FBŠ SLAVIA PlzeňPanthers Praha
5:4 sam. náj.(1:2,2:0,1:2)
so 3. 2. 2024 17:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga žen, 23. kolo

SOUHRN: Ženy proti Panthers získaly 2 body a drží se v boji o přední pozice

Také naše ženy dokázaly o víkendu porazit pražské Panthers, ale na rozdíl od mužů to bylo "pouze" dvoubodové vítězství. V základní hrací době skončil zápas 4:4 a o vítězství domácích 5:4 rozhodly až samostatné nájezdy. Slavia se tak v tabulce 1. ligy žen drží na šestém místě, nyní se ztrátou pouze 3 body na druhý Chomutov.

Florbal Chomutov má navíc o zápas více, to samé třetí BLACK ANGELS, v závěrečných čtyřech kolech to bude ještě pořádná bitva o umístění. Holky však nečeká nic jednoduchého, v příštím utkání 17. února se představí ve Štěrboholech právě na palubovce BLACK ANGELS a v neděli 18. února doma s Prague Tigers Nehvizdy, které mají nyní stejně 50 bodů a o zápas více.

Až poslední zápasy základní části tedy rozhodnou, z jaké pozice půjde Plzeň do play off a do jakého kola. Slavia může skončit na druhém až šestém místě, sedmí Panthers Praha už ztrácí více bodů. Zápas mohl skončit pro domácí lépe, v 53. minutě zvyšovala na 4:2 nejlepší hráčka zápasu Martina Špetová (viz. foto), která vstřelila dva góly a také proměnila nájezd.

Panterky se ale nevzdaly a díky dvěma rychlým gólům v 55. minutě dokázaly srovnat na 4:4. Oba góly od sebe dělilo pouze pět vteřin. Do konce zápasu včetně prodloužení už branka nepadla a tak přišla na řadu dovednostní soutěž, ve které byly domácí hráčky lepší. Trefily se Kamča Kaslová a již zmiňovaná Martina Špetová a zajistili Plzni bonusový bod.

Zápas okomentoval trenér domácích Víťa Procházka: "Bohužel nás dnes celým zápasem provázela otřesná nekvalita, přechod do útoku prakticky neexistoval a když už jsme se dostali do zakončení, tak nám míček zpravidla utekl - stejně jako výsledek. Škoda bodu, vedení jsme si měli v poslední třetině pohlídat a dalšími góly ho pojistit. Děkujeme divákům za bouřlivé povzbuzování a soupeři za zápas."

O prázdninovém víkendu se toho jinak moc nehrálo. Proběhly pouze dva turnaje starších žáků, kde oba naše týmy sehrály povedené zápasy. V pondělí 5. 2. se dohrával také zápas Karlovarské a Plzeňské ligy mužů mezi našimi muži C a SPORT CLUB Klatovy B, ve kterém naši borci zvítězili 5:2 a posunuli se na třetí místo v tabulce soutěže.