342_20240625_142649.jpg

Shrnutí Open Game Brno 2024 z pohledu dorostenců a dorostenek

Další ročník brněnského turnaje Open Game 2024 je minulostí. Našem čtyřem týmům se dařilo různě a střídaly se lepší výkony a výsledky s těmi horšími. Nejúspěšnějším týmem se stali dorostenci, kteří došli do osmifinále a těsně jim unikl postup mezi nejlepších osm celků. Ve druhé části hodnocení si přečtěte shrnutí trenérů dorostenců a dorostenek.

Dorostenci - trenéři Jakub Mikolášek, Jiří Kuthan

Na turnaji jsme se představili ještě s týmem z předešlé sezóny, který se skládal z hráčů ročníků 07 a 08. Jednalo se o poslední akci v tomto složení a naším cílem bylo především předvést kvalitní výkony opřené o principy, které umíme, turnaj si užít a odejít pokud možno s co nejlepším pocitem.

Turnaj pro nás začal úvodním utkáním proti Kolínu, který byl složen pravděpodobně z hráčů, kteří florbal hrají především na hobby úrovni. Podle toho vypadala i hra a bylo to především o tom, jak dokážeme prolomit soupeřovo obranu. Po úvodní části, kde nás trápila špatná rozhodnutí, jsme hru zlepšili a postupně nasázeli 10 gólů. Hatrrickem se blýskli Ondrové Hrdonka a Balý, čistým kontem přispěl Honza Čepička. Ve čtvrtek nás čekal ještě jeden zápas proti rezervnímu týmu Tatranu, kde to opět bylo čistě o nás, což se promítlo i na konečném skóre. Čisté konto pro změnu vychytal Petr Zýka.

Druhý den turnaje jsme otevřeli až odpoledním zápasem proti Black Angels. Dopředu jsme věděli, že to bude asi nejtěžší zápas ve skupině a očekávání se potvrdila. Hrál se vyrovnaný match, ve kterém jsme měli ve finále lehkou převahu a i díky tomu vyhráli o gól. V posledním večerním utkání nás čekal tým z Jihomoravského kraje, konkrétně Hodonín. Na utkání nás dorazili podpořit i naši starší žáci a dorostenky, za což jim děkujeme. Bohužel ze zápasu se stala více řežba než florbal a soupeř některé momenty neunesl. Naštěstí se to obešlo bez zranění a zároveň s naším vítězstvím, čímž jsme si zajistili první místo ve skupině a lepší postavení do playoff, kde jsme nemuseli absolvovat první kolo.

Do sobotního playoff jsme vstoupili opět až odpoledním zápasem a paradoxem je, že nás čekal náš předešlý soupeř. Ano, Hodonín. Tentokrát bylo utkání bez zákeřností a nutné vyzdvihnout velké úsilí a snahu hráčů soupeře, čímž nás delší dobu trápili, ovšem nakonec se nám podařilo utkání zvládnout v celkem poklidném výsledku. Vítězství nás posunulo do osmifinále proti Bulldogs Brno. I přesto, že jsme Bulldogům podlehli na samostatné nájezdy, tak se jednalo jednoznačně o naše nejlepší představení na turnaji. Dá se říct, že všechno, co jsme si řekli před utkáním, se nám podařilo naplnit a kluci odehráli skvělý zápas proti kvalitnímu soupeři. Pressovali jsme, měli kvalitní tlak na soupeřovo individuality a na míčku hráli celkem zkušeně. Snad jen škoda, že se nepovedlo dát více gólů, jelikož příležitosti na to byly. Každopádně z turnaje jsme se loučili pozitivně a se vztyčenou hlavou. Děkujeme také za podporu mladších žáků a holek, kteří se po svém vyřazení přijeli podívat na náš zápas do odlehlé části Brna.

Na závěr bychom rádi poděkovali hráčům za uplynulou sezónu. Hráčům z ročníku 07, kteří přecházejí do juniorů, přejeme hodně štěstí do dalších let. Děkujeme také za podporu rodičům, kteří klukům pomáhají na jejich cestě životem.

Výsledky

Skupina:
vs. FBC Pitbulls Kolín 10:0
vs. Tatran Střešovice Red 6:0
vs. BLACK ANGELS 3:2
vs. ŠSK Očov Hodonín 4:2

Play-Off:
vs. ŠSK Očov Hodonín 3:0
vs. Bulldogs Brno Orange 3:4sn

Dorostenky - trenéři Tomáš Vrba, Miroslava Houšková

Na letošní ročník turnaje jsme se vydali s týmem, jenž společně odehrál již předešlou sezónu v 1. lize dorostenek. Pro některé hráčky to byl tak poslední turnaj v této sestavě. Cílem bylo ukázat, jaký pokrok jsme za celý rok udělali a zkrátka si turnaj užít.

První zápas jsme odehráli proti týmu Prague Tigers Nehvizdy. Důležité pro nás bylo, abychom po celou dobu zápasu diktovali hru a nenechali soupeři prostor pro kombinaci. To se nám dařilo a až na malé zaváhání ke konci jsme zvítězili 3:1. Druhý zápas nás čekal proti Bulldogs Brno. Na rozdíl od prvního zápasu se nám nedařilo dostat hru pod naší kontrolu. V obraně jsme byli nedůslední a po zisku míčku se nám nedařil přechod do útoku. Brněnskému týmu jsme tak podlehli 0:5.

Druhý den nás čekal první zápas hned v 8:45 proti Snipers Třebíč. Zápas byl opět v naší režii a díky důrazné obraně a naší aktivitě v útoku jsme zvítězili 5:0. Ve čtvrtém zápase skupiny jsme se postavili týmu Wizards SO DMM Praha 10. Dle našeho očekávání to byl nejvyrovnanější zápas ve skupině. Ze začátku jsme hru řídili a dokázali jsme jít do vedení gólem z přesilové hry. Tým Wizards ale dokázal po čtyřech minutách vyrovnat a na začátku druhé poloviny jsme dokonce začali na soupeře ztrácet. Srovnat skóre nám naštěstí dlouho netrvalo a samostatným únikem naší obránkyně jsme se dostali opět do vedení, které jsme do konce zápasu dokázali udržet a vyhrát tak 3:2. Poslední zápas skupiny nás čekal proti Tatranu Střešovice, kterého známe z ligy. Soupeř nás od začátku utkání tlačil svým neúnavným pressingem a bohužel jsme se s tím nedokázali vypořádat. Večer jsme se ještě vydali fandit našim dorostencům v zápase proti Hodonínu.

Další den nás čekal zápas až v 16:00, a tak jsme volné dopoledne využili na výlet do centra města. Ve čtvrtfinále jsme se potkali s týmem TJ Znojmo LAUFEN CZ. Soupeře jsme neznali a nevěděli, co čekat, a tak byl začátek utkání spíše pasivní. Až na konci první poloviny jsme dokázali proměnit střelu z dorážky a dostat se tak do vedení. To jsme drželi dlouhou dobu, ale díky obraně soupeře se nám nedařilo proměnit další šance. Soupeř svou střelu proměnil necelé tři minuty před koncem utkání a následný stav byl až do závěrečného hvizdu vyrovnaný. V samostatných nájezdech jsme nedokázali proměnit ani jeden ze tří pokusů a soupeř tak díky jedinému vstřelenému nájezdu zvítězil. Tým dorostenek tedy ve čtvrtfinále prohrál 1:2 na nájezdy.

Chtěl bych na závěr poděkovat holkám za skvělý a hlavně týmový výkon. Poděkování patří také rodičům, jejichž podpora nás hnala kupředu. Přeji holkám, které jdou do juniorek, hodně štěstí a doufám, že si všechny turnaj skvěle užily.

Výsledky

Skupina:
vs. Prague Tigers Nehvizdy White 3:1
vs. Bulldogs Brno 0:5
vs. Snipers Třebíč 5:0
vs. Wizards SO DDM Praha 10 3:2
vs. Tatran Střešovice 1:6

Play-off:
vs. Prague Tigers Nehvizdy Orange 5:0 (K) (kontumace – tým nedorazil)
vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:2sn

Foto: Open Game 2024

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
341_20240624_211346.jpg

Shrnutí Open Game Brno 2024 z pohledu mladších a starších žáků

Další ročník brněnského turnaje Open Game 2024 je minulostí. Našem čtyřem týmům se dařilo různě a střídaly se lepší výkony a výsledky s těmi horšími. Nejúspěšnějším týmem se stali dorostenci, kteří došli do osmifinále a těsně jim unikl postup mezi nejlepších osm celků. V první části hodnocení si přečtěte shrnutí trenérů mladších žáků, ve kterém nastoupili také odchovanci klubu partnerského klubu Florbal Tachov a poté také kategorii starších žáků.

340_20240620_100828.jpg

21. ročník Olympiády dětí a mládeže startuje v neděli v Českých Budějovicích

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her.

338_20240613_124543.jpg

NOVINKA! Jedinečný projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA startuje v září 2024

Od září roku 2024 spouští náš klub zcela unikátní projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA, který bude našim členům a veřejnosti nabízet širší možnosti sportovního vyžití. Naše nové kroužky budou ze začátku projektu spuštěny pouze pro děti a pouze na Borech, ale v plánu je celý projekt postupně rozšiřovat a nabízet širší množství aktivit. Představujeme vám Sportlife Slavia!

334_20240522_105054.jpg

Sedmý ročník FAT PIPE OPEN JUNIOR je minulostí, děkujeme všem za účast!

O uplynulém víkendu proběhl na Slavii a v protější hale 11. ZŠ Plzeň s názvem Šedivka již sedmý ročník tradičního dětského turnaje FAT PIPE OPEN JUNIOR, který pořádá náš klub pravidelně každý rok. Jednalo se o nejpočetnější ročník v historii turnaje, který čítal účast 51 týmů.