341_20240624_211346.jpg

Shrnutí Open Game Brno 2024 z pohledu mladších a starších žáků

Další ročník brněnského turnaje Open Game 2024 je minulostí. Našem čtyřem týmům se dařilo různě a střídaly se lepší výkony a výsledky s těmi horšími. Nejúspěšnějším týmem se stali dorostenci, kteří došli do osmifinále a těsně jim unikl postup mezi nejlepších osm celků. V první části hodnocení si přečtěte shrnutí trenérů mladších žáků, ve kterém nastoupili také odchovanci klubu partnerského klubu Florbal Tachov a poté také kategorii starších žáků.

Mladší žáci - trenéři Adam Tkadlec, Hynek Mošna

Již potřetí v řadě si turnaj v Brně užili i mladší žáci, ale z pohledu nás trenérů zůstali lehce za očekáváním. Prvním důvodem byla absence Matyáše Nováka, který bohužel začátkem týdne před odjezdem onemocněl a tým tak přišel o svého lídra. I tak jsme na turnaj vycestovali se zajímavým týmem doplněným o čtyři velmi šikovné kluky z Tachova - brankář Jakub Gritz a hráči Radim Sedlák, Matyáš Kasl a Nikolas Roháč.

První hrací den jsme si připsali dvě vysoká vítězství proti snadným soupeřům, což nebyl ukazatel do další části turnaje. To se potvrdilo hned v pátek, kdy jsme se velmi trápili s naší útočnou hrou a v zápase proti Kladnu (0:1) jsme dokonce nevstřelili žádný gól. Obrana fungovala obstojně, ale na malých hřištích se nám nedařilo kombinovat a ani naplno prodat naši hlavní doménu, což je kvalita v soubojích 1v1.

V pátek odpoledne si část týmu užila návštěvu koupaliště v parném brněnském počasí. Druhá parta šla fandit ostatním kategoriím. V pozdním večerním utkání jsme doplatili na naši produktivitu a ze zápasu proti Brnu odešli pouze s remízou 2:2.. Do sobotního play off jsme nastoupili s lepším nastavením. Suverénně jsme porazili Black Angels 9:0 a pokračovali dále na Liberec, který nám naši cestu turnajem ukončil. Liberec potkáváme na tomto turnaji téměř každoročně a letos nám ukázal, že byl o chlup lepší.

Děkujeme ročníkům 2011 za skvělou práci v mladších žácích a přejeme hodně štěstí do dalších kategorií. Děkujeme také klubu Florbal Tachov za pomoc a za zkvalitnění našeho týmu. Kluci skvěle zapadli a fungovali spolu velmi dobře, za což jsme vděční. Děkujeme i rodičům za skvělou podporu, do Brna jich dorazilo opravdu hodně a byli hodně slyšet! Na závěr chceme samozřejmě poděkovat všem hráčům za výkony a věříme, že to pro ně byla další skvělá zkušenost do budoucna.

Výsledky

Skupina:
vs. Florbal Holešov 6:1
vs. Warriors Team 12:3
vs. Kanonýři Kladno 0:1
vs. FBC Gepardi Brno 2:2

Play-Off:
vs. BLACK ANGELS WHITE 9:0
vs. FBC Liberec 1:4

Starší žáci - trenéři Jiří Čížek, Tomáš Šikýř

Jako každoročně i letos kategorie B15 vyrazila na turnaj Hummel Open Game do Brna. Vzhledem k některým absencím se turnaje nakonec účastnilo 12 hráčů a 1 gólman. Turnaj byl rozloučením se sezonou 23/24, kterou společně absolvovali ročníky 2009 a 2010. Tento tým v průběhu roku udělal velký pokrok a hlavním cílem do tohoto turnaje byla především práce s nastavením hlavy a rozlišováním situací, kdy se nacházím na hřišti a kdy mimo něj.

Ve skupině B15 narazila na silné soupeře - Snipers Šamorín, Black Angels (pozdější semifinalista), Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Black (pozdější čtvrtfinalista) a Tatran Střešovice Red.

Do turnaje kluci vstoupili úspěšně výhrou 4:1 se slovenskými Snipers a remízou 2:2 s Black Angels. Především druhý zápas byl nejlepším na turnaji (a jedním z nejlepších v sezoně), kdy kluci až do posledních vteřin sahali po vítězství.

