340_20240620_100828.jpg

21. ročník Olympiády dětí a mládeže startuje v neděli v Českých Budějovicích

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her.

Slavnostní zahájení se uskuteční tradičně v neděli, a to 23. června na Náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích. Vše odstartuje v 17:30 warm up, o hodinu později pak začne oficiální program, v rámci kterého nebude chybět nástup krajských výprav v čele s vlajkonoši, vztyčení olympijské vlajky či zapálení ohně. Olympiádu pořádá Jihočeský kraj, různé sporty se tedy nekonají pouze v Českých Budějovicích, ale na více místech.

Každým rokem je Olympiáda dětí a mládeže větší a věhlasnější akcí a sledovat ji můžete v různých časech a sportech také na České televizi. Na rozdíl od klasické Olympiády zde nechybí florbal, který je u nás velmi populární a organizátoři to vědí. I v letošním roce budeme mít na akci poměrně četné zastoupení v obou kategoriích. Níže se podívejte na seznam hráčů a hráček z našeho klubu, kteří se akce zúčastní:

Plzeňský kraj - dívky:

Natálie Mičková
Hana Barochová
Anna Brandnerová
Veronika Cviklová
Barbora Houšková
Irena Kratochvílová
Eliška Šindelářová
Anežka Ticháčková
+ trenéři Jakub Šimek a Jakub Mikolášek

Plzeňský kraj - kluci

Vojtěch Muška
Lukáš Hlavatý
+ trenér Adam Tkadlec

Zdroj: https://www.olympijskytym.cz/o...

Čtyři družstva na turnaji Open Game v Brně

Nezapomeňte od čtvrtka 20. 6. do neděle 23. 6. sledovat také počínání našich čtyř družstev na již tradičním turnaji v Brně s názvem Open Game 2024. Na turnaji se představíme s týmy mladších žáků, starších žáků, dorostenců a žákyň a zpravodajství budeme mimo jiné přinášet na našich sociálních sítích.

Webovky a výsledky z turnaje: https://www.opengame.cz/seznam...

Držte všem palce!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
339_20240617_114746.jpg

ROZHOVOR s Tomášem Katolickým: "Věřím, že máme šanci zabojovat o postup do play off"

K dalšímu rozhovoru v již nové sezóně 2024/2025 jsme přizvali člověka, který v klubu zastává hned několik pozic. Stále je aktivním hráčem B týmu mužů a bývalým dlouholetým hráčem A týmu, kde nyní působí v roli jednoho z členů realizačního týmu. V klubu také zastává pozici obchodního zástupce pro spolupráci s klubovými partnery a sponzory, řeč není o nikom jiném než o Tomáši Katolickém, alias "Keitovi".

338_20240613_124543.jpg

NOVINKA! Jedinečný projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA startuje v září 2024

Od září roku 2024 spouští náš klub zcela unikátní projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA, který bude našim členům a veřejnosti nabízet širší možnosti sportovního vyžití. Naše nové kroužky budou ze začátku projektu spuštěny pouze pro děti a pouze na Borech, ale v plánu je celý projekt postupně rozšiřovat a nabízet širší množství aktivit. Představujeme vám Sportlife Slavia!

336_20240530_100455.jpg

1. ročník charitativního turnaje firem se vydařil na jedničku, na Nadaci se vybralo 65 000,- korun!

Ve středu 29. 5. proběhl u nás na Slavii na Borech první ročník charitativního turnaje firem, kde šel výtěžek z akce na Nadaci transplantace kostní dřeně. Na turnaji se nakonec představilo 14 týmů a vybralo se skvělých 65 000,- korun. Turnaj se uskutečnil pod záštitou náměstka primátora města Plzně Aleše Tolara a jistě se nejednalo o poslední akci tohoto typu.