339_20240617_114746.jpg

ROZHOVOR s Tomášem Katolickým: "Věřím, že máme šanci zabojovat o postup do play off"

K dalšímu rozhovoru v již nové sezóně 2024/2025 jsme přizvali člověka, který v klubu zastává hned několik pozic. Stále je aktivním hráčem B týmu mužů a bývalým dlouholetým hráčem A týmu, kde nyní působí v roli jednoho z členů realizačního týmu. V klubu také zastává pozici obchodního zástupce pro spolupráci s klubovými partnery a sponzory, řeč není o nikom jiném než o Tomáši Katolickém, alias "Keitovi".

Ahoj Tomáši. Rok se s rokem sešel a jsi tu znovu na rozhovor, tentokrát však v úplně jiné roli. Popiš našim čtenářům a fanouškům, jak se za poslední rok tvá role v klubu změnila.

Ahoj, při rozhovoru před rokem jsem ještě působil jako aktivní hráč mužského A týmu, kdy jsem po posledním zápase sezony v baráži o postup do 1. ligy klukům oznámil, že jako hráč A týmu končím. Důvodem bylo zejména časové vytížení, které se s mým pracovním a osobním životem už nedalo sloučit. Po několika týdnech jsem ovšem dostal nabídku u chlapů zůstat a být členem nově vznikajícího trenérského realizačního týmu s tím, že budu mít na starost speciální situace, což by mi umožnilo redukovat počet večerů strávených florbalem a zároveň zůstat součástí skvělé party. Mimo trenérství jsem se v klubu stal od loňského září také osobou, která se snaží získat pro klub nové partnery.

Jak hodnotíš tvůj první trenérský rok u mužského A-týmu?

Pokud se budu soustředit na cíl, který jsme si dali před sezonou, a to postup do 1. ligy, tak tento cíl jsme splnili a jsem velmi spokojený. Pokud se zaměřím na mou činnost, tedy speciální situace, tak tam jsme neměli dobrý začátek, ale pečlivě jsme v průběhu sezony pracovali a přesně na vrchol sezony, tedy play off, jsme byli připraveni a troufám si tvrdit, že nám právě zvládnuté speciální situace vyhráli několik utkání ve vyřazovacích bojích.

Jaké byly tvé první pocity po vítězství na nájezdy ve třetím finálovém zápase proti Náchodu?

Upřímně, v tu chvíli jsem si neuvědomoval čeho jsme dosáhli. Byl jsem jen rád, že se vyhrál zápas. Proto jsem se do oslav na hřišti zapojil až o trochu déle než všichni ostatní, kteří vyskočili z lavičky. Ale musím říci, že je něco jiného být hráčem a být trenérem. Jako kouč jsem spíše zpracovával nervozitu a stres. Jako hráč to býval adrenalin a euforie.

Jak vidíš šance týmu v 1. lize mužů?

Tento rok jsme si dokázali, že i přes nepříznivé výsledky a několik zápasů ve kterých jsme museli dotahovat, věříme naší hře a věříme, že zápas dovedeme do vítězného konce. Dokázali jsme si, že si mezi sebou věříme, že každý hráč má kvalitu na to rozhodnout zápas. První liga je náročná, ale věřím, že je v našich silách se dostat do play off a třeba i někam dále ve vyřazovacích bojích. Jasným cílem je se vyhnout místům v tabulce určeným pro play down.

Budete hledat nějaké posily, nebo si vystačíte s týmem, který postup vybojoval?

Tým máme kvalitně obsazený na všech pozicích, nicméně někteří budou plnit své studentské povinnosti v zahraničí, proto bychom chtěli doplnit kádr o jednoho až dva hráče, kteří zapadnou do naší party a samozřejmě dát příležitost talentovaným juniorům. Jsme tým, který je sestaven zejména na odchovancích a díky trenérům mládeže můžeme každý rok kvalitně A tým doplňovat našimi talenty.

Pojďme k tvé druhé roli v klubu, kde zastáváš pozici obchodního zástupce, který pomáhá získávat nové partnery a sponzory. Co je na této práci nejnáročnější?

Netušil jsem, jak moc těžké bude sehnat pro klub nové partnery. Tím, že je Plzeň našláplá snad ve všech velkých sportech, tak se pole potenciálních sponzorů velmi zužuje. Dostat se ke správným kontaktům je takřka nemožné, ale doufám, že díky postupu do 1. ligy a kvalitně vedeným sociálním sítím se podaří oslovit osoby či firmy, které by nám chtěli pomoci.

Jak hodnotíš tvou první sezónu v této roli?

Jsem rád, že jsme s mou pomocí dokázali sehnat několik partnerů, ale mám takovou povahu, že chci vždycky ještě více. Nicméně, jak jsem psal výše, je velmi náročné se jen zkontaktovat a domluvit si schůzku. Celé je to běh na dlouhou trať.

Je známo, že 1. liga mužů je velmi nákladná soutěž a noví sponzoři by se klubu jistě hodily. Je to teď pro vás priorita?

Ano, je to jedna z priorit.

Máme za sebou také první ročník charitativního turnaje pro firmy, u kterého jsi se podílel na přípravách. Jak se celá akce povedla?

Ohlasy byly velmi pozitivní za což jsem velmi rád. Vládla přátelská atmosféra a kromě zápasů si účastníci turnaje užili také catering a střeleckou soutěž. Také jsem velmi rád, že se peníze vybrali právě na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně (NTKD), které jsem ve svých gympláckých letech pomáhal, díky propojení mezi NTKD a Gymnáziem Luďka Pika. Pevně věřím, že se uspořádá druhý ročník tohoto turnaje a že se přihlásí ještě více firem!

Díky za odpovědi a ať se daří i v nové sezóně!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
338_20240613_124543.jpg

NOVINKA! Jedinečný projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA startuje v září 2024

Od září roku 2024 spouští náš klub zcela unikátní projekt s názvem SPORTLIFE SLAVIA, který bude našim členům a veřejnosti nabízet širší možnosti sportovního vyžití. Naše nové kroužky budou ze začátku projektu spuštěny pouze pro děti a pouze na Borech, ale v plánu je celý projekt postupně rozšiřovat a nabízet širší množství aktivit. Představujeme vám Sportlife Slavia!

337_20240530_152458.jpg

ROZHOVOR s novým členem realizačního týmu žen Michalem "Medym" Švehlou

Na našich sociálních sítích jste mohli v minulých dnech zaznamenat jednu horkou novinku. V realizačním týmu našich žen se od nové sezóny 2024/2025 zapojí nový člověk a tím bude Michal Švehla, alias Medy. Naši hráči a hráčky elitních týmů ho již znají ze společných tréninků v plzeňském Get Up Gymu, kde pomáhá se silovou přípravou našich sportovců. V rozhovoru se dočtete, kdo vlastně Medy je a jakou pozici bude u našeho ženského týmu zastávat.

336_20240530_100455.jpg

1. ročník charitativního turnaje firem se vydařil na jedničku, na Nadaci se vybralo 65 000,- korun!

Ve středu 29. 5. proběhl u nás na Slavii na Borech první ročník charitativního turnaje firem, kde šel výtěžek z akce na Nadaci transplantace kostní dřeně. Na turnaji se nakonec představilo 14 týmů a vybralo se skvělých 65 000,- korun. Turnaj se uskutečnil pod záštitou náměstka primátora města Plzně Aleše Tolara a jistě se nejednalo o poslední akci tohoto typu.