343_20240627_173355.jpg

Olympiáda dětí a mládeže má za sebou svůj 21. ročník, který proběhl za účasti 13 našich reprezentantů

Letošní Olympiáda dětí a mládeže (zkráceně ODM) v Jihočeském kraji je minulostí. Skončila oficiálním ceremoniálem a navazovat na ni budou blížící se Olympijské hry v Paříži. Ve florbalové části turnaje jsme měli znovu zastoupení v chlapeckém i dívčím družstvu výběru Plzeňského kraje.

Od pondělí do čtvrtka hostil Jihočeský kraj v Českých Budějovicích, Táboře, Soběslavi, Hluboké a dalších městech tuto akci, kde soutěžilo celkem 3395 mladých nadějných sportovců. Představili se ve 20 sportech a 78 disciplínách, jako jsou tradičně fotbal, florbal nebo volejbal. Nechybělo ale ani paraplavání, jachting nebo softbal, který se na ODM vrátil po devatenácti letech. Kromě medailí sbírali mladí sportovci i cenné zkušenosti a skvělé zážitky.

13 reprezentantů z našeho klubu

Celkem 13 účastníků z našeho klubu si užilo atmosféru téhle jedinečné mládežnické akce, která nemá na evropské úrovni obdoby. Větší zastoupení pochopitelně mělo družstvo holek, kde reprezentovalo osm našich děvčat a oba dva trenéři, v chlapeckém týmu to byli dva hráči a jeden trenér. Na ODM hrají vždy ročníky uplynulých starších žáků/žákyň, tedy tentokrát ročníky 2009 a 2010.

Do finální nominace se za děvčata dostala Natálie Mičková, Hana Barochová, Anna Brandnerová, Veronika Cviklová, Barbora Houšková, Irena Kratochvílová, Eliška Šindelářová, Anežka Ticháčková a oba trenéři Jakub Šimek a Jakub Mikolášek.
Fotografie dívčího výběru Plzeňského kraje:

V chlapeckém týmu se do finální nominace dostali Kvido Kuželka  (náhrada za Vojtěcha Mušku, také od nás z klubu), Lukáš Hlavatý a trenér Adam Tkadlec.

Fotografie chlapeckého výběru Plzeňského kraje

Plzeňskému kraji se nedařilo úplně podle představ. Holky odehrály na co dle zhruba měly a obsadily konečné 11. místo ze 14. krajů. Kluci dopadli ještě o pozici hůře a obsadili konečné 12. místo. Zejména v týmu kluků se však počítalo s lepším umístěním, ale nezvládnuté závěry zápasů a velmi vyrovnaná skupina zapříčinila, že náš výběr zůstal mezi těmi nešťastnými poraženými. 

Celkově obsadil Plzeňský kraj ze všech sportů a mezi všemi kraji 8. místo, dohromady si připsal 16 zlatých medailí, 12 stříbrných a 15 bronzových. Další letní ODM bude na programu za dva roky v Praze, nejbližší zimní ODM se uskuteční už nadcházející zimu v Moravskoslezském kraji.

Gratulujeme všem našim sportovcům a trenérům k účasti a děkujeme za reprezentaci našeho kraje. Veškeré výsledky ze všech sportů včetně florbalu naleznete na přiloženém odkazu oficiálních webových stránek ODM.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
342_20240625_142649.jpg

Shrnutí Open Game Brno 2024 z pohledu dorostenců a dorostenek

Další ročník brněnského turnaje Open Game 2024 je minulostí. Našem čtyřem týmům se dařilo různě a střídaly se lepší výkony a výsledky s těmi horšími. Nejúspěšnějším týmem se stali dorostenci, kteří došli do osmifinále a těsně jim unikl postup mezi nejlepších osm celků. Ve druhé části hodnocení si přečtěte shrnutí trenérů dorostenců a dorostenek.

341_20240624_211346.jpg

Shrnutí Open Game Brno 2024 z pohledu mladších a starších žáků

Další ročník brněnského turnaje Open Game 2024 je minulostí. Našem čtyřem týmům se dařilo různě a střídaly se lepší výkony a výsledky s těmi horšími. Nejúspěšnějším týmem se stali dorostenci, kteří došli do osmifinále a těsně jim unikl postup mezi nejlepších osm celků. V první části hodnocení si přečtěte shrnutí trenérů mladších žáků, ve kterém nastoupili také odchovanci klubu partnerského klubu Florbal Tachov a poté také kategorii starších žáků.

340_20240620_100828.jpg

21. ročník Olympiády dětí a mládeže startuje v neděli v Českých Budějovicích

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her.