47_20220420_142410.jpg

ZAJÍMAVOST: Výběr našich žen sehraje tento víkend přátelské utkání s rakouskou reprezentací

Sezóna elitních týmů je za námi a čeká nás letní příprava na novou sezónu, neligové turnaje a různé další akce. Jednou z nich je netradiční teambuilding našeho dívčího týmu, který sehraje tento víkend dvě přátelská utkání v Rakousku, v Salzburgu se utká s místní reprezentací žen.

Děvčata odjíždí z Plzně v sobotu 23. 4. v ranních hodinách. Bydlet budou v hostelu v Salzburgu a hosté z rakouské reprezentace pro naši výpravu zajišťují část stravování, zbytek si holky zařizují samy. Návrat pak bude v neděli 24. 4. ve večerních hodinách. Chybět nebude samozřejmě ani prohlídka historického města Salzburg, jehož centrum je zapsáno v UNESCO.

Zápasy se uskuteční v neděli od 10:00 hodin a druhý pak od 14:00 hodin. Celá výprava jede do Rakouska v počtu 16 hráček, 2 brankářek a 4 trenéři. Příležitost jet s ženským týmem dostaly také dvě dorostenky - Tereza Duchková a Nela Peteříková. Je nutno říci, že primárním cílem není příprava na novou sezónu, ale celá akce je pojata jako posezónní teambuilding. Tato možnost nám byla nabídnuta a celý tým včetně toho realizačního ji chtěl využít.

Komentář trenéra Jakuba Šimka k celé akci: "Soupeře neznáme a jsme zvědaví, jakou budou mít zápasy úroveň. Výsledek je pro nás druhořadý. Chceme poznat pro nás novou florbalovou zem a navázat nová přátelství a kontakty."

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
39_20220328_122333.jpg

Cíl splněn, muži postupují do NÁRODNÍ LIGY!

Mužské áčko dokázalo i ve třetím utkání porazit soupeře Sokol Rudná, tentokrát velmi vysokým rozdílem 18:7 a postupuje nejrychlejším možným způsobem do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. To vše se odehrálo na palubovce soupeře za mohutné podpory fanoušků, kterých z Plzně přijelo více než 60! Děkujeme všem za obrovskou podporu, hlavní klubový cíl sezóny je splněn.

44_20220405_150721.jpg

Poslední rozhovor mužů po postupu s Patrikem Medem: "Lepší fanoušky si ani nemůžeme přát, děkujeme!"

Jako posledního jsme k rozhovoru po postupu mužů do Národní ligy přizvali mladého obránce Patrika Meda, který v letošní sezóně ještě patřil do juniorské kategorie, ale kvůli prioritě mužů odehrál drtivou část sezóny právě v mužské kategorii a patřil mezi hráče základní sestavy, kde vytvořil ve druhé lajně nejmladší dvojici s Adamem Stejskalem. V rozhovoru si chválil skvělé fanoušky a zavzpomínal na své mládežnické florbalové roky.