Do pátečního dne tak tým vstupoval s velkým odhodláním potvrdit své předešlé výkony. V prvním zápase je čekal vedoucí tým skupiny - brněnští Gullivers. Vstup se vydařil a v první minutách měli naši výrazně navrch. Vlivem individuálních chyb se však zápas nakonec nevyvíjel dle představ a skončil porážkou 2:5. Kluky tak čekal přímý souboj o druhé místo s Tatranem Střešovice Red. Soupeř šel brzy do vedení, nicméně kvalitním pressingem si strži vytvářeli velkou řadu šancí, které však skončily pouze jedním gólem. Soupeř se tak radoval z výhry 3:1 a pro slávisty zbyla až 4. příčka.

Vlivem zvláštního systému turnaje čekal strže v prvním kole známý soupeř ze skupiny - třetí Black Angels. Bohužel se sešly okolnosti, které týmu příliš nepřály - budíček v 5:45, dlouhá cesta na halu a k tomu dva indisponovaní hráči. Do zápasu tak vstoupilo 10 statečných, kteří museli překousnout veškeré svoje bolístky. Soupeř od začátku prokazoval svou kvalitu na míčku, která byla dána především staženější hrou, a díky dvěma povedeným akcím šel do vedení 2:0. Kluci nic nezabalili a dvěma góly zápas srovnali. Nicméně ihned po srovnání je položili dva identicky inkasované góly po buly a i přes veškerou snahu prohráli a vypadli po výsledku 3:5.

Ze společného hodnocení turnaje však vyplývá především spokojenost. Tým se od začátku sezony výrazně posunul. Pochvalu si zaslouží především za přístup ke každému jednotlivému zápasu, kdy se prezentovali jako profíci. Dále za své odhodlání, bojovnost a fyzicky velmi náročnou hru, kterou doháněli technické dovednosti svých soupeřů. A nakonec také za týmový přístup na hřišti i mimo něj.

Turnaj si kluci užili i mimo halu především díky zábavné atmosféře, která mezi nimi panovala. Společně zafandili i dalším slávistickým týmům, nachodili pár kilometrů a poznali různé krásy Brna.

Závěrem je na místě zmínit, že je radost pracovat s takto vnímavou, pracovitou a zábavnou partou. Turnaj byl zlatým hřebem sezony a ročníkům 2009 je třeba popřát hodně štěstí do dorostenecké kategorie. Kluci, díky!

Foto: Open Game 2024

Na hodnocení turnaje dorostenců a dorostenek se můžete těšit následující den.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
340_20240620_100828.jpg

21. ročník Olympiády dětí a mládeže startuje v neděli v Českých Budějovicích

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her.

338_20240613_124543.jpg

NOVINKA! Jedinečný projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA startuje v září 2024

Od září roku 2024 spouští náš klub zcela unikátní projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA, který bude našim členům a veřejnosti nabízet širší možnosti sportovního vyžití. Naše nové kroužky budou ze začátku projektu spuštěny pouze pro děti a pouze na Borech, ale v plánu je celý projekt postupně rozšiřovat a nabízet širší množství aktivit. Představujeme vám Sportlife Slavia!

334_20240522_105054.jpg

Sedmý ročník FAT PIPE OPEN JUNIOR je minulostí, děkujeme všem za účast!

O uplynulém víkendu proběhl na Slavii a v protější hale 11. ZŠ Plzeň s názvem Šedivka již sedmý ročník tradičního dětského turnaje FAT PIPE OPEN JUNIOR, který pořádá náš klub pravidelně každý rok. Jednalo se o nejpočetnější ročník v historii turnaje, který čítal účast 51 týmů.

342_20240625_142649.jpg

Shrnutí Open Game Brno 2024 z pohledu dorostenců a dorostenek

Další ročník brněnského turnaje Open Game 2024 je minulostí. Našem čtyřem týmům se dařilo různě a střídaly se lepší výkony a výsledky s těmi horšími. Nejúspěšnějším týmem se stali dorostenci, kteří došli do osmifinále a těsně jim unikl postup mezi nejlepších osm celků. Ve druhé části hodnocení si přečtěte shrnutí trenérů dorostenců a dorostenek.