Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

SOUHRN: Junioři i přes prohru zakončili sezónu povedeným domácím zápasem

Svou pouť letošní sezónou 2022/2023 za sebou již mají také naši junioři A. V sérii play off semifinále B prohráli s Libercem 0:3 na zápasy. V posledním domácím zápase byl k vidění skvělý florbal a zápas plný zvratů, kde byli nakonec v prodloužení hosté úspěšnější a zvítězili 9:8. Muži C sehráli dva zápasy na Slavii a byli úspěšní z poloviny.

Juniorské áčko FBŠ SLAVIA Plzeň se v letošní sezóně dostalo nejdále za dobu svého působení v nejvyšší soutěži. Stopku mu vystavil až skvělý FBC Liberec, který tak postoupil do finále play off B a bude bojovat o deváté místo v celé republice. Slavia tak obsadila fantastické 12 místo v celé republice.

V sérii s Libercem to bylo 0:3 na zápasy a právě poslední domácí páteční zápas mohl dopadnout jakkoliv. Liberec vedl v Plzni po první třetině 4:1 a vše směřovalo k tomu, že si pohodlně dojde pro třetí výhru v sérii a hladký postup. Ve druhé části ale Plzeň zabrala a i díky sérii vyloučení hostujícího celku otočila stav zápasu na 7:4.

Liberec se oklepal a velmi důležité pro něj byly dvě slepené branky na konci druhé části, díky kterým snížil na 6:7 z jeho pohledu. Divočina probíhala i ve třetí části a na 8:8 srovnával minutu a půl před koncem Matěj Švácha. V prodloužení rozhodl o vítězství Liberce Kuba Horník v 67. minutě. Zápas se skvěle povedl Michalu Fuchsovi, který si připsal 7 kanadských bodů a po zásluze přebral cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Závěr sezóny okomentoval po utkání trenér Slavie Lukáš Kubinec: "Samozřejmě jsou kluci velmi smutní, že jsme sezónu zakončili prohrou. Nicméně jsme předvedli hezký výkon, za který se nemusíme stydět. Pevně doufám, že pro 04ky kariéra teprve začíná. Díky za společně strávené roky v mládeži, jste fajn parta!"

Muži C vyhráli jeden zápas, mladší žáci zvládli poslední domácí turnaj
Mužské céčko sehrálo předposlední turnaj v sezóně na domácí palubovce na Slavii. V prvním ranním zápase se jim vůbec nedařilo a prohráli s Chebem 1:4. Ten tak postupuje z prvního místa do regionální soutěže. Ve druhém utkání porazili v přestřelce Florbal Tachov 8:6 a potvrdili tak své třetí místo v tabulce Plzeňské a Karlovarské ligy mužů. Do konce sezóny zbývá také poslední turnaj.

Svůj poslední domácí turnaj v sezóně za sebou mají mladší žáci. Družstvo white bylo znovu úspěšné a celý turnaj vyhrálo. Mladší žákyně hrály svůj turnaj na 14. základní škole. Hrály také oba týmy přípravky a minipřípravka v Tachově, elévové a elévky se představili na domácím turnaji na 25. základní škole. U těchto našich nejmladších kategorií se také hrály předposlední turnaje v sezóně a všichni už se připravují na přechod do dalšího ročníku. Děkujeme také rodičům za skvělou podporu!