99_20221019_195546.jpeg

Akademie talentovaných florbalistů má za sebou první setkání v nové sezóně

Již v loňské sezóně 21/22 jsme informovali o spuštění projektu s názvem Akademie talentovaných florbalistů (zkráceně ATF). Jedná se o projekt ve spolupráci klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň a jeho cílem je rozvíjení talentovaných hráčů obou klubů. O začátku celé akademie se můžete dočíst v přiložených článcích, o první akci v nové sezóně pak přímo v tomto článku.

Články o začátku akademie v květnu 2022:
NOVINKA: Ve spolupráci s FbC Plzeň spouštíme projekt Akademie talentovaných florbalistů (ATF)

PFC 2022: Akademie talentovaných florbalistů vyrazila na svůj první společný turnaj

Společný projekt klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FBC Plzeň má za svůj primární cíl pracovat a rozvíjet talentované hráče z obou klubů, v letošní sezóně se jedná o kluky z ročníků 2008, 2007, 2006 a 2005. Mezi další cíle akademie patří případný budoucí přísun těchto hráčů do A-týmů obou klubů a také zlepšení vztahů mezi kluby a hráči.

ATF funguje od května 2022, nyní byl trochu pozměněn formát. Hráči se už nebudou scházet každý týden, tentokrát přibližně jednou měsíčně, ale za to na celý den. Je to z toho důvodu, že vybraní hráči mají dostatečné tréninkové vytížení, takže není vhodné přidávat do týdenního rozvrhu další tréninkovou jednotku.

Změnou prošlo i směřování projektu - nyní je za cíl hráče více vzdělávat, aby byli schopni nově získané vědomosti a dovednosti využít v následujícím měsíci při svém běžném tréninkovém procesu a rozvoji.

Na jednodenním kempu, který se konal ve středu 19. 10. tak hráči absolvovali skills trénink a herní trénink na jednotné téma, naučili se a vyzkoušeli v posilovně důkladně techniku dřepu pod vedením kondičního trenéra a následně diskutovali nad důležitostí silového tréninku v přípravě florbalisty.

Další jednodenní kemp nás čeká 17. 11.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
79_20220807_105441.jpg

NOVINKA: Od sezóny 2022/2023 hrajeme doma na novém povrchu

První velkou novinkou do nadcházející sezóny je zbrusu nový povrch, který byl položen v naší domácí hale na Slavii. Příhodně se tak stalo s postupem mužů do Národní ligy a všichni se již na nový povrch těší. V plánu jsou navíc další rekonstrukce, které odhalíme později. Plnou zátěž okusí již od druhé poloviny srpna, kdy většina kategorií začíná trénovat v hale.