123_20221220_102040.jpg

Poděkování fanouškům za první část sezóny 2022/2023

Hrací rok 2022 je za námi a jsme moc rádi, že jsme ho mohli konečně absolvovat kompletní. Navíc se z pohledu našeho klubu navždy zapsal do naší historie, protože na konci loňské sezóny muži A po dlouhých letech postoupili do Národní ligy. To se podepsalo i na návštěvnosti na zápasy ve vyšší soutěži a kromě hráčů, hráček a členů realizačních týmů jsou nedílnou součástí našich úspěchů fanoušci.

Touto cestou chceme poděkovat všem našim věrným fanouškům, převážně z řad rodičů, za neustálou podporu a fandění při našich zápasech a turnajích, zejména při zápasech mužů A, kde se letos těšíme velmi pěkným návštěvám, pravidelně chodí více než 100 diváků a na venkovních zápasech se mnohdy hráči cítí jako doma.

Speciální poděkování patří rodině Lukešů za jednoznačně nejvyšší počet navštívených domácích akcí a kromě fandění také za výpomoc od kluků, kteří pravidelně každý víkend na Slavii pomáhají s pořádáním. Druhé speciální poděkování pak rodičům hráčů mužského áčka,
konkrétně rodině Medových, Stejskalových a dále panu Čížkovi, Dolákovi a Šváchovi. Pro kluky je to naprosto úžasná podpora, což
dodává celému týmu odvahu a sílu, nemluvě o počtu naježděných kilometrů na venkovní zápasy. 

Foto: Tomáš Novotný

Někteří z nich nám také odpověděli na pár otázek týkajících se fandění. Moc děkujeme a už teď se těšíme na druhou část sezóny, která bude jistě i díky Vám a všem ostatním poctivým fanouškům úspěšná.

Otázka č. 1.: Patříte mezi naše nejaktivnější fanoušky. Co vás na zápasech či turnajích nejvíce baví a co tam naopak podle vás chybí?
Otázka č. 2.: Postup do Národní ligy mužů výrazně zvýšil počet diváků na domácích zápasech. Stejné to bylo tehdy i u postupu žen do Extraligy. Vnímáte, že právě vyšší soutěže jsou hlavním klíčem k vyšší návštěvnosti na florbalových zápasech, nebo vás napadají i jiné faktory?

Odpovědi od pana Jiřího Čížka staršího:
1) Je radost sledovat hráče, že dávají hře maximum a drží spolu, ať se děje cokoli. Takže nejvíce se bavím samotnou hrou.
Co mi chybí ? Budu rád, pokud se v brzké budoucnosti i v této době povede vylepšit a zpříjemnit prostor pro diváky a budeme jich mít na zápasech ještě více.
A co mi chybí nejvíce ? Po každém zápase hlas, dávám se dohromady vždy do dalšího zápasu. Jak říkáme s Pavlem Medem a Radkem Dolákem na venkovních zápasech „My jsme doma všude“.

2) Postup do Národní ligy přinesl větší kvalitu soupeřů i zápasů, takže určitě vyšší soutěž je jedním z hlavních důvodů vyšší návštěvnosti. Když ale srovnám počet a složení fanoušků na domácích zápasech a zápasech venkovních, myslím, že to není jediný důvod zvýšené návštěvnosti. Důvodem je také dobrá parta kolem florbalové Slavie. To i zapojení mladších kategorií se staršími a dobré vztahy mezi hráči. Zároveň je na klucích vidět radost z florbalu, maximální úsilí v zápasech a dobré vztahy, to prostě láká. Upřímně, pokud bych si měl dnes vybrat mezi fotbalovým zápasem Viktorie Plzeň a florbalovým zápasem našich kluků, vyberu naše kluky a budu se těšit. Díky Slavii za velmi dobrou práci s mládeží.

Připomínkové loňské vítězné foto z postupu do Národní ligy

Odpovědi od pana Martina Šváchy:
1) Oceňuji, když kluci na hřišti nechají úplně všechno, pokud k tomu ještě vyhrají, je to paráda. Nejvíc se děsím toho, že synek zlomí florbalku. :-) Na zápasech mi většinou chybí fanouškovský buben, také možnost koupit si drobné občerstvení a plynulejší práce žáčků s košťaty při vysoušení palubovky. Vždy mě potěší fotky na webových stránkách klubu.

2) Vyšší návštěvnost u mužů určitě souvisí s postupem do Národní ligy, zápasy mají vesměs velmi dobrou úroveň, jsou vyrovnané. Líbí se mi, jak se kluci zlepšují, myslím, že "národka" by nemusela být jejich stropem.

Odpovědi od poctivých pomocníků a fanoušků Lukešáků:
1) Baví nás pomáhat na zápasech, fandit, pozorovat hru a zkoušet si různé florbalové triky, které odkoukáme. A hlavně - můžeme si o přestávce zahrát :-)
2) Postup do vyšší soutěže je vždycky super, ale nám je asi jedno, jaká se hraje soutěž. Když hraje Číža, Rapík, Benda, Medík, Bláža, Dolák, Fuchsíci, holky nebo naši trenéři, tak prostě jdeme fandit ;-)

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
122_20221219_174336.jpg

Muži A zakončili rok vítězně a jsou na skvělém třetím místě tabulky Národní ligy

Závěr roku 2022 zastihl naše mužské áčko ve slušné formě a i přes řadu absencí dokázali kluci poslední zápas vyhrát, poradili si s Traverzou v poměru 7:4. Střelecky se dařilo juniorům, kteří porazili v derby FbC Plzeň vysoko 15:4. Dorostenci v rámci prvního výkonnostního koše prohráli oba své zápasy a rok 2023 začnou znovu ve druhém koši.

110_20221115_105309.jpg

REPREZENTACE: Čeští florbalisté podruhé v historii získali světové stříbro

Za celý klub posíláme obrovskou gratulaci českému národnímu týmu mužů, který vybojoval stříbrné medaile na právě skončeném čtrnáctém mistrovství světa ve florbale. Stříbro Češi získali teprve podruhé, poprvé se tak stalo v roce 2004 a také to bylo ve Švýcarsku. Kromě dvou stříbrných medailí máme historicky také tři bronzové medaile (2010, 2014 a 2020).

107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.