odehrál drtivou část sezóny právě v mužské kategorii a patřil mezi hráče základní sestavy, kde vytvořil ve druhé lajně nejmladší dvojici s Adamem Stejskalem. V rozhovoru si chválil skvělé fanoušky a zavzpomínal na své mládežnické florbalové roky.

Ahoj Patriku. Náročná sezóna je za námi a skončila vysněným postupem do Národní ligy. Jaké byly tvé první pocity po skončeném posledním utkání v Rudné, po kterém vypukla euforie oslav?
Ahoj, já jsem byl hrozně rád, že to vyšlo a že všechna ta práce a to úsilí se nám vrátilo v podobě úspěchu. Postup jsme si jasně zasloužili a udělali maximum pro to, abychom mohli oslavovat. Poslední utkání jsme odehráli zkušeně a měli jsme ho pod kontrolou. Soupeř se nás snažil rozhodit jak jen to šlo, ale utkání jsme zvládli. Fanoušci vytvořili na Rudné super atmosféru, jak při zápase, tak i po něm a já jsem si to díky nim o to víc užil.

Co si říkal na naše úžasné fanoušky během celého play up a co bys jim tímto chtěl vzkázat?
Fanoušci byli famózní, v těžkých chvílích nám pomohli a celé play-up nás hnali dopředu. Například poslední zápas proti Třinci, kdy to chvilku nevypadalo dobře a soupeř nás tlačil, nám jejich podpora pomohla přežít ten výpadek, kdy nás přijeli podpořit i přes skoro 500km cestu. Pravidelně nás chodili podporovat a na hale vytvořili vždy super atmosféru, já jsem se díky nim na každý domácí zápas moc těšil. Lepší fanoušky si ani nemůžeme přát, děkujeme!

V sezóně mužů jste byli dominantním týmem a postup si naprosto zasloužili. Jaká je podle tebe kvalita Národní ligy západ a jak myslíš, že by se vám tam mohlo dařit?
Co jsem se tak koukal na některé zápasy NL, přišlo mi to mnohem tvrdší než divize. Herně, takticky a technicky jsme dobře vybavení, jen budeme muset obecně jako tým zesílit. Na přípravném turnaji Czech Open jsme měli možnost se s týmy z NL poměřit a měli jsme dobré výsledky, ale uvidíme, jak se nám bude dařit v sezóně. Já osobně bych si chtěl zahrát play-up a dojít co nejdál to bude možné.

Jaké jsou podle tebe hlavní body úspěchu v letošní sezóně a proč myslíš, že Slavia čekala na postup do vyšší soutěže tak dlouho?
Mezi hlavní body našeho úspěchu patří určitě týmovost a to, že jsme všichni měli nastavený stejný cíl. Každý v týmu maximálně plnil svou roli, jakou jsme si na začátku sezóny stanovili. Myslím si také, že velkou roli v tom hrálo, že jsme nic nepodcenili, jak soupeře, tak přípravu na všechny možné pro nás nepříjemné situace, které by mohly v play-up nastat. S naším trenérem Bínou jsme přes video rozebírali jak naší hru, tak i hru soupeře a díky tomu jsme byli na každý zápas maximálně připraveni. Velký podíl na tom, že jsme čekali tak dlouho má určitě covid, který nám postup v předešlých sezónách neumožnil.

Zejména v ofenzivě byla vaše pětka v letošní sezóně velmi silná. Ty sám jsi z pozice obránce získal pěkných 27 bodů z 24 zápasů. Na čem byste mohli ještě zapracovat a co zlepšit?
S naší lajnou bych řekl, že jsem si sedli a i se skvěle sehráli. Jen mě mrzí, že jako kompletní lajna jsme i s play-up odehráli jen 12 zápasů. Jak už jsi zmiňoval, naše pětka dominovala v ofenzivě, jsme silní na míčku a směrem dopředu to taky byla pecka. Podle mě to taky je určitě tím, že máme v lajně defakto 5 útočníků. Co můžeme zlepšit je za mě obranná fáze hry, kdy se nám párkrát stalo, že jsme v důležitých utkáních dostávali góly z breaků a musíme přitvrdit v osobních soubojích a v brankovišti, hlavně do příští sezóny, kdy bude třeba abychom byli důrazní. Každou sezónu, kterou jsme odehráli pospolu se zlepšujeme a jsem si jistý, že se ještě zlepšovat budeme.

Máš za sebou také poslední juniorskou sezónu, ve které jsi toho kvůli prioritě mužů moc neodehrál. Jak bys stručně zhodnotil své mládežnické florbalové roky, které jsou nyní za tebou?
Na své mladežnické roky vzpomínám v nejlepším. S florbalem jsem začal poměrně pozdě. Začal jsem ve starších žákách v konkurenčním FBC, kde mě florbal pohltil a začal jsem florbalu věnovat veškerý svůj volný čas. Rád také vzpomínám na výběrové akce a kemp talentované mládeže, který mě florbalově dost posunul a navíc jsem zde také poznal kluky ze Slavie, kteří mě zlanařili právě do k nim do týmu. Do Slavie jsem přišel jako dorostenec prvním rokem a byla tu super parta, kdy v podstatě většina tehdejšího týmu hraje teď za mužský A-tým. S dorostem a následně potom s juniorkou jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími týmy v republice. Nejvíce vzpomínám právě na tu první sezónu v dorostu, kdy jsme válcovali celou naší skupinu, ovšem poté přišla hořká porážka ve dvojzápase se Spartou. Sezónu na to jsme v dorostu s ročníkama 04 a s juniorama (01-02) odehráli super sezónu, jenže play-off překazil Covid. Mrzí mě, že jsem letos ve své poslední juniorské sezóně neodehrál více zápasů. Bylo to hlavně kvůli tomu, že všechna priorita byla na mužích. Bylo to celkově fyzicky náročné hrát každý víkend dva zápasy, někdy dokonce i tři.

A tvé plány a cíle do budoucna?
Chtěl bych, abychom dostali Slávii co nejvýše. Myslím si, že dostat se do první ligy je s tím týmem co máme (pokud vydržíme pohromadě) a udržet se tam reálné, ale uvidíme, jak se to všechno vyvine. Co mě na tomhle sportu nejvíce baví je ta parta a komunita celé Slávie, která tu je a o tom týmové sporty jsou. Doufám, že nám to takhle vydrží co nejdéle a že budeme úspěšní.

A zeptat se také musím, jaké byly oslavy postupu?
Postup jsme oslavili, jak se patří ještě ten den. Líbilo se mi, že jsme slavili všichni hráči i trenéři. Oslavy jsem si moc užil, ale hlavní je, že všichni dorazili bez zranění domů v pořádku domů. Teď máme do května pauzu, během které proběhne společná týmová večeře a 3 denní pobyt na Šumavě. Na obě nadcházející akce se moc těším a věřím, že si je užijeme. Od května zase začneme makat, aby příští sezóna byla stejně úspěšná jako tahle.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
42_20220401_120713.jpg

Pavel Šimeček po oslavách postupu: "Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí…"

Mužské áčko si nyní prožívá zasloužené volno před startem přípravy na novou sezónu, která už bude o soutěž výše. Je tak ideální čas na hodnocení a další rozhovory po úspěšném ročníku. A jako další hovořil nejproduktivnější hráč týmu a také celé sezóny Divize Pavel Šimeček, který si připsal neuvěřitelných 101 kanadských bodů a výrazně přispěl k postupu do Národní ligy.

40_20220330_181330.jpg

ROZHOVOR s Lukášem Kubincem: "Kluci makali sami od sebe, protože chtěli být lepší a dosáhnout úspěchu"

První rozhovor po úspěšném zakončení sezóny mužů nemohl být s nikým jiným než s jeho hlavním strůjcem - trenérem Lukášem Kubincem. Odpovídá na otázky směřující k celé uplynulé sezóně až k následnému postupu do play up, dále hovoří o svém týmu a jeho progresu, plánech na příští sezónu a nakousl také, jak probíhaly postupové oslavy. Přejeme příjemné čtení.

39_20220328_122333.jpg

Cíl splněn, muži postupují do NÁRODNÍ LIGY!

Mužské áčko dokázalo i ve třetím utkání porazit soupeře Sokol Rudná, tentokrát velmi vysokým rozdílem 18:7 a postupuje nejrychlejším možným způsobem do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. To vše se odehrálo na palubovce soupeře za mohutné podpory fanoušků, kterých z Plzně přijelo více než 60! Děkujeme všem za obrovskou podporu, hlavní klubový cíl sezóny je splněn.