Slávistky se podruhé v této sezoně utkají s nováčkem západní skupiny 1. ligy žen – Orlem Rtyně v Podkrkonoší. Zápas je na programu v neděli od 16:00 v SH Orlovna Rtyně v Podkrkonoší. První vzájemné střetnutí nabídlo dramatickou podívanou, ze které nakonec po samostatných nájezdech odešla vítězně Rtyně a připsala si dva body.
Ženy se v nedělní podvečer utkaly s vyrovnaným soupeřem, týmem TJ Sokol Nové Strašecí. Po napínavých 60 minutách se z vítězství radoval domácí celek, přestože podle průběhu druhé třetiny nebylo o výsledku zdaleka rozhodnuto.
Na palubovce GMS Florbal Chomutov nabídlo 21. kolo 1. ligy mužů další bojovné a vyrovnané utkání, ve kterém FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň prohrála 3:4 po prodloužení a připsala si pouze bod. Duel plný zvratů, vyrovnaných třetin a dramatického závěru rozhodl v prodloužení Ondřej Halej.
V neděli od 18 hodin se podruhé v této sezoně utkají domácí hráčky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň s týmem TJ Sokol Nové Strašecí. Vzájemný zápas ze dne 26. 10. 2025 skončil lépe pro plzeňské hráčky, které si ze Slaného přivezly výhru 8:4.
SOUHRN: Ženy proti Panthers získaly 2 body a drží se v boji o přední pozice
Také naše ženy dokázaly o víkendu porazit pražské Panthers, ale na rozdíl od mužů to bylo "pouze" dvoubodové vítězství. V základní hrací době skončil zápas 4:4 a o vítězství domácích 5:4 rozhodly až samostatné nájezdy. Slavia se tak v tabulce 1. ligy žen drží na šestém místě, nyní se ztrátou pouze 3 body na druhý Chomutov.
Florbal Chomutov má navíc o zápas více, to samé třetí BLACK ANGELS, v závěrečných čtyřech kolech to bude ještě pořádná bitva o umístění. Holky však nečeká nic jednoduchého, v příštím utkání 17. února se představí ve Štěrboholech právě na palubovce BLACK ANGELS a v neděli 18. února doma s Prague Tigers Nehvizdy, které mají nyní stejně 50 bodů a o zápas více.
Až poslední zápasy základní části tedy rozhodnou, z jaké pozice půjde Plzeň do play off a do jakého kola. Slavia může skončit na druhém až šestém místě, sedmí Panthers Praha už ztrácí více bodů. Zápas mohl skončit pro domácí lépe, v 53. minutě zvyšovala na 4:2 nejlepší hráčka zápasu Martina Špetová (viz. foto), která vstřelila dva góly a také proměnila nájezd.
Panterky se ale nevzdaly a díky dvěma rychlým gólům v 55. minutě dokázaly srovnat na 4:4. Oba góly od sebe dělilo pouze pět vteřin. Do konce zápasu včetně prodloužení už branka nepadla a tak přišla na řadu dovednostní soutěž, ve které byly domácí hráčky lepší. Trefily se Kamča Kaslová a již zmiňovaná Martina Špetová a zajistili Plzni bonusový bod.
Zápas okomentoval trenér domácích Víťa Procházka: "Bohužel nás dnes celým zápasem provázela otřesná nekvalita, přechod do útoku prakticky neexistoval a když už jsme se dostali do zakončení, tak nám míček zpravidla utekl - stejně jako výsledek. Škoda bodu, vedení jsme si měli v poslední třetině pohlídat a dalšími góly ho pojistit. Děkujeme divákům za bouřlivé povzbuzování a soupeři za zápas."
O prázdninovém víkendu se toho jinak moc nehrálo. Proběhly pouze dva turnaje starších žáků, kde oba naše týmy sehrály povedené zápasy. V pondělí 5. 2. se dohrával také zápas Karlovarské a Plzeňské ligy mužů mezi našimi muži C a SPORT CLUB Klatovy B, ve kterém naši borci zvítězili 5:2 a posunuli se na třetí místo v tabulce soutěže.
V pořadí již třetí výjezdní utkání na půdě našeho spřáteleného klubu Florbal Tachov se uskuteční v sobotu 10. února od 16:00 hodin. V rámci 21. kola Národní ligy přivítáme na tachovské palubovce soupeře Spartak Pelhřimov. Jedná se o poslední "domácí" utkání našich borců v letošním ročníku Národní ligy. Apelujeme na všechny naše věrné fanoušky, aby si udělali krátký výlet a přijeli naše borce podpořit.
Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zvládlo šlágr 20. kola západní Národní ligy a zvítězilo na půdě Panthers Praha 5:2. Díky lepšímu závěru utkání se Plzeň v tabulce dostala před svého soupeře a chybí ji dvě kola do konce k zopakování loňského úspěchu, kterým bylo vítězství v základní části soutěže.
V prvním kompletním únorovém týdnu není na programu pouze sobotní výjezdní utkání mužů v rámci Národní ligy s názvem "TACHOV GAME", ale také School Match juniorů, který se uskuteční ve středu 7. února od 9:30 v Plzni na hale TJ Lokomotiva III. Jedná se o speciální zápas pro školáky a předškoláky z Plzně a blízkého okolí. Hrát budeme proti Karlovým Varům.
8. ročník našeho sportovního plesu FLORBÁL je za námi. V pátek 2. 2. si cestu do koterovské Sokolovny našlo bezmála 150 lidí, kteří vytvořili skvělou atmosféru téhle naší tradiční příjemné akce určené zejména pro starší hráče/hráčky, trenéry a rodiče všech našich členů. Tentokrát se moc domů nechtělo a tančilo se do ranních hodin